Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Vaše videa


Vodopády na Rio Jalacingo

Vodopády na Rio Jalacingo

Pádlovací sezóna v Mexiku je v plném proudu a čeští kajakáři jsou u toho. Matěj Holub nám do redakce zaslal video z dolního úseku řeky Jalacingo. Úzká řeka si razí cestu divočinou, má velký spád a kajakář si užívá jeden vodopád za druhým.

Podzimní Šuby Duby

Podzimní Šuby Duby

Podívejte se na krátké video od vodáků z Šk Bodva, kteří se zúčastnili základního kurzu kanoistiky na přehradě Ružín pod názvem Šuby Duby. Kurz pořádá vodácký klub Kamikse Košice.

Vodáci vyčistili Prielom Hornádu

Vodáci vyčistili Prielom Hornádu

Překrásný úsek Prielom Hornádu se 8.10. dočkal vyčistění od odpadků. Podívejte se na video z užitečné akce, kterou uspořádali vodáci z NP Slovensky raj a zúčastnili sa ho vodáci z Šk Bodva, Kamikse a z Prešova.

Honza Choutka trávil zimu v Chile

Honza Choutka trávil zimu v Chile

Honza Choutka v loňském roce přerušil studium vysoké školy, koupil letenku jedním směrem, která měla v kolonce destinace napsáno Chile a jel skákat svoje milované vodopády. Podívejte se na vydařené i méně vydařené lajny na řekách a vodopádech zvučných jmen.

Několik záběrů z ECA Junior Slalom Cup

Několik záběrů z ECA Junior Slalom Cup

Ve dnech 5. a 6. srpna se na kanále v Českém Vrbném uskutečnil závod juniorů ve vodním slalomu ECA Junior Slalom Cup. Byl u toho Michal Havelka, který natočil a sestříhal krátké video.

Letní řeky Rakouska - okolí Iselu a Brandenberger Ache

Letní řeky Rakouska - okolí Iselu a Brandenberger Ache

Rakousko je vděčnou destinací po celou sezonu. V létě se jezdí většinou na toky tekoucí z ledovců, ale když se poštěstí, tak se dají po deštích chytit i jarní řeky. Dan Princ s partou kamarádů jeli ledovcový Isel a potoky v jeho okolí - Defereggenbach a Reinbach a právě díky dešťům chytili vodu na vyhlášené Brandenberger Ache.

MČR v paddleboardingu 2017

MČR v paddleboardingu 2017

Součátí akce White Water Happy Days, která se uskutečnila o víkendu 16. a 17. července bylo i Mistrovství České republiky v paddleboardingu. Podívejte se na krátké video ze závodu a podrobnosti hledejte na Paddleboardista.cz.

Krátké Norsko od #HavelkaBros

Krátké Norsko od #HavelkaBros

Konec června a červenec jsou tradiční termíny, kdy se vyráží na vodu do Norska, takže můžeme brzy očekávat spousty aktuálních videí z této destinace. První vlaštovku nám do redakce poslal Michal Havelka, který sestříhal pár záběrů ze svého GoPro. Taky jste letos byli pádlovat v Norsku?

Jarní tání v Norsku a Švédsku

Jarní tání v Norsku a Švédsku

Český kajakář Honza Beneš strávil poslední rok v norském Trondheimu, kde v rámci programu Erasmus předstíral, že studuje. Ve skutečnosti ale nalítal spoustu kilometrů na skialpech a kole a teď, když začaly téct řeky, tak i na kajaku. Podívejte se na video z jarních řek norského regionu Sør-Trøndelag a švédského regionu Jamtland. Asi se v Norsku vyplatí zajet i trochu severněji, nemyslíte?

Balkán je stále populárnější jarní vodácká destinace, podívejte se proč

Balkán je stále populárnější jarní vodácká destinace, podívejte se proč

Mezi populární jarní vodácké destinace patří bezesporu Korsika a alpské oblasti Piemont a Tessin. Když se ale rozhodnete vyrazit trochu dál, dá se dojet třeba na Balkán, který nabízí mnoho krásných řek, pohostinnost, příjemné počasí, nekonečné možnosti divokého kempování a nízké ceny. Podívejte se na video od kajakáře Jana Praprotnika, který právem tvrdí, že "Jet s kajakem na Balkán je nejlepší věc, kterou můžete udělat."

V poslední době navíc hrozí balkánským řekám nebezpečí stavby mnoha přehrad, tak se dá vodácký zájezd spojit s podporou prostesních akcí proti betonování.


ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ