Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Kapky


Podzimní Bečvárka 2016

Podzimní Bečvárka 2016

Typická vodácká podzimní legrácka – Bečvárka se letos konala jen s malým počtem účastníků. Pádleři, kteří dorazili, si sjezd ale o to víc užili.

Dočká se Brno slalomového kanálu?

Dočká se Brno slalomového kanálu?

Město Brno oživilo plány na stavbu vodáckého kanálu, tentokrát v lokalitě bývalých vodáren v Pisárkách u Anthroposu. Má být postaven v rámci nového sportovního areálu, kde vznikne rekreační zóna, hříště na kopanou či plážový volejbal. Téměř čtyři sta metrů dlouhý vodní kanál má stát na levém břehu řeky Svratky a má mít parametry pro mezinárodní soutěže. Stavět by se dle náměstka primátora pro sport Petra Hladíka mohlo začít už za dva roky. Více čtěte na stránkách Brněnského deníku.

Foto: Petr "Pepe" Prause

Česká republika má dvě nominace ve World Paddle Awards

Česká republika má dvě nominace ve World Paddle Awards

Česká republika má dvě nominace v soutěži Word Paddle Awards. První nominovanou je kanoistka a kajakářka Martina Satková, která závodí jak ve vodním slalomu tak i ve sjezdu. Mezi její letošní největší úspěchy patří dvě zlaté a jedna stříbrná medaile z MS ve sjezdu v Banja Luce, dále vybojovala dvě zlaté medaile na ME juniorů ve sjezdu v rakouském Murau. Jako první žena v historii ovládla dvě disciplíny v závodu Světového poháru ve sjezdu na divoké vodě. Ve francouzském Pau zvítězila v klasickém sjezdu v kajaku i v kanoi. Hlasovat pro ni můžete zde.

Druhými nominovanými jsou otec a syn Pollertové, kteří se věnují inovaci, navrhování a realizaci umělých slalomových tratí. V minulosti spolupracovali na výstavbě a designu tratí např. pro OH Sydney 2000, Londýn 2012, Rio 2016, pražský slalomový kanál v Troji a také pro trať v pro OH Tokyo 2020. Oba pracují na Fakultě stavební na ČVUT. Jaroslav Pollert mladší získal za vytvoření modelu, na základě kterého byl postaven kanál pro vodní slalom na olympijské hry v Riu, cenu za inovaci od Mezinárodního olympijského výboru. Hlasovat můžete zde.

Svatomartinské mini čerťáčky

Svatomartinské mini čerťáčky

Znáte to, je svatého Martina a vy si tak v poklidu baštíte pečeného opeřence. Víte, že v Čertových proudech teče 6 kyblíků, po dlouhé době je venku sníh, a proto se vám na vodu ani nechce, spíš plánujete lyže, ale najednou, při obírání toho nejlepšího kousku masa, vám cinkne zpráva s textem: ,,Ahoj, jedeme na vodu, nechceš se přidat?“

Jirka Oliva už je na cestě přes 500 dnů

Jirka Oliva už je na cestě přes 500 dnů

Seakajakář Jirka Oliva oslavil nedávno zajímavé výročí na své cestě kolem Evropy nazvané oficiálně Kayak Around Europe, kterou absolvuje na mořském kajaku. Byl totiž na expedici už pětistý den a je cca. v polovině plánované vzdálenosti. K tomuto jubileu s ním vznikl rozhovor, který vyšel v regionální sekci deníku iDnes, tak si ho přečtěte.

Festival OBZORY

Festival OBZORY

Přijďte rozšířit své obzory!

12. – 13. 11. 2016 na Filozofické fakultě UK v Praze.

Zamykání Doubravy z Pařížova je zrušeno

Zamykání Doubravy z Pařížova je zrušeno

Zamykání Doubravy z Pařížova, které se mělo uskutečnit v sobotu 15. 10. 2016,  je letos bohužel pro nedostatek vody ve vodní nádrži Pařížov zrušeno. Splutí se uskuteční pouze ve zkrácené verzi z Ronova nad Doubravou do Žlebů bez nadlepšení vodního stavu.

Rokytka Grande se uskuteční!

Rokytka Grande se uskuteční!

Letošní víkend pražských stok bude kompletní! Pořadatel právě potvrdil konání Rokytky, která se uskuteční 22. 10. 2016. Start je pod hrází Kyjského rybníka v Praze. Voda poteče od 10:00 do 13:00, důležitý je výklad trati v 9:30, na trase jsou překážky. Cíl splutí je na soutoku v Libni. Tam budou zajištěna auta na odvoz zpět na start za 30 Kč na osobu. Splavenka za splutí také 30 Kč na osobu.

Více informací případně podá Míla Pražák, mila@dronte.cz.

Půjčovna na akci

Nemáte vlastní loď nebo vybavení? Na akci je možné si zapůjčit, kajaky Železný a Pyranha, rafty, nafukovačky, kanoe otevřené a zavřené, neopreny a další vodácký materiál. Rezervujte zde.

Vodácký bazar v HG sportu

Vodácký bazar v HG sportu

Podzimní vodácký bazar pořádá také HG sport. Na akci se můžete těšit 22.10. od 9 hodin ráno a mimo bazarových věcí si můžete koupit i nové zboží se slevou. Více informací hledejte na facebooku.

Gumotex přijme nové kolegy

Gumotex přijme nové kolegy

Společnost GUMOTEX a.s., která se kromě jiného zabývá i výrobou populárních nafukovacích člunů, vypisuje výběrové řízení na pozici brand managera. Pokud splňujete požadavky a chtěli byste se stát součástí týmu největšího českého výrobce vodáckého vybavení, určitě zkuste štěstí.