Vodácká základna v Praze? Pak jedině sportcentrum HG Sport Troja.

Vodácká základna v Praze? Pak jedině sportcentrum HG Sport Troja.

Když se řekne vodácká základna, člověk si hned představí nějaký čistý vodácký kemp uprostřed přírody, samozřejmě přímo řeky, kde se na zeleném trávníku povalují lodě ve stínu vzrostlých stromů. Sem tam doutná ohníček. U kiosku se brnká na kytaru a popíjí pivko a sličné slečny se na břehu řeky opalují nahoře bez za dohledu svalnatých kormidelníků s kotvami vytetovanými na předloktí.

Zavřeli jste oči a vidíte to?
Tak paráda. Já už taky.
A teď nechte oči zavřené a představte si to…
…v Praze.

Že si to mezi těmi tramvajemi, auty, davy lidí a neutichajícím hlukem neumíte představit ani v nejmenším? To zřejmě neznáte HáGéčko. Máte ale štěstí, že jdu zrovna kolem a tenhle malý vodácký ráj v hlavním městě vám představím.

Sportcentrum HG Sport Troja je totiž přesně takový areál, jaký jsme si představili na začátku, jenomže opravdu leží v Praze. Stačí sednout na sedmnáctku tramvaj na červené metro nebo na autobus, který vozí lidi z Holešovic do zoologické zahrady, a dopravíte se velmi blízko k tomuto úžasnému místu. Nebo můžete přijet autem až na místo, do ulice Vodácká.

A tady, hned vedle světoznámého slalomového kanálu, najdete pořádný kus posekaného trávníku, vzrostlé stromy, pod které se dá ukrýt před horkým letním sluncem, hřiště na beach volejbal a taky kiosek, který nabízí nápoje i něco na zub. Dá se tady ubytovat v dřevěných chatičkách nebo ve stanu, rozdělat oheň, ugrilovat a ponořit se do neuvěřitelně pohodové atmosféry jen kousíček od vřavy velkoměsta. To se nedá popsat, to se musí zažít!

Když se té pohodičky nabažíte, není od věci vyrazit trochu potrápit těla. Možností se tady nabízí hned několik. Můžete si pinknout již zmíněný beach, můžete si tu půjčit inline brusle a vydat se na obousměrný průzkum stezky, která vede po pravém břehu Vltavy hned před areálem, můžete si půjčit růžová kola a stezku podél řeky prozkoumat na nich nebo si udělat pěší vycházku do nedaleké stromovky, do zahrad okolo Trojského zámečku nebo do ZOO.

No a potom taky můžete vyrazit pádlovat, když už jsme v tom vodáckém kempu, že?

Zdejší HG Sport totiž není jenom prodejna lodí a vodáckého vybavení, ale taky velmi dobře zásobená vodácká půjčovna, a dokonce tu nabízejí i služby vodácké školy. Zkušení borci můžou vyrazit do vln a válců trojského slalomového kanálu a zkoušet všemožné lodě na divokou vodu, které se tu dají zapůjčit. Kdo netouží po dávkách adrenalinu, má možnost vyrazit na klidnou vodu, která je hned nad slalomovou tratí, nebo na mírně tekoucí vodu s menšími peřejemi, která je zase hned pod slalomovou tratí. Na tyto radovánky si lze vybrat některý ze zde zapůjčovaných turistických nebo mořských kajaků, dá se půjčit i pevná kánoe nebo si lze vybrat z mnoha typů lodí nafukovacích včetně raftů. Pro příznivce pádlování ve stoje je samozřejmostí také možnost zapůjčení paddleboardů.

A kam se dá pádlovat? Proti proudu třeba do Mariny Holešovice či do zátok okolo Libeňského ostrova, kde můžete obdivovat život na hausbótech. Nebo o trochu dál, až k ostrovu Štvanice, kde vás zastaví vysoký jez. Pro náročnější vodáky se nabízí výlet po proudu Vltavy, který nabídne hned po startu svižně tekoucí vodu i poměrně dlouhou peřej s obstojnými vlnami a později vplutí do velmi pěkného úseku řeky tekoucí v hlubokém kaňonu. Jestli ujedete necelých 20 kilometrů do Klecan nebo to natáhnete až do Mělníka, už je jen na vás. Každopádně to včas nahlaste v HG Sportu, aby si vás potom vyzvedli na správném místě.

Vltava pod Prahou / F: Jan Hocek
Vltava pod Prahou / F: Jan Hocek

Pro fajnšmekry je tu ještě možnost absolvovat průjezd celou Prahou. Doplout se dá z jižního okraje města až k areálu HG Sportu, ale na tento výlet si vyhraďte dost času a seznamte se s pravidly provozu velkých lodí, protože cestou určitě nějaké potkáte. Jo a v centru města se nesmí jezdit na paddleboardech. I přes tyto drobné komplikace vás ale čeká naprosto famózní zážitek.

No a pak už je tu obvyklý program – sprcha, pivo, něco na zub, posezení u ohně, padnout do stanu či chatičky a těšit se na další den v přírodě (ačkoliv uprostřed metropole).

Zeptám se tedy ještě jednou. Už si ten parádní vodácký areál dokážete představit i v Praze?

Sportcentrum HG Sport Troja

Výroba a prodej vodáckého vybavení. Kamenná prodejna, půjčovna a testcentrum lodí, škola pádlování a sportovníkemp přímo na břehu Vltavy v pražské Troji.

Vodácká 835/12, Praha 7 – Troja, 170 00
www.hgsport.cz, in**@hg*****.cz, 233 542 825
FB: Vodácký obchod HG Sport

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: