Druhá loď z nové české dílny vyrábějící nafukovací lodě v Brně – WTX, která nám dorazila k otestování, je nafukovací kánoe nazvaná Rapid Tramp. Loď je určená pro vícečlenné posádky nebo posádky s velikou bagáží a na méně náročné řeky či klidné hladiny.
Připravili jsme pro vás, na základě dlouholetých zkušeností, přehled toho nejlepšího a nezajímavějšího vodácké a tábornického vybavení, které spolehlivě využijete na letní vodě, ale třeba i při výletech nevodáckých.
Nafukovací kajak s drop-stitch prvky od Itiwitu nazvaný Strenfit X500 je na trhu už nějaký pátek a kromě naší redakce zaujal i mnoho dalších pádlerů. Dotazy, zda jsme kajak testovali nebo testovat budeme, se objevovaly poměrně často. Nakonec se zadařilo, kajak na test dorazil a my do něj nadšeně naskákali.
Na otestování ke mně dorazila hodně zajímavá vychytávka, lépe řečeno vychytávky. Jedná se o bateriové pumpy nebo, jak se také někdy udává „foukadla“, výrobce Flextail, která do ČR začal dovážet Kajakář shop.
Po nějaký čas jsme měli k dispozici na otestování nafukovací kánoi Rapid Wild z brněnské dílny WTX.
Vodáckého čtení není nikdy dost. Dnes si představíme hned čtyři knihy, které by neměly uniknout pozornosti milovníků vodácké literatury.
V polovině října vyšla kniha Jiřího Červinky nazvaná Mistři divoké vody s podtitulem Rozhovory s legendami 50. – 70. let.
Pro letošní jaro jsme obdrželi na vyzkoušení plastovou kánoi Agara od výrobce Noah. Znalí vodáci se jistě podiví, proč bychom měli testovat Agaru, když už je na trhu pěkných pár let a předtím na něm byl její předchůdce nazvaný Canoah Turismo. Jednoduše proto, že na ni ještě recenze dělaná nebyla.
Na testování packraftu Itiwit 500 jsem se hodně těšil. Po úspěchu kajaků Strenfit X500 jsem byl totiž velmi zvědavý, jestli na ně packraft naváže. Pojďme se podívat, zda to dokázal.
Mačeta. Poprvé jsem ji viděl živě na podzim, když jsem se pro něco stavoval v HG sportu a na prodejně to byla čerstvá novinka. Nikdo pořádně nevěděl, co od téhle loďky čekat. Dozvěděl jsem se jen, že si loď vypůjčil někdo ze slalomářů a byl nadšený. Sám jsem se k testu nedostal, protože Troja už tou dobou byla dávno uzavřená. No a přes zimu… Jsem na to spokojeně zapomněl.
Připravili jsme pro vás, na základě dlouholetých zkušeností, přehled toho nejlepšího a nejzajímavějšího vodáckého vybavení na vodní turistiku a hlavně na takzvanou divokovodní turistiku, za kterou označujeme ježdění vodních terénů do obtížnosti WW III.
Musím přiznat, že když jsem ve facebookové skupině „vodáci“ narazil na nabízený titul Moje vodácké holky, který napsal a inzeroval Tomáš Hlavica, chvíli jsem váhal, jestli to není jenom nějaký fór, který jsem úplně nepochopil…
Když jsem letos 1. ledna rozostřeným zrakem uviděl novou senzační loď od Prijonu, kterou Kosatka hrdě nasdílel na facebook HG Sportu, nedalo mi to a taktně jsem naznačil, o jak nepěkný design se jedná. Naštěstí Prijon udělal ještě dva iterační kroky a přišel s něčím, na co se dá nejen koukat, ale dá se na tom i dost solidně pádlovat.
Jak asi všichni víte, ZET Kayaks trochu překopali dosavadní formy creekových lodí a přišli s kajakem Chili. I když jsem si v průběhu testování vytvořil k nové střele menší slabost, následující řádky se budu snažit psát objektivním okem.
Ve chvíli, kdy jsem se s paddleboardem přesunul z klidných řek na trojský kanál bylo prakticky nutností vyměnit obyčejné pádlo za něco odolného, ale s dobrým záběrem. V ČR je naštěstí Tambo a jeho Scalpel.