O nás

Vodácký portál Padler.cz a vodácký časopis Pádler vznikl už na začátku roku 2003 pod značkou HYDROmagazín respektive HYDROmagazin.cz. Postupem času se oba projekty rozrostly a v současné době je Pádler jediným vodáckým časopisem v České republice a Padler.cz je druhým nejčtenějším vodáckým portálem v Česku. Oba projekty zároveň působí i na Slovensku, kde žádná vodácká média neexistují. Ke změne značky z HYDROmagazín na Pádler došlo začátkem roku 2016.

V redakci se zaměřujeme na veškeré sporty, ke kterým je potřeba mít v ruce pádlo. Kromě zpráv z vodáckých akcí, výprav a expedic připravujeme také rozhovory s vodáckými osobnostmi i s obyčejnými vodáky. Přinášíme texty o vodáckém tréninku, technice a taktice jízdy na vodě, první pomoci a záchraně. Zajímá nás vodácké vybavení, které také recenzujeme. Na našem webu spravujeme nejrozsáhlejší vodáckou termínovku v Česku. Snažíme se, aby si u nás to svoje našli nejen zkušení vodáci, ale také začátečníci a ti, kdo potřebují se svými vodáckými začátky poradit.

Na tvorbu toho všeho nejsme zdaleka sami. Pomáhají nám stálí spolupracovníci, přední odborníci z oboru i lidé z nejrůznějších vodáckých organizací. Úzce spolupracujeme s Asociací vodní turistiky a sportu (AVTS), s Českým svazem kanoistů (ČSK), s Vodními skauty a také s Fakultou tělovýchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze (FTVS).

Provozovatelem webu www.padler.cz je Petr Snížek (IČ: 01254880) ve spolupráci s HIKE, BIKE, PADDLE, TRAVEL, RUN, RUM, z. s. a Svět outdooru, s. r. o.