Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Kapky


Druhá letošní soutěž s TNP je věnovaná dětem

Druhá letošní soutěž s TNP je věnovaná dětem

Nejmenším pádlerům je věnovaná druhá letošní soutěž, kterou pořádá český výrobce pádel TNP u příležitosti svých 25. narozenin. Pro účast v soutěži stačí nakreslit vodácký obrázek. Ve hře je několik dětských pádel a spousta dalších menších cen. Soutěž trvá do konce dubna. Všem držíme palce (palečky).

Zároven připomínáme, že i dospělí (nejen) si mohou do konce dubna s TNP zasoutěžit. Stačí vymyslet, co by mohla znamenat písmena TNP v názvu firmy.

Sjezd Moravice 8. - 9.4. je zrušen, Ostravice zřejmě poteče již tento pátek a sobotu

Sjezd Moravice 8. - 9.4. je zrušen, Ostravice zřejmě poteče již tento pátek a sobotu

Od vodáků Campanula přišla smutná zpráva pro všechny, kteří se těšili na sjezd Moravice v dubnovím termínu 8.-9.4. Sjezd je úplně zrušen. Slezská Harta je na historickém minimum, kvalita vody na Kružberku je velice špatná a další vypouštění by vodu jen zhoršilo. Nepodařilo se zajistit s Povodím Odry ani zkrácené vypouštění z Podhradí.

Dále se neuskuteční plánovaná akce na Ostravici v termínu 1. - 2.4., Povodí musí vypouštět vodu z vodního díla Šance již v tomto týdnu z důvodu ohrožení stavby. Voda tedy pravděpodobně poteče v termínu 24. - 25.3. Průtok ale není garantován, sledujte aktuální vodočty. Děkujeme za sdílení.

David Sodomka alias Vory byl hostem cestovatelského pořadu Casablanca

David Sodomka alias Vory byl hostem cestovatelského pořadu Casablanca

Každou neděli si Pavel Sladký povídá na Českém rozhlasu - Radio Wave v pořadu Casablanca s nějakým zajímavým cestovatelem. Minulou neděli program pořadu oživil vodácký cestovatel David "Vory" Sodomka. Řeč byla o Peru, Ekvádoru, focení na vodě a dalších zajímavých věcech. Záznam pořadu je k poslechu v online archivu Českého rozhlasu.

Využijte jarní slevy v Hiku!

Využijte jarní slevy v Hiku!

V Hiko sportu probíhá v příštím týdnu, tedy od 20. do 25.3., velký jarní výprodej. Využijte výrazné slevy od 15 do 80% a vybavte se pořádně na blížící se sezonu. Jarní řeky budou studené!

Více přímo na webu www.hiko.cz.

Chris Bertish přepádloval Altantský oceán na paddleboardu

Chris Bertish přepádloval Altantský oceán na paddleboardu

6. prosince 2016 se vydal na plavbu z marockého Agadiru a 9. března dorazil do English Harbour na pobřeží Antiguy. Kdo? Christ Bertish, který se tímto výkonem stal prvním člověkem, který přepádloval Altantský oceán na paddleboardu. Plavba mu zabrala 93 dní a byla dlouhá 6500 km. Podrobné informace o expedici můžete najít na www.supracer.com. Gratulujeme k úctyhodnému výkonu!

Chrudimka pod Sečí se neuskuteční

Chrudimka pod Sečí se neuskuteční

Letošní jarní splutí Chrudimky, plánované na 25.3. 2017 pod přehradou Seč, se bohužel neuskuteční. Důvodem jsou obstrukce místního majitele MVE, který opakovaně napadá rozhodnutí o mimořádné manipulaci na VD Seč.

Petr Ptáček ze serveru raft.cz k tomu na facebooku napsal: "Sice vloni MZe všechny jeho body zamítlo, ale to neznamená, že to nemůže zkusit znovu se stejnými důvody. Jako vloni, tak i letos díky němu nebude možné pustit vodu. Ušlý zisk si za 4 hod pouštění vody vyčíslil na 70 000 Kč. Organizátor akce Franta alias Bobr vyvinul značné úsilí pro úspěšné schválení manipulace, ale nepodařilo se. V příštím roce už by snad tyto obstrukce neměly být možné a to díky určitým změnám v procesu schvalování."

Zemřel Otakar Štěrba

Zemřel Otakar Štěrba

Dne 2. 3. 2017 zemřel Otakar Štěrba - český ekolog, cestovatel, spisovatel, dokumentarista, horolezec a také velký vodák. Do vodáckého povědomí vstoupil zejména díky expedicím, na které se vydával s Jaromírem Štětinou a dalšími kamarády od 60. let minulého století. Z těchto expedic pak vznikaly knihy jako Kde příroda vládne - pět výprav do Asie, Od pramenů k oceánu či Řeky, moje řeky. Dílo Otakara Štěrby je ale mnohem rozsáhlejší a jeho život byl naplněn mnoha zajímavými činy. Podívejte se kupříkladu na jeho životopis, který zveřejnil časopis Vesmír.

Krakonošovo Labíčko bude

Krakonošovo Labíčko bude

Ahoj vodáci, zjištuju, že atmosfera mezi váma je napjatá jako když v báru houstne dým. Sojka bonzačka štěbetala, že se mezi vodáckou komunitou šušká, že voda v Labi letos poteče, ale co Krakonošovo Labíčko? Bude nebo ne? Co všechno bude za disciplíny, pojede se team race, bude pořádná after party, bude bohatá tombola a v ní kayak od ZETu, bude rampa a pořádná časomíra, poteče zlatavý mok s bílou pěnou nahoře proudem? Tak pro ty, kteří pochybovali mám jasnou zprávu: Krakonošovo Labíčko 21.-23.4.2017 bude! Prahnete po tom vědět víc? Tak to si budete muset ještě chvilku počkat, páč my, Krakonoš a jeho Lyžníci, jsme ještě lyže za pádla a lodě nevyměnili.

Tak ahooooooj. Těší se na vás Krakonoš a jeho Lyžníci.

Info z Kamenice - pozor na stromy! - AKTUALIZOVÁNO

Info z Kamenice - pozor na stromy! - AKTUALIZOVÁNO

České řeky nám včera dopřály první letošní svezení a do redakce hned dorazilo varování před stromy a dalšími nástrahami na Tanvaldské Kamenici: "V celém údolí řeky je pořád cca. 25 cm sněhu, takže se blbě vylejzá a prohlíží (ale není potřeba). Lávka na Držkovských schodech byla za normální vody (10m3/s) v poho, ale za VV se bude asi blbě podjíždět.  Cestou je pod vodou pár stromů, takže je nutné jet pozorně.Velmi nebezpečný strom je v laguně pod Rozstříleným místem v Navarovský soutěsce. Je nezbytné dojet tam hlavou nahoru a na správné straně, jinak jde opravdu o život! Je to ohromnej smrk, kterej je pod vodou zlomenej a trčej z něj všude silný větve. Díky sněhu je to bohužel špatně prohlédnutelné a jistitelné. Dávejte pozor!"

Za info děkujeme Vaškovi z TJ Delfín Jablonec n. N.

Pokud budete mít informace z dalších řek nebo aktualizované informace z Kamenice a třeba i fotky, pošlete je prosím na snizak@padler.cz. Rádi je zveřejníme pro ostatní vodáky!

Snížák: Vaškem zmíněná lávka na Držkovských schodech je při včerejším stavu přes 20 m3/s opravdu nízko nad vodou. Navíc je necelých 100 m po tímto místem strom přes celou řeku, který je téměř celý pod vodou. Lávku buď objeďte zleva malý průskokem nebo obneste. Pokud se vám jí totiž nepodaří podeskymovat na první pokus jste za chvíli naplaveni na zmíněný strom. Osobně jsem si to zkusil.

Zimní Slapy budou!

Zimní Slapy budou!

Tak pro vás mám docela dobrou zprávu...SLAPY NEZAMRZLY!! Tedy ne úplně. Volná voda je od hráze až po lesní tábořiště Nebřich což je nějakých 8 km. Pojedeme tedy v sobotu 11.2. na otočku z hráze na Nebřich a zpět. Spát nebudeme na Častoboři, ale v Třebenicích na Zuzčině chatě (kapacita cca 20 lidí v chatě, zbytek případně postaví stany na zahradě). V sobotu v podvečer uděláme táborák na zahradě a pak se s přibývající zimou přesuneme do hospody U Taterů.

V neděli si uděláme projížďku po Štěchovické přehradě, která je úplně bez ledu. Samozřejmě platí, že spát na chatě se dá už z pátku na sobotu a v hospodě s námi taky v pátek počítají. Ještě jsem vás chtěl poprosit, abyste vzali flashky se zajímavými videi/fotkami z destinací, kde jste pádlovali. V hospodě je velká televize :-). Pro ty, kdo budou spát na chatě mám ještě jeden úkol...Na parkovišti nad chatou bude stát vlek s nařezaným dřívím, vezměte prosím sebou dolů na chatu aspoň jeden klacek , ať můžeme udělat ten táborák..předem díky.Pivo a nějaká ta kořalka k ohni je zakoupena, takže tahat nic nemusíte. Stejně tak je domluvená kýta nebo grilovaná kuřata, které nám v hospodě ohřejí (platím já :-) ) Takže brusle nechte doma, vezměte lodě a v pátek nebo v sobotu ráno se na vás těším..AHÓÓÓJ