Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Přijďte podpořit českou sílu na vodě na mistrovství světa rychlostních kanoistů

Přijďte podpořit českou sílu na vodě na mistrovství světa rychlostních kanoistů

Tuhle vodáckou událost si prostě nemůžete nechat ujít! Mistrovství světa v rychlostní kanoistice proběhne znovu po 59 letech v českých vodách. Od 23. do 27. srpna se v Labe aréně v Račicích utkají o tituly nejlepší světoví závodníci včetně kompletní české špičky, představí se i parakanoisté. Vstupenky můžete zakoupit v předprodejní síti Ticketstream.Račický vodácký areál zdobí nové zázemí i dlažba, která mění břeh pod tribunou v příjemnou promenádu. Rekonstrukcí prošla cílová věž, restaurace, vyrostly nové ubytovací kapacity. Všechno se připravuje na největší událost letošního roku pro rychlostní kanoisty – mistrovství světa. Na šampionát, kde budou česká esa jako kajakář Josef Dostál, kanoista Martin Fuksa i další medailisté z olympijských her a jiných vrcholných akcí bojovat o úspěchy před domácím publikem.

„Nesmírně se těším, protože mám šanci závodit doma na mistrovství světa, které se tu koná po tolika letech. Přál bych si, aby přišlo co nejvíc lidí,“ říká kanoistický mistr světa na pětistovce Martin Fuksa, který je společně s trojnásobným olympijským medailistou Josefem Dostálem ambasadorem šampionátu.


Naděje v mužském kajaku - Josef dostál / F: Pavel Lebeda

Ze závodu na 5000 metrů / F: FOTOMALÝ

Martin Fuksa je medailovým adeptem na kanoi / F: FOTOMALÝ

 

Prohlédněte si všechny fotografie k článku...


 

Mistrovství světa zahájí ve středu 23. srpna závody parakanoistů, na něž je vstup zdarma. Od čtvrtka se rozjede plný závodní program. Organizátoři očekávají, že dorazí na patnáct stovek účastníků až z osmdesáti zemí světa.

Start závodu kajakářek / F: FOTOMALÝ

Mezinárodní kanoistická federace ICF sice původně program šampionátu výrazně zúžila a upravila podle předpokládané podoby budoucího olympijského rozpisu, o pár týdnů později se ale vzhledem k silným protestům týmů vrátila k bohatému programu z mistrovství světa v Miláně 2015 a přidala ještě závod čtyřkajaků na pětistovce.

Domácí diváci tak budou moct fandit Martinu Fuksovi při obhajobě zlata na kanoistické pětistovce i v boji o medaile na kilometru. Obě tratě chce na mistrovství světa absolvovat také zlatý a stříbrný medailista z kajakářského kilometru Josef Dostál, který v minulosti kombinoval olympijský kilometr se čtyřkajakem. Přinejmenším do předolympijské sezony si však dává od hromadné posádky pauzu, a tak se úspěšný Czech K4 Team představí v jiném složení. Pro Světový pohár přibyli k tradičním členům Danielu Havlovi a Janu Štěrbovi úspěšní závodníci z kategorií juniorů a do 23 let Radek Šlouf a Jakub Špicar. Ti by se měli představit na budoucí olympijské trati 500 metrů, zároveň ale Češi můžou složit i čtyřkajak pro závod na kilometrové trati.

Zaplněné tribuny v Račicích / F: FOTOMALÝ

„Máme štěstí, že pořádáme šampionát v době, kdy máme silnou generaci závodníků a trenérů. Pro českou rychlostní kanoistiku je to událost. Vždycky jsme závodili v cizině, teď se naši závodníci budou moct poměřit s celou světovou špičkou doma. Chceme náš sport ukázat veřejnosti,“ řekl Jan Boháč, předseda Českého svazu kanoistů. „V Račicích se dají v srpnu očekávat fantastické závody, kde naši závodníci budou chtít vyhrát. A oni na to mají. Vidět mistry světa, vidět naživo českou sílu na vodě bude stát za to.“


04.08.2017, Barbora Žehanová


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů