Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Jaké bylo Odemykání Doubravy 2017

Jaké bylo Odemykání Doubravy 2017

Letos už po dvacáté šesté vodáci odemkli řeku Doubravu pod pařížovskou přehradou. Dědek Doubravák otočil zlatým klíčem a do koryta se vydal skoro rekordní počet vodáků. Najdete se v bohaté fotogalerii?Dlouhý had se pomalu sunul směrem k parkovišti, které nestíhalo nápor vozidel s loděmi na střechách. Občas se ozvalo nervózní zatroubení některého z místních řidičů, kteří z každoroční jarní akce vůbec neměli radost. Než se ale stihnu převléct do vodáckého, fronta pomalu ustupuje a silnice je zase průjezdná.


Doubrava 2017

Doubrava 2017

Doubrava 2017

Prohlédněte si všechny fotografie k článku...


Na startu už se to jen hemží. Vodáci se proplétají mezi diváky na mostě, posádky nafukovaček dofukují rafty a baraky. Platím za splutí dvěma slečnám a po chvilce bloudění v davu se shledávám s kolegy z redakce, se kterými jsme domluveni na společné jízdě.

Doubrava 2017

Musím říct, že jsem si chvilkami připadala jako na Vltavě během letní sezony. Sotva člověk opustil své místo ve vláčku a chytil si vracák, už měl trošku potíže zase se zařadit zpátky do pelotonu. Ale jinak je voda parádní, je jí dost, a hlavně příjemně svítí sluníčko a je teplo.

Doubrava 2017

Martinská peřej

Peřej u Martina je už tradičně obklopena diváky, kteří bedlivě sledují projíždějící vodáky a v duchu se těší na každé další cvaknutí posádek o kámen uprostřed koryta. Soudě podle fotek z akce je jasné, že plaváčků byl zase dostatek a hasiči pod peřejí měli plné ruce práce s jejich záchranou. Za to jim patří velký dík.

Doubrava 2017

Pak už se nikde moc nezdržujeme a svižným tempem dopádlujeme do Ronova. Loučím se se spolujezdci a honem vyrážíme nahoru ještě na druhou jízdu. Přeci jen je krásný den a byla by škoda ho nevyužít na vodě na maximum. Jaké je ale naše zklamání, když v půl třetí smutně koukáme do suchého koryta. Kohoutek na hrázi se bohužel utáhnul už před avizovanou třetí hodinou. Škoda.

Doubrava 2017

Účast byla hojná

Podle slov pořadatele se víkendové akce zúčastnilo kolem 2700 vodáků, mezi kterými bylo i několik účastníků ze zahraničí. „Pro konání akce jsem musel sehnat 42 povolení a s organizací víkendu mi pomáhalo 45 pořadatelů. Až teprve v týdnu po akci, kdy jsme doklidili všechen odpad a ujistili se, že jedinou způsobenou škodou byla zničená lavička v Mladoticích, se mi ulevilo,“ říká pořadatel František Zvěřina, zvaný Bobr.


Doubrava 2017

Doubrava 2017

Doubrava 2017

Prohlédněte si všechny fotografie k článku...


A dodává: „Rád bych poděkoval Krajskému úřadu Pardubice, Povodí Labe, s. p. HK, Povodí Labe-středisko Čáslav (za odstranění 23 stromů z koryta řeky), Městskému úřadu v Chrudimi, majitelům pozemků, Odboru dopravy v Chrudimi, účastníkům vodoprávního řízení za vstřícnost a spolupráci a samozřejmě taky všem vodákům za dodržování pravidel slušného chování.“

A my, Franto, děkujeme za povedenou akci a těšíme se na Zamykání.

Foto: Štěpán Uchytil


25.04.2017, Alena Hrubá


Diskuse


Jarek B.
Jarek B.

I sobotní Doubravu si lze užít téměř bez lidí - na vodu jsme dali ve 2 odpoledne a chvilkama byli naprosto sami na vodě :-). Na Martinu taky prázdno - jen pokles vody už tady byl zřetelný - trochu to místy drncalo. Asi takle:

https://www.youtube.com/watch?v=pOJ3tpdW7T0

27. 04. 2017, 14:57:25

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze