HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

XXVII. ročník Odemykání Doubravy 2018

XXVII. ročník Odemykání Doubravy 2018

Jaro se hlásí o slovo a s ním přicházejí první tradiční vodácké akce. Druhý dubnový víkend se uskuteční tradiční Odemykání Doubravy spojené s vodáckým sjezdem. Díky dostatečné zásobě vody ve VD Pařížov poteče voda oba dva dny.

Na vodácký víkend na Doubravě je možné přijet už v pátek 6.4. večer a přespat na louce v Ronově. Samotné odemykání řeky je plánováno na sobotu 7.4., kdy je od 8:00 prezence účastníků. V 10:00 pak přijde dědek Doubravák s družinou a zahájí vodáckou sezonu na Doubravě. Voda poteče v sobotu od 10.00 do 15.00 hodin, v neděli od 10.00 do 13.00 hodin.

Vypouštění vody

V 10.30 pak bude zahájeno vodácké splutí. Úsek Pařížov – Ronov n. Doubravou je dlouhý zhruba 10 km obtížnosti WW I – WW II. Je také možné pokračovat dále do Žlebů, z Ronova jde o úsek 6 km dlouhý o obtížnosti ZWB. Voda poteče i v neděli od 10:00. Cestou jsou dvě zastáky na občerstvení: v Mladoticích a u peřeje Martin.

Poplatek za splutí na oba dny činí 50 Kč, prosíme nezapomeňte jej uhradit pořadatelům na startu. Nejedná se o poplatek za vodu, ale za zajištění akce – např. pronájem pozemků, pronájem mobilních WC, zajištění povolení či úklid po akci. Mládež do 15-ti let má splavné zdarma.

Stanování

Vyhrazené místo pro stanování je na louce v Ronově nad Doubravou, která je označna jako vodácký kemp. Ten bude vybavený pitnou vodou, místem na mytí, WC, ohništěm, vojenským stanem a stánkem s občerstvením.

Je třeba se chovat ohleduplně, nerozdělávat oheň mimo vyhrazené místo, protože se táboří na soukromém pozemku.

Odemykání Doubravy
Peřej Martin

Parkování

V Pařížově parkujeme osobní automobily na vyhrazeném parkovišti (bude označeno) na levé straně od Běstviny, autobusy u kostela na pravé straně od Moravan. 
Ve vlastním zájmu dodržujte dopravní omezení (zákaz stání) v obci Pařížov v blízkosti startu. V Ronově bude zřízeno parkoviště pro osobní automobily na louce u řeky, 
autobusy je možné parkovat podél hlavní silnice na Žleby a před klubovnou MO ČRS. Prosíme dodržujte pokyny pořadatelů.

Rádi byste se zúčastnili této vodácké akce, ale nemáte potřebné vybavení? Nechte to na nás. Při vypouštění přehrad, společných splutích, odemykáních a zamykáních řek organizujeme půjčování lodí i veškerého vodáckého vybavení. Půjčujeme otevřené i zavřené kánoe, kajaky, nafukovací lodě i rafty včetně pádel a vest. Vše dovezeme na start a opět vyzvedneme v cíli. Vše objednáte na našich webových stránkách, emailu pujcovna@dronte.cz nebo na telefonu 602 825 869.

Jak na přehradu a zpět?

Odemykání Doubravy
Odemykání Doubravy

Více informací naleznete na stránkách pořadatele.

Zkušenosti čtenářů

Ešus

Ahoj Bobře a ostatní
za mně palec nahoru. Doubrava je srdeční záležitost. Hlavně se nenech odradit a pokračuj.
Bylo to pohlazení na duši.

Ešus

Ahoj Bobře a ostatní
za mně palec nahoru. Doubrava je srdeční záležitost. Hlavně se nenech odradit a pokračuj.
Bylo to pohlazení na duši.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: