HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Hiko Whitewater Kempy jsou v plném proudu. Tento víkend proběhne další, ještě je volné místo!

Hiko Whitewater Kempy jsou v plném proudu. Tento víkend proběhne další, ještě je volné místo!

V termínu 16. – 17. června proběhl na slalomovém kanálu v Praze – Troji letošní první Hiko Whiterwater Kemp. Tento víkend proběhne další, pojďme si tedy připomenout, jak proběhl a co můžete od toho následujícího čekat. Ještě jsou volná místa!Na začátek je nutné zdůraznit, že na kemp jsem se přihlásila čistě sama za sebe, nikoliv za účelem nějaké recenze. Tento článek tedy vznikl hlavně proto, že jsem v neděli z kempu odjížděla opravdu nadšená a pokud ještě váháte, jestli se na nějaký z nadcházejících kempů přihlásit, můžu za sebe říct: „Neváhejte!“

Před nadcházejícím zájezdem do Alp jsem se chtěla trošku rozpádlovat a nabrat nové zkušenosti. Jakožto matka na rodičovské dovolené se nevěnuji pádlování tolik, kolik bych si přála, a doufala jsem, že mě trenér motivuje k tomu, abych zkoušela na kanále věci, ke kterým se sama neodhodlám.

O sobotní registraci účastníků se postaral Vítek Přindiš, reprezentant ve vodním slalomu. S každým prohodil pár slov a opravdu se po celý víkend se všemi trenéry snažil, aby všichni byli maximálně spokojení. Za sebe si troufám tvrdit, že se jim to povedlo.

Po krátkém přivítání jsme se rozdělili do tří skupin podle toho, jestli jsme začátečníci a jezdíme pod kanálem, středně pokročilé, kteří si občas zaplavou a pokročilé, kteří chtějí celý víkend někde vibrovat ve válcích a učit se pokročilé triky. Zvlášť pak byla skupina freestyle kajakářů, které vedl David Hlaváček. To, co napíšete v přihlášce tedy není vůbec směrodatné. V průběhu můžete volně korzovat mezi skupinami, abyste byli s tou skupinou, která vám výkonnostně nejvíce vyhovuje.

Já jsem se celkem spokojeně se zařadila do prostřední skupiny, kterou si vzal na starost slalomář Jirka Vašina a zůstala tam až do konce. Na úvod jsme se rozjezdili na klidné vodě, dozvěděli jsme se, jak má vypadat základní záběr a učili se, jak na závěs. Když už jsme byli dostatečně nešťastní z toho, jak nám to zahýbání mezi brankami na klidné vodě nejde, hodili jsme cvičného eskymáka a šlo se do kanálu.

Nebudu tu detailně rozebírat, kde všude jsme pádlovali. Zkoušeli jsme traverzovat, chytat natěsno vracáky, najížděli bokem do válce a z něj potom vyjížděli popředu a pozadu. Jirka si postupem času stále více užíval naše ustrašené výrazy ve tvářích, vymýšlel nám těžší a těžší úkoly a zdravě nás hecoval k co největším výkonům. Čas od času jsme si vyzkoušeli záchranu, to, když se někomu nepovedl eskymák. Všem vytrvale radil s technikou, natáčel nás na kameru a naše chyby pak ukazoval večer v rámci skupiny na videu.

Něchyběly také závody v kayakcrossu nebo házení házečkou a lovení plaváčků. Ukázalo se, že nácviku záchrany není nikdy dost.

Měla jsem strach, jestli mi 4 hodiny pádlování za den budou stačit. Stačily až až. Tréninky byly opravdu intenzivní, žádné žvatlání ve vrácáku. A kdo neměl dost, mohl trénovat i v časech volna.

Hiko Whitewaterkemp tedy určitě naplnil moje očekávání, vím, na čem teď musím zapracovat, aby se moje pádlování někam posunulo a myslím, že se zařadím k té spoustě účastníků, kteří nebyli na kempu naposledy. Dobrá nálada je totiž nakažlivá.

Termíny dalších kempů:

21. – 22. 7. 2018
18. – 19. 8. 2018
15. – 16. 9. 2018

31.8.-2.9.2018  Salza

Přihlášky zasílejte pomocí formuláře:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfMXo8S0hjT-F1ZRzKz7m6fgPdsvlgaOmNHoqd0nmFqycy_vA/viewform

Více informací a podrobný program naleznete na www.whitewaterkempy.cz či na FB.


18.07.2018, Alena Hrubá


Sem vložte diskusní příspěvek.