Pozvánka na 10. ročník Želviády na Cidlině

Pozvánka na 10. ročník Želviády na Cidlině

I v letošním roce se bude opět konat tradiční Želviáda – odemykání Cidliny. Kromě vody je připraven i kulturní program.

Řeka bude odemknuta v sobotu 18. května 2024 v 11:00 v místě vyplutí, které je letos na kamenné špici pod hrází Žehuňského rybníka. Auta se budou parkovat na louce hned vedle vody. Splouvat se bude do Kanína, kde bude také stanové městečko, občerstvení a kulturní program s taneční zábavou. Možnost postavit stan je už v pátek 17. května a od 20.00 bude hrát Pepa Nos (vstupné dobrovolné).

Cidlina

Pro vodáky je zajištěn odvoz autobusem, který bude pendlovat mezi Kanínem a Žehuní v sobotu od devíti hodin ráno. Platí se splavné 200 Kč za osobu. Při plavbě po Cidlině na vodáky čeká několik stupňů a jízků s vývary, jeden nesjízdný jez, pár peřejek a pár volejů. Tato akce je vhodná i pro začátečníky, ale pozor na zmíněných stupních a jezy raději přenést! Délka splutí je 8 km a obtížnost maximálně WW I-.

V sobotu večer zahraje v Kaníně kapela TURBO a předskokanem jí bude uskupení KH BAND. Program začíná v 18 hodin. Vstupné na večerní program je 400 Kč za osobu.

Více informací hledejte přímo u pořadatele.

Vodácká tábořiště DRONTE - Kynšperk nad Ohří, Sokolov, Loket

Rádi byste se zúčastnili této parádní akce, ale nemáte potřebné vybavení? Nechte to na nás. Při vypouštění přehrad, společných splutích, odemykáních a zamykáních řek organizujeme půjčování lodí i veškerého vodáckého vybavení. Půjčujeme otevřené i zavřené kánoe, kajaky, nafukovací lodě i rafty včetně pádel a vest. Vše dovezeme na start a opět vyzvedneme v cíli. Vše objednáte na našich webových stránkách, emailu oh**@dr****.cz nebo na telefonu 728 102 594.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: