HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Vltavotýnské vodácké slavnosti [Mezi mosty] jsou potřetí za námi

Vltavotýnské vodácké slavnosti [Mezi mosty] jsou potřetí za námi

O posledním srpnovém víkendu proběhl v Týně nad Vltavou třetí ročních závodu zvaného Vltavotýnské vodácké slavnosti [Mezi mosty]. Závodu pro širokou veřejnost, pro každého z vás!Konec prázdnin byl ve znamení stále trvajícího horkého léta, snad každý si přál trochu deště a mírného ochlazení. To přišlo, bohužel, ale ve větší míře než jsme si přáli a potkalo nás tak při pořádání 3. ročníku novodobé éry závodů, za jejichž pořádáním stojí Kanoistický klub Jiskra Týn nad Vltavou. Nám to ale nevadilo. Vše proběhlo podle plánu. Užili jsme si to!

Každý si mohl přijít na to své – zasportovat si, pobavit se, poslechnout si muziku nebo se přijít jen tak podívat a zafandit. Již dopoledne si mohl každý z vás změřit své síly v krátkém závodě mezi starým a novým mostem s přeběhem v mnoha různých kategoriích i plavidlech - na paddleboardu, cestovní kánoi nebo i té rychlostní.

V pravé poledne odstartoval delší závod - LAKER maraton s rekordním obsazením závodníků, převážně veteránů, ale i mladších kategorií, kteří tento závod měli v rámci Českého poháru. Absolutním vítězem se stal Matouš Pavlík a v jeho těsném závěsu dojel jeho bratr Tomáš.

Odpoledne pak pokračoval druhý blok závodů [Mezi mosty], kdy byl na programu „hlavní“ závod, který měl v minulých ročnících nejvyšší obsazenost. A to závod na cestovní kanoi smíšených posádek nad 18 let. Na start se opět postavili manželské i kamarádské či sourozenecké dvojice. Letošní ročník tak vyhrála sourozenecká dvojice Kristýna a Štěpán Študlarovi. V průběhu závodů začal také turnaj v kanoepolu a beachvolejbale.

Novinkou odpoledního programu vodáckých slavností byl letos tzv. „dračí sprint“. Byl to závod na dračí lodi, kdy celkem tři posádky jely sprint od nového mostu k cílové věži. Tuto vzdálenost postupně všechny tři posádky jely třikrát. Posádka s nejrychlejším průměrným časem vyhrála.

Vltavotýnské vodácké slavnosti [Mezi mosty] jsou potřetí za námi

Během celého dne byla možnost zapůjčení cestovních kánoí, paddleboardů, či dalšího vodáckého vybavení. V odpoledních hodinách se naplno rozproudil také kulturní program. V areálu Valcha byl k dispozici skákací hradmalování na obličej. K poslechu tomu všemu hrály v krytém stanu týnské country a folkové kapely jako Vanderband, Klídek, Prdíkovic rodina a další. S přicházejícím večerem pak přitvrdili The Dark Blue Elephant, místní kapela Monotonic Stereotype a Marathon rock.

Večerní počasí bohužel nebylo úplně sloučitelné s projížďkou na lodi po řece za svitu lampiónu, a tak jsou pro vás, pro všechny co přijdete, připraveny na příští ročník. I ten tu bude pro vás, pro celou širokou sportující i nesportující veřejnost, opět připraven na konci příštího léta!

Velký dík při pořádání závodů patří Projektu oranžový rok od společnosti ČEZ, projektu ČUS Sportuj s námi, Městu Týn nad Vltavou a Jihočeskému kraji, kteří tuto akci finančně podpořili a bez jejichž pomoci by organizace závodů byla jen obtížně možná.

Sejdeme se opět [Mezi mosty]. Ahoj!

Kompletní výsledky naleznete na webovách stránkách pořadatele. Fotogalerii od autorky fotek, Lenky Luňáčkové, potom na tomto odkazu.Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ