Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Kapky


Registrace na Trnava X Race 2017 je spuštěna

Registrace na Trnava X Race 2017 je spuštěna

Zapište si do diáře termín 26.5. - 28.5.2017! O tomto víkendu se totiž uskuteční letošní ročník Mistrovství České republiky v extrémním pádlování na divoké vodě ZET Trnava X Race 2017. Registrace na letošní ročník extrémního závodu Trnava X Race je spuštěna, zapsat se můžete tradičně do hlavní kategorie Kayakcross a Kutlici race. Novinky potom sledujte na Facebooku.

Česká výprava ve stylu voyagers v ČT

Česká výprava ve stylu voyagers v ČT

V roce 2014 absolvoval expediční tým Roberta Kazika výpravu směřující z Bristké Kolumbie na Aljašku tradiční cestou, tedy po řekách Hackett, Shesley a Taku. Výprava proběhla ve stylu původních voyagers, tedy bez použití moderní techniky. Dokument, který odvysílala Česká televize režíroval Ladislav Moulis.

Zemřel Toni Prijon

Zemřel Toni Prijon

Dne 29.12.2016 zemřel ve věku 87 let Toni Prijon starší, zakladatel legendární vodácké značky stejného jména. Mimo toho, že vybudoval a vyvíjel celosvětově úspěnu vodáckou značku, byl také velikým vodákem, mistrem světa z roku 1959, čestným občanem slovinského Bovce a držitelem ceny za ekonomii města Rosenheim v roce 2006. Zpráva o úmrtí se objevila na facebookovém profilu společnosti Prijon GmbH.

Přehrada na Oslavě nebude

Přehrada na Oslavě nebude

V průběhu roku 2016 jsme několikrát informovali o vývoji příprav stavby přehrady na řece Oslavě - vodní dílo Čučice. Ke konci roku se v médiích objevila pozitivní zpráva a sice, že plány na výstavbu díla byly zastaveny. Více informací hledejte například v článku na iDNES.cz.

Pražská Náplavka ožívá i přes zimu

Pražská Náplavka ožívá i přes zimu

V sobotu 3. prosince zahájil zimní provoz pražský Kayak Beach Bar. Plovoucí sauna s výhledem na Pražský hrad a romantické projížďky kajakem po Vltavě jsou hlavními lákadly unikátního baru, který spoluvlastní olympionik a kajakář Vavřinec Hradilek.

Podzimní Bečvárka 2016

Podzimní Bečvárka 2016

Typická vodácká podzimní legrácka – Bečvárka se letos konala jen s malým počtem účastníků. Pádleři, kteří dorazili, si sjezd ale o to víc užili.

Dočká se Brno slalomového kanálu?

Dočká se Brno slalomového kanálu?

Město Brno oživilo plány na stavbu vodáckého kanálu, tentokrát v lokalitě bývalých vodáren v Pisárkách u Anthroposu. Má být postaven v rámci nového sportovního areálu, kde vznikne rekreační zóna, hříště na kopanou či plážový volejbal. Téměř čtyři sta metrů dlouhý vodní kanál má stát na levém břehu řeky Svratky a má mít parametry pro mezinárodní soutěže. Stavět by se dle náměstka primátora pro sport Petra Hladíka mohlo začít už za dva roky. Více čtěte na stránkách Brněnského deníku.

Foto: Petr "Pepe" Prause

Česká republika má dvě nominace ve World Paddle Awards

Česká republika má dvě nominace ve World Paddle Awards

Česká republika má dvě nominace v soutěži Word Paddle Awards. První nominovanou je kanoistka a kajakářka Martina Satková, která závodí jak ve vodním slalomu tak i ve sjezdu. Mezi její letošní největší úspěchy patří dvě zlaté a jedna stříbrná medaile z MS ve sjezdu v Banja Luce, dále vybojovala dvě zlaté medaile na ME juniorů ve sjezdu v rakouském Murau. Jako první žena v historii ovládla dvě disciplíny v závodu Světového poháru ve sjezdu na divoké vodě. Ve francouzském Pau zvítězila v klasickém sjezdu v kajaku i v kanoi. Hlasovat pro ni můžete zde.

Druhými nominovanými jsou otec a syn Pollertové, kteří se věnují inovaci, navrhování a realizaci umělých slalomových tratí. V minulosti spolupracovali na výstavbě a designu tratí např. pro OH Sydney 2000, Londýn 2012, Rio 2016, pražský slalomový kanál v Troji a také pro trať v pro OH Tokyo 2020. Oba pracují na Fakultě stavební na ČVUT. Jaroslav Pollert mladší získal za vytvoření modelu, na základě kterého byl postaven kanál pro vodní slalom na olympijské hry v Riu, cenu za inovaci od Mezinárodního olympijského výboru. Hlasovat můžete zde.

Svatomartinské mini čerťáčky

Svatomartinské mini čerťáčky

Znáte to, je svatého Martina a vy si tak v poklidu baštíte pečeného opeřence. Víte, že v Čertových proudech teče 6 kyblíků, po dlouhé době je venku sníh, a proto se vám na vodu ani nechce, spíš plánujete lyže, ale najednou, při obírání toho nejlepšího kousku masa, vám cinkne zpráva s textem: ,,Ahoj, jedeme na vodu, nechceš se přidat?“

Jirka Oliva už je na cestě přes 500 dnů

Jirka Oliva už je na cestě přes 500 dnů

Seakajakář Jirka Oliva oslavil nedávno zajímavé výročí na své cestě kolem Evropy nazvané oficiálně Kayak Around Europe, kterou absolvuje na mořském kajaku. Byl totiž na expedici už pětistý den a je cca. v polovině plánované vzdálenosti. K tomuto jubileu s ním vznikl rozhovor, který vyšel v regionální sekci deníku iDnes, tak si ho přečtěte.