Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Kapky


Pozor na stromy na Lammeru

Pozor na stromy na Lammeru

Na populární rakouské říčce Lammer v úseku Lammeröfen (soutěska Lammeru) jsou v poslední třetine naplavené nebezpečné stromy. Určitě si úsek před splutím dojděte prohlédnout z chodníčku, který vede podél.

Zářijová Chrudimka bude, podzimní Doubrava nejspíš také

Zářijová Chrudimka bude, podzimní Doubrava nejspíš také

Pořadatel vodáckých akcí na Doubravě a Chrudimce Franta Zvěřina alias Bobr nám poslal zprávu, že odvolání majitele MVE na Chrudimce bylo zamítnuto ze strany Ministerstva zemědělství a akce byla potvrzena od Povodí Labe a zářijová Chrudimka se tedy uskuteční. Pokud bude dostatek vody v přehradě Pařížov, nemělo by nic bránit ani uspořádání zamykání Doubravy.

Srpnový sjezd Moravice zrušen

Srpnový sjezd Moravice zrušen

Vodáci Campanula oznamují zrušení srpnového splutí Moravice, které se mělo uskutečnit 19.-20.8.2017 Akce se neuskuteční z důvodů začínajících staveb na toku - těžení sedimentů, oprava jezu v Žimrovicích a ve Lhotce. Pořadatelé se pokoušeli termín přesunout, ale bezvýsledně.

Slalomové ME v Praze se připravuje už nyní

Slalomové ME v Praze se připravuje už nyní

Necelých 300 dní (10 měsíců) zůstává do startu mistrovství Evropy ve vodním slalomu v Praze – Troji (1-3. 6. 2018), ale přípravy na akci už dávno začaly. Ředitel organizačního výboru Jiří Rohan přibližuje jejich zákulisí i to, co je k pořádání tak rozsáhlé mezinárodní akce potřeba zajistit a na čem se již pracuje.

Pozor na velmi nebezpečný strom na spodním Venteru

Pozor na velmi nebezpečný strom na spodním Venteru

Aktuální zprávat z Oetzu z uplynulého víkendu od Kuby "JKB" Suchého:

Pozor! Na spodním Venteru v první soutěsce je ode dneška velký kmen přes celou řeku. Ve chvíli, kdy je vidět, už se nedá zastavit. Je možné ho podplavat nebo podeskymovat, ale je to dost psycho. Za stavu tak 130 ve Ventu už to asi půjde vlevo přejet. Šiřte a dávejte na sebe pozor.

Pozor na stromy na spodní Kamenici

Pozor na stromy na spodní Kamenici

Koncem minulého týdne se po prudkých deštích zvedla na sjízdný vodní stav Tanvaldská Kamenice. Stihnul ji sjet místní vodák Vašek, který nám také poslal aktuální info o stromech. Klasický úsek z Plavů je čistý, ale nové stromy se nacházejí na spodním toku řeky v úseku pod Jesenným. První zátaras vás potká pod peřejí Na Žábě, druhý pak za železničním mostem. Oba zátarasy nelze podjet ani objet a lépe se přenášejí po levém břehu. Zastavení nad stromy prý bylo bezproblémové.

Buďte ohleduplní k místním lidem v okolí řeky Inn

Buďte ohleduplní k místním lidem v okolí řeky Inn

Oblast Engadin je populárním cílem českých vodáků. Na řece Inn se zde nachází hned několik úseků, kde si snadno vyberou to své raftaři, pohodáři i milovníci opravdu extrémní divoké vody. Je zde ale třeba respektovat (jako všude jinde), že cesty okolo řeky používají i místní obyvatelé a pokud nebudou dodržována místa k parkování aut, mohou nastat komplikace.

Aktuálně se řeší problémy na vysedání z úseku Giarsun, které je zároveň nasedáním na úsek Ardez. Cesta zde vypadá jako bezvýznamná, ale jedná se o důležitou spojnici mezi Ardezem a usedlostí Sur En. Boužel někteří vodáci cestu považují i za parkoviště a tak bývá pro místní obyvatele například se zemědělskou technikou obtížné projet. Místní jsou na toto citliví a v minulosti už pár cest vodákům zablokovali zákazy vjezdů.

Závod Budějovice - Praha startuje již zítra

Závod Budějovice - Praha startuje již zítra

Již tento pátek 28.7. startuje v Budějovicích 8. ročník obnoveného závodu Budějovice - Praha. Obsahuje klasický třídenní etapový ultra maraton z Českých Budějovic do Prahy,  tradičně v neděli 30.7. maraton Slapy - Praha na 30km a mini-závod Vrané - Praha 10 km. Oba nedělní závody jsou i součástí Českého poháru v závodech SUP.

Více info na: http://budejovicepraha.cz/http://cfsup.cz/cesky-pohar-2017/. Na všechny závody je možné se přihlásit i přímo na startu.

Recenze vodotěsných kamer na SvetOutdooru.cz

Recenze vodotěsných kamer na SvetOutdooru.cz

V nedávné době vyšly na našem partnerském webu www.SvetOutdooru.cz recenze dvou odolných a vodotěsných kamer. Pokud sháníte vodáckou kameru, pak by se vám mohly recenze hodit při výběru.

Policie kontroluje alkohol u vodáků v rámci akce VODA 2017

Policie kontroluje alkohol u vodáků v rámci akce VODA 2017

Po celou letošní vodáckou sezonu bude Policie ČR provádět kontroly vodáků na našich řekách a přehradách. Policejní akce má název VODA 2017. Zejména budou prováděny kontroly přítomnosti alkoholu v krvi a dodržování plavebních pravidel. O akci informovaly lidovky.cz a svým osobitým způsobem na tuto akci reagoval třeba Jiří X Doležal v magazínu Reflex. Doufejme, že to s policejními kontrolami nedopracujeme až do této fáze.