Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Vodácká navigace Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Kapky


Zamykání Doubravy z Pařížova je zrušeno

Zamykání Doubravy z Pařížova je zrušeno

Zamykání Doubravy z Pařížova, které se mělo uskutečnit v sobotu 15. 10. 2016,  je letos bohužel pro nedostatek vody ve vodní nádrži Pařížov zrušeno. Splutí se uskuteční pouze ve zkrácené verzi z Ronova nad Doubravou do Žlebů bez nadlepšení vodního stavu.

Rokytka Grande se uskuteční!

Rokytka Grande se uskuteční!

Letošní víkend pražských stok bude kompletní! Pořadatel právě potvrdil konání Rokytky, která se uskuteční 22. 10. 2016. Start je pod hrází Kyjského rybníka v Praze. Voda poteče od 10:00 do 13:00, důležitý je výklad trati v 9:30, na trase jsou překážky. Cíl splutí je na soutoku v Libni. Tam budou zajištěna auta na odvoz zpět na start za 30 Kč na osobu. Splavenka za splutí také 30 Kč na osobu.

Více informací případně podá Míla Pražák, mila@dronte.cz.

Půjčovna na akci

Nemáte vlastní loď nebo vybavení? Na akci je možné si zapůjčit, kajaky Železný a Pyranha, rafty, nafukovačky, kanoe otevřené a zavřené, neopreny a další vodácký materiál. Rezervujte zde.

Vodácký bazar v HG sportu

Vodácký bazar v HG sportu

Podzimní vodácký bazar pořádá také HG sport. Na akci se můžete těšit 22.10. od 9 hodin ráno a mimo bazarových věcí si můžete koupit i nové zboží se slevou. Více informací hledejte na facebooku.

Gumotex přijme nové kolegy

Gumotex přijme nové kolegy

Společnost GUMOTEX a.s., která se kromě jiného zabývá i výrobou populárních nafukovacích člunů, vypisuje výběrové řízení na pozici brand managera. Pokud splňujete požadavky a chtěli byste se stát součástí týmu největšího českého výrobce vodáckého vybavení, určitě zkuste štěstí.

Vávra Hradilek už pádluje 20 let

Vávra Hradilek už pádluje 20 let

Vávra Hradilek letos slaví svojí 20. sezonu na vodě a samozřejmě pěkně stylově. Na webu RedBullu se můžete podívat hned na několik videí a článků věnovaných tomuto sportovnímu jubileu. Navíc, ačkoliv to prý spolu nesouvisí, mám Vávra od nedávna svojí vlastní edici RedBull plechovek, kde je vypodoben. Brzy se na něj navíc můžete těšit v kině ve filmu Tenkrát v ráji, zkrátka celebrita každým coulem.

Vyražte na Vavřinecký potok v sobotu!

Vyražte na Vavřinecký potok v sobotu!

Chcete mít jistotu, že se na Vavřineckém potoce určitě svezete? Vyražte na akci v sobotu 15.10., neodkládejte splutí na neděli. Ta je totiž dle organizátorů nejistá kvůli nižšímu stavu vody v rybníce. Pro aktuální informace sledujte Facebook události nebo OVT PečkyJestli neděle bude nebo nebude se dozvíme začátkem příštího týdne.

Také nezapomeňte, že se do sobotního závodu můžete registrovat online na nových webových stránkách a ušetřit!

Poslední volná Trnávka letošního roku POUZE V SOBOTU

Poslední volná Trnávka letošního roku POUZE V SOBOTU

Víknedů, o kterých je na Trnávce možné volné splouvání je jako šafránu a proto jsou tak populární. Letošní poslední možnost si na Trnávce zapádlovat bude o víkendu 1. - 2. 10. Podrobnosti tradičně najdete a webu pořadatele

DLE AKTUÁLNÍCH INFORMACÍ OD POŘADATELŮ BUDE DÍKY NÍZKÉ HLADINĚ VE VODNÍ NÁDRŽI VODA ZAJIŠTĚNA POUZE NA SOBOTU 1.10. OD 10 DO 14 HODIN (MOŽNÁ TROCHU DÉLE)!!!

Registrujte se na Vavřinecký potok online a ušetřete na startovném

Registrujte se na Vavřinecký potok online a ušetřete na startovném

Splutí Vavřineckého potoka, které se letos koná třetí říjnový víkend, má nové webové stránky www.vavrinecky-potok.cz, které umožňují registraci do závodu online. Pokud se registrujete předem, za splutí zaplatíte 80 Kč a ještě ušetříte pořadatelům práci. Nezapomeňte také sledovat událost na Facebooku, kde se pravidelně objevují novinky!

Křest nové knihy Standy Chládka

Křest nové knihy Standy Chládka

Na jaře letošního roku jsme informovali o peněžní sbírce na vydání knihy Po stopách lovců velryb v severním Pacifiku, jejíž autorem je náš stálý spolupracovník Standa Chládek. Kniha již brzy spatří světlo světa, a tak vás Standa zve na její křest spojený s promítáním a přednáškou, které se uskuteční 4.10. v Jablonci nad Nisou v Klubu Na Rampě v 19:00, 5.10. ve Žďáru nad Sázavou v Kavárně U tety Hany v 19:00 a 6.10. v Praze v Troji v restauraci u loděnice u slalomového kanálu v 18:00.

Čeští jezdci ovládli Mistrovství Evropy v paddleboardingu

Čeští jezdci ovládli Mistrovství Evropy v paddleboardingu

O uplynulém víkendu proběhlo v rakouském Loferu Mistrovství Evropy v paddleboardingu na divoké vodě. Soutěžilo se ve slalomu, sprintu a crossu. Čeští jezdci si z podniku přivezli 3 zlaté a 2 stříbrné medaile a zařadili se tak na špici evropské paddleboardové divokovodní scény. Podrobnou reportáž čtěte na paddleboardista.cz.