Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Kapky


Hledá se fotograf vodáckých akcí

Hledá se fotograf vodáckých akcí

Pro focení vodáckých akcí hledáme fotografy. Ideální adept by měl mít odpovídající vybavení, tedy zrcadlovku nebo obstojný kompakt, měl by mít alespoň základní znalosti v oblasti úpravy fotografií a měl by být schopný samostatně vyrobit a dodat finální fotografie v krátkém časovém horizontu. Nabízíme zajímavou práci v přírodě (lokace vždy na dohodě) a odpovídající finanční ohodnocení s možností bonusů.

Případní zájemci, hlaste se prosím na emailu snizak@padler.cz. Můžete připojit stručný živitopis a určitě ukázku vašich fotografií.

ČPV Svratka změněn na ČPV Jihlava

ČPV Svratka změněn na ČPV Jihlava

Letošní ročník ČPV Svratka Jihlava se bude konat dne 25.6.2017. Z důvodů opravy hráze na VD Vír I byla akce přesunuta na řeku Jihlavu pod VD Mohelno. Splutí pro veřejnost je povoleno pouze v sobotu 24.6.!!! V neděli je voda pouze pro závodníky. Více informací v propozicích.

Změna termínu ČPV Hamerský potok 2017

Změna termínu ČPV Hamerský potok 2017

ČPV Hamerský potok se letos bude konat druhý říjnový víkend v termínu 7. - 8. 10. 2017. Oproti původně plánovanému termínu se posouvá o týden dozadu.

Online přihlašování na letošní ZET Trava Xrace končí už zítra

Online přihlašování na letošní ZET Trava Xrace končí už zítra

Online přihlášky na ZET Trnava Xrace 2017 (což znamená výhodnější cenu startovného než při přihlášení na místě) se dají podávat už jen do zítřejší půlnoci, tedy 24.5. Pak se systém nemilosrdně uzavře. Tak nepropásněte možnost ušetřit pár kaček. Veškeré informace hledejte na www.txr.cz.

ČPV Blanice zrušen

ČPV Blanice zrušen

Od prachatických vodáků přišla špatná zpráva ohledně letošního ČPV na BlaniciVzhledem k nutným opravám základnových výpustí VD Husinec není možné plánovaně zajistit dostatečný průtok pro závod ČPV Letní Blanice. Z tohoto důvodu je celá akce bez náhrady zrušena.

VODÁK sport Brno nabízí pracovní pozice

VODÁK sport Brno nabízí pracovní pozice

Hned dvě pracovní pozice nabízí brněnská pobočka VODÁK sportu. Pokud byste rádi našli zaměstnání na plný úvazek, pak by vás mohla zajímat pozice prodejce specialista. Pokud hledáte jen letní brigádu, mají možnost zaměstnání i pro vás. Více informací je přímo na webu prodejny.

Nebezpečný strom na Divoké Desné: aktualizováno!

Nebezpečný strom na Divoké Desné: aktualizováno!

Divoká Desná je velice zajímavá říčka tekoucí v Jeseníkách. Nemívá sice vodu často, ale když ano, je to parádní a také velmi rychlé a kontinuální svezení. Pro letošní jaro je třeba dát si tady pořádný pozor, protože v korytě se usadil strom. Dle informací, které nám zaslal Marek Palisa, je strom ve spodní polovině řeky pod skálou, na kterou silně táhne proud. Pro bezpečné přenesení je dobré vystoupit pod válcem, který často žere. Kdo jezdí ví. Ostatní si dají pozor!

Splouvání Vltavy od Soumarského mostu podražilo

Splouvání Vltavy od Soumarského mostu podražilo

Správa NPŠ zdražila registraci ke splouvání horní Vltavy nad Lipnem v úseku z od Soumarského mostu k mostu v Pěkné. Poplatek při on-line rezervaci se zvedl ze 300 na 500 korun. Dražší bude i registrace na nástupním místě v kempu u Soumarského mostu. Tam zaplatí lodní posádka místo 500 nově 600 korun.

Důvodem pro zdražení je podle parku odstranění dotování provozu oblíbené vodácké trasy, která prochází jeho I. nejpřísnější chráněnou zónou.

Více informací naleznete v článku na idnes.cz

 

Registrace na ZET Trnava Xrace 2017 je v plném proudu!

Registrace na ZET Trnava Xrace 2017 je v plném proudu!

Přihlašování na Mistrovství České republiky v extrémním pádlování na divoké vodě ZET Trnava Xrace 2017, které proběhne v termínu 26.5. - 28.5.2017 na slalomovém kanálu Trnávka, je již v plném proudu. Momentálně je přihlášena zhruba třicítka startujících v hlavním závodě a pár odvážlivců v závodě nafukovaček, Kutlici race.

Přihlásit se za zvýhodněné startovné je možné do 24.5.2017, tak to neprošvihněte! Více na www.txr.cz

Tradiční český výrobce pádel TNP slaví 25 let a vyhlašuje další vodáckou soutěž

Tradiční český výrobce pádel TNP slaví 25 let a vyhlašuje další vodáckou soutěž

Rok 2017 se pro značku TNP nese ve znamení oslav čtvrtstoletí na trhu. Při té příležitosti byla vyhlášena již třetí soutěž pro všechny vodáky a ve hře je opět řada pěkných cen, mezi kterými samozřejmě nechybí ani nové typy pádel na divokou vodu i moře a jezera. Tentokrát mají soutěžící za úkol natočit krátké video. Podrobnosti o soutěži najdete na webu, uzávěrka pro zasílání soutěžních příspěvků je 30. června 2017.