Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Vodácká navigace Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Kapky


Křest nové knihy Standy Chládka

Křest nové knihy Standy Chládka

Na jaře letošního roku jsme informovali o peněžní sbírce na vydání knihy Po stopách lovců velryb v severním Pacifiku, jejíž autorem je náš stálý spolupracovník Standa Chládek. Kniha již brzy spatří světlo světa, a tak vás Standa zve na její křest spojený s promítáním a přednáškou, které se uskuteční 4.10. v Jablonci nad Nisou v Klubu Na Rampě v 19:00, 5.10. ve Žďáru nad Sázavou v Kavárně U tety Hany v 19:00 a 6.10. v Praze v Troji v restauraci u loděnice u slalomového kanálu v 18:00.

Poslední volná Trnávka letošního roku

Poslední volná Trnávka letošního roku

Víknedů, o kterých je na Trnávce možné volné splouvání je jako šafránu a proto jsou tak populární. Letošní poslední možnost si na Trnávce zapádlovat bude o víkendu 1. - 2. 10. Podrobnosti tradičně najdete a webu pořadatele.

Pádler hledá posilu do redakce

Pádler hledá posilu do redakce

Baví Tě číst časopis Pádler nebo Pádler.cz? Chtěl(a) by ses na jeho tvorbě taky podílet? Právě teď můžeš.

Hledáme nového kolegu či kolegyni na časově málo náročnou (několik hodin týdně), ale rozhodně jen dlouhodobou spolupráci. Ideálně vodáka nebo vodačku, kteří dokážu napsat český text bez chyb, není jim cizí práce s počítačem na trochu pokročilejší úrovni, než je čtení emailů a prohlížení vodáckých videí a budou mít do práce s vodáckou tematikou ten správný zápal.

Nabízíme odpovídající finanční ohodnocení, flexibilní pracovní dobu, výhody ve formě slev na vybavení.

Vzhledem k tomu, že jde o práci na 10-15 hodin týdně, je možné ji vykonávat při studiu, souběžně s jinou prací, na mateřské dovolené a podobně. Nehledáme ale brigádníka na krátkodobou výpomoc, hledáme spíše někoho, kdo bude dlouhodobě spolu s námi Pádlera tvořit a vylepšovat.

V případě zájmu napište na snizak@padler.cz.

Čeští jezdci ovládli Mistrovství Evropy v paddleboardingu

Čeští jezdci ovládli Mistrovství Evropy v paddleboardingu

O uplynulém víkendu proběhlo v rakouském Loferu Mistrovství Evropy v paddleboardingu na divoké vodě. Soutěžilo se ve slalomu, sprintu a crossu. Čeští jezdci si z podniku přivezli 3 zlaté a 2 stříbrné medaile a zařadili se tak na špici evropské paddleboardové divokovodní scény. Podrobnou reportáž čtěte na paddleboardista.cz.

Čeští kajakáři v televizních pořadech

Čeští kajakáři v televizních pořadech

Čeští kajakáři, úspěšní medailisté z letních Olympijských her v Riu de Janeriu, se po návratu domů stali mediálními hvězdami. Oba byli i hosty prestižních talkshow ve velkých televizích. Jiří Prskavec si povídal s Karlem Šípem v pořadu Všechnopárty a Josef Dostál učil pádlovat Jana Krause a v pořadu i zazpíval!

Pomozte pořadatelům s programem festivalu OBZORY a vyhrajte volné vstupenky

Pomozte pořadatelům s programem festivalu OBZORY a vyhrajte volné vstupenky

Pořadatelé festivalu OBZORY se pro letošní rok rozhodli nechat o programu rozhodnout i návštěvníky akce. Vyplňte v jednoduché anketě vaše festivalové přání a za odměnu budete zařazeni do slosování o 10 volných vstupenek.

Přehrada na Oslavě v pořadu Nedej se

Přehrada na Oslavě v pořadu Nedej se

O plánované přehradě na řece Oslavě toho bylo během jara napsáno a zveřejněno mnoho. Nyní už je na petici více než 15 000 podpisů a situace okolo (ne)výstavby se zdá být trochu růžovější. Důkazem budiž i včera odvysílaný pořad Nedej se České televize.

Novinka od Waka Kayaks se jmenuje Gangsta

Novinka od Waka Kayaks se jmenuje Gangsta

Na facebookovém profilu Waka Kayaks se objevily první obrázky 3D modelu chystané novinky. Nový kajak se bude jmenovat Gangsta a dle poskytnutých informací by měl být 273 cm dlouhý s velkým výtlakem, tedy určený pro větší jezdce. První lodě by se měly objevit už na letošním adidas Sickline a pak také na Paddle Expo, kde je pro vás určitě okoukneme a přineseme podrobnější informace.

Černá Hora zažije svůj první vodácký festival

Černá Hora zažije svůj první vodácký festival

Černá Hora je mezi vodáky známou destinací hlavně díky řekám jako Tara nebo Piva. Málokdo ale ví, že se v této zemi najde mnohem víc skvělých vodáckých terénů. Místní vodáci se rozhodli rozšířit povědomí o řekách Černé Hory a na konci září pořádají historicky první vodácký festival v této zemi nazvaný Kayak Fest Tara. Akce se uskuteční od 22. do 29. září a všichni jsou na ní vítáni. Mimo aktivit na vodě budou hrát kapely a bude možno vyzkoušet si i další outdoorové aktivity.

Kdo by nevěřil, že Černá Hora je malým vodáckým rájem, ať se podívá na pěkné video z tamních řek.

Kanál v Brandýse má dostatek vody

Kanál v Brandýse má dostatek vody

Díky soudním sporům je dočasně odstavena vodní elektrárna v Brandýse nad Labem, což znamená, že je dostatek vody pro vodácký kanál a to vždy po dobu celého dne až do ukončení odstávky. Více informací hledejte na webu kanálu nebo na jejich facebookovém profilu.