Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Vodácká navigace Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Kapky


Slavnosti Matky Vltavy

Slavnosti Matky Vltavy

Již zítra, tedy v sobotu 27.8. se v Rožmberku nad Vltavou uskuteční tzv. slavnosti Matky Vltavy. Pozvánka láká na akci pro všechny, kdo mají rádi vodu a vše s ní spojené. Součástí programu bude například dobový vor, provazochodkyně, kejklíři, hudbní produkce a mnoho dalšího. Více informací načerpejte v oficiální pozvánce.

Botič a Rokytka 2016 jsou nejisté

Botič a Rokytka 2016 jsou nejisté

Populární podzimní akce splutí pražských potoků Botiče a Rokytky budou pro letošní rok nejisté do poslední chvíle. Na obou tocích probíhají stavební práce a o jejich uskutečnění tak bude definitvně rozhodnuto 14 dnů před datem konání. Termíny jsou navrženy na víkend 22. (Rokytka) a 23. (Botič) října. O vývoji situace budeme informovat.

Vavřinecký potok se bude konat o týden později

Vavřinecký potok se bude konat o týden později

Tradiční splutí Vavřineckého potoka, původně plánované na druhý říjnový víkend 8. - 9. 10., se na žádost rybářů posouvá o týden. Nový termín akce je tedy stanoven na 15. - 16.10. 2016, rušení akce kvůli nedostatku vody dle slov pořadatelů zatím nehrozí. Voda poteče oba dny, v sobotu 15. 10. se můžete těšit na tradiční závod a večerní zábavu v Horních Krutech, v neděli pak na volné splutí.

Více informací naleznete na www.vodacipecky.cz nebo na Facebooku.

Srpnové splutí Moravice 20. - 21.8. zrušeno

Srpnové splutí Moravice 20. - 21.8. zrušeno

Srpnové splutí Moravice, plánované na víkend 20. - 21.8., se kvůli zamítavému rozhodnutí Povodí Odry pustit vodu, neuskuteční. Níže oficiální vyjádření:

"V rámci probíhající rekonstrukce návodního líce a koruny hráze nádrže Kružberk máme omezené možnosti při manipulacích na nádrži s ohledem především na kolísání hladiny vody a její kvalitu. Prioritou, stejně jako při Vámi uvažovaném sjezdu Moravice v červenci, je především zásobování vodou úpravny vody v Podhradí s ohledem na její přijatelnou jakost a teplotu vody, která spolu s beskydskými vodárenskými nádržemi zásobuje více jak 1 milion obyvatel našeho regionu pitnou vodou. Tyto skutečnosti  nám bohužel  v současné chvíli nedovolují Vám umožnit v dohodnutém termínu 20. a 21. 8. 2016 vodácký sjezd řeky Moravice.


Dle současného stavu rekonstrukce hráze Kružberka a s ohledem na harmonogram stavby Vám sdělujeme, že v druhé polovině měsíce září bude velký sjezd Moravice možno dle dohodnutého kalendáře vodáckých akcí uskutečnit. "


Kaskáda na Ostravici je už 50 let chráněnou přírodní památkou

Kaskáda na Ostravici je už 50 let chráněnou přírodní památkou

Kaskádu na řece Ostravici bude znát skoro každý český vodák, určitě pak ten, kdo už Ostravici někdy jel. Mezi vodáky je tato peřej s velkým válcem známá jednoduše jako kaskáda případně jako Bezručova kaskáda. Oficiálně se však toto místo jmenuje Koryto řeky Ostravice a je chráněno státem pod hlavičkou Přírodní památka. A letos je tomu 50 let od doby, kdy tuto ochranu kaskáda získala. Informoval o tom regionální denní tisk.

Víťa Gebas v Riu o šplouchnutí čtvrtý

Víťa Gebas v Riu o šplouchnutí čtvrtý

Ve včerejších večerních hodinách (našeho času) se na OH v Riu jelo o první sadu medailí mezi vodními slalomáři. Své semifinále a později finále zažili singlkanoisté, kde jsme měli zastoupení díky Vítězslavu Gebasovi. Český reprezentant hladce postoupil ze semifinále a velmi dobře si vedl i ve finále. Jeho jízda však nakonec stačila "pouze" na 4. místo. Medaile unikla o neuvěřitelných 13 setin sekundy. Jak Víťa později řekl do televizních kamer: "To je o jedno šplouchnutí."

Dnes večer se pojede semifinále a finále kajakářů, kde máme ve hře Jiřího Prskavce. Tak držte palečky!

Povolení pro splouvání jezů už není třeba

Povolení pro splouvání jezů už není třeba

Celý vodácký svět v únoru letošního roku šokovala zpráva, že byla uzákoněna nutnost mít pro splouvání jezů povolení od jejich majitelů. Za nedodržení pak hrozila pokuta až 200 000 Kč. Díky iniciativě Petra Ptáčka z raft.cz a vodáckých svazů však byla bleskově zjednána náprava a už v březnu bylo jasné, že se toto nařízení bude rušit. Počínaje dnešní dnem se tomu tak skutečně stává a splouvání jezů je tedy zase možné bez povolení.

Jez Černý mlýn na Ohři bude 14 dnů vypuštěn

Jez Černý mlýn na Ohři bude 14 dnů vypuštěn

Informace z povodí Ohře: Od soboty 6.8. do cca 18.8. bude vypuštěno nadjezí u jezu Černý mlýn. Nebude se moct jezdit vodáckou propustí vlevo. Bude otevřena štěrková výpust vpravo u elektrárny. Tady se ovšem jezdit nesmí. Všichni lidi na vodě (mezi nimi i vodáci) budou muset přistávat na levém břehu a přenášet lodě pod jez. V korytě budou probíhat práce na odtěžení nánosů a budou tam zřejmě pracovní stroje.

Na Lipně vlakem aneb Devils train letos zase bude - registrujte se!

Na Lipně vlakem aneb Devils train letos zase bude - registrujte se!

V minulém roce hojně využívaná služba dopravy vodáků vlakem podél Čertových proudů se letos bude opakovat. Tzv. Devils train by měl jezdit po celou dobu závodního víkendu a to každé půl hodiny. Pro zjištění počtu zájemců o tuto službu a zajištění dostatečné kapacity zřídili pořadatelé registrační formulář. Cena jízdného je pěkných 100 Kč za celý víkend. Neváhejte, registrujte se a sdílejte!

Paddleboard - vodní svět na stojáka

Paddleboard - vodní svět na stojáka

Kluci od paddleboardů natočili pro televizi SPORT 5 reportáž o paddleboardingu nazvanou Paddleboard - vodní svět na stojáka. Honza Rott, Patrik Hrdina a Tomáš "Albey" Vaněček vyprávějí o historii sportu, jak se k němu dostali i jak to vidí s jeho rozvojem do budoucna.