HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Packraft

Packraft
Záchrana a sebezáchrana na packraftu

Záchrana a sebezáchrana na packraftu

O packraftingu toho u nás bylo zatím napsáno málo, ale něco přece. Aktuálně tato vodácká disciplíná prochází slušným boomem, kterému určitě pomáhá i začátek výroby revolučních packraftů v Česku pod značkou ROBfin. Packrafting je oproti konvenčním vodáckým disciplínám jiný v mnoha věcech a jednou z nich je i záchrana respektive sebezáchrana. Jinde platí striktní zákaz se k lodi přivazovat, u packraftu se to naopak doporučuje. Proč? Na to odpoví následující instruktážní video. A pokud by vás toho o packraftech zajímalo víc, mrkněte na YouTube kanál ROBfin videos, kde to najdete víc!

Packraft
RECENZE: Packraft ROBfin L Big Bro

RECENZE: Packraft ROBfin L Big Bro

Packrafty jsou u nás málo známými plavidly, ale vězte, že se to brzy změní. V Americe packrafting prochází nebývalým boomem a ten pomalu začíná i u nás. V Pádlerovi jsme v minulosti o packraftingu už několikrát psali a také jsme recenzovali několik packraftů zahraniční výroby. Nyní jsme ale dostali k vyzkoušení packraft, který by se dal nazvat revolučním, navíc je celý dílem tuzemského výrobce Roberta Kazíka – firma ROBfin.

Packraft
Pozvánka na promítání: Gruzie na packraftech

Pozvánka na promítání: Gruzie na packraftech

Taky vás lechtá u pupku, když vyrazíte na vodu někam, kde nikdo z party nebyl? My jsme si během jednoho krásnýho večírku naordinovali Gruzii. A abychom se nemuseli mordovat s kajakama, tak rovnou na packraftech. Pěkně začátkem října, co končí ostatní pádlovací radovánky, ale zima ještě daleko.

Packraft
Jarní Divoká Orlice na packraftech

Jarní Divoká Orlice na packraftech

Dlouho jsme měli horní úsek Divoké Orlice s peřejemi pod Zemskou bránou v hledáčku, ale minulé roky buď nebyla voda, nebo odtekla dříve, než jsme se k řece dostali.

Packraft
Nafukovací kajak Gumotex Twist N II – starý přítel v novém kabátě

Nafukovací kajak Gumotex Twist N II – starý přítel v novém kabátě

Twist je dvoumístný nafukovací kajak určený spíše na klidnější vodu. Výrobce ho doporučuje do obtížnosti WW I. Jedná se o tříkomorové plavidlo s poměrně nízkými boky, profilovaným dnem a plochou přídí i zádí bez palub či vlnolamů. Jak už se stalo zvykem, pro testovací účely jsme zvolili terény o 1-2 stupně obtížnější, než udává výrobce. Byli jsme zvědaví, jak se v takovém prostředí bude plavidlo chovat.

Divoká voda
Vítejte na Pádler.cz

Vítejte na Pádler.cz

Mnohým čtenářům HYDRA asi došlo, že odmlka, která na webu nastala v druhé půli ledna, znamenala, že jsme se pilně připravovali na spuštění webu nového. A ten je skutečně tady. Pojďme si společně představit, co všechno na Pádler.cz najdete.

Packraft
Packraft Alpacka CuriYak

Packraft Alpacka CuriYak

Testovaný člun patří do široké rodiny tzv. „packraftů“. Jde o čluny velmi lehké, jejichž využití je podle jednotlivých typů dosti široké. Od člunů pro velmi těžké vody až po ty, které jsou určené pro hladkou vodu – tedy na jezera a přejezdy lehkých řek.

Packraft
Packraft Gnu Vectran

Packraft Gnu Vectran

Packraft Alpacka Gnu Vectran jsme otestovali na kanále v Českém Vrbném. První překvapení přišlo při zdvihnutí lodě. Celé plavidlo totiž váží pouhých 4,8 kg. Oproti jiným nafukovačkám je váhový rozdíl až neuvěřitelný. Materiál přitom vypadá docela odolně. Packraft je tvořený hlavním obvodovým válcem a středovým válcem určeným ke klečení.