Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Kapky


Krakonošovo Labíčko bude

Krakonošovo Labíčko bude

Ahoj vodáci, zjištuju, že atmosfera mezi váma je napjatá jako když v báru houstne dým. Sojka bonzačka štěbetala, že se mezi vodáckou komunitou šušká, že voda v Labi letos poteče, ale co Krakonošovo Labíčko? Bude nebo ne? Co všechno bude za disciplíny, pojede se team race, bude pořádná after party, bude bohatá tombola a v ní kayak od ZETu, bude rampa a pořádná časomíra, poteče zlatavý mok s bílou pěnou nahoře proudem? Tak pro ty, kteří pochybovali mám jasnou zprávu: Krakonošovo Labíčko 21.-23.4.2017 bude! Prahnete po tom vědět víc? Tak to si budete muset ještě chvilku počkat, páč my, Krakonoš a jeho Lyžníci, jsme ještě lyže za pádla a lodě nevyměnili.

Tak ahooooooj. Těší se na vás Krakonoš a jeho Lyžníci.

Aktuálně z Kamenice - pozor na stromy!

Aktuálně z Kamenice - pozor na stromy!

České řeky nám včera dopřály první letošní svezení a do redakce hned dorazilo varování před stromy a dalšími nástrahami na Tanvaldské Kamenici: "V celém údolí řeky je pořád cca. 25 cm sněhu, takže se blbě vylejzá a prohlíží (ale není potřeba). Lávka na Držkovských schodech byla za normální vody (10m3/s) v poho, ale za VV se bude asi blbě podjíždět.  Cestou je pod vodou pár stromů, takže je nutné jet pozorně.Velmi nebezpečný strom je v laguně pod Rozstříleným místem v Navarovský soutěsce. Je nezbytné dojet tam hlavou nahoru a na správné straně, jinak jde opravdu o život! Je to ohromnej smrk, kterej je pod vodou zlomenej a trčej z něj všude silný větve. Díky sněhu je to bohužel špatně prohlédnutelné a jistitelné. Dávejte pozor!"

Za info děkujeme Vaškovi z TJ Delfín Jablonec n. N.

Pokud budete mít informace z dalších řek nebo aktualizované informace z Kamenice a třeba i fotky, pošlete je prosím na snizak@padler.cz. Rádi je zveřejníme pro ostatní vodáky!

Zimní Slapy budou!

Zimní Slapy budou!

Tak pro vás mám docela dobrou zprávu...SLAPY NEZAMRZLY!! Tedy ne úplně. Volná voda je od hráze až po lesní tábořiště Nebřich což je nějakých 8 km. Pojedeme tedy v sobotu 11.2. na otočku z hráze na Nebřich a zpět. Spát nebudeme na Častoboři, ale v Třebenicích na Zuzčině chatě (kapacita cca 20 lidí v chatě, zbytek případně postaví stany na zahradě). V sobotu v podvečer uděláme táborák na zahradě a pak se s přibývající zimou přesuneme do hospody U Taterů.

V neděli si uděláme projížďku po Štěchovické přehradě, která je úplně bez ledu. Samozřejmě platí, že spát na chatě se dá už z pátku na sobotu a v hospodě s námi taky v pátek počítají. Ještě jsem vás chtěl poprosit, abyste vzali flashky se zajímavými videi/fotkami z destinací, kde jste pádlovali. V hospodě je velká televize :-). Pro ty, kdo budou spát na chatě mám ještě jeden úkol...Na parkovišti nad chatou bude stát vlek s nařezaným dřívím, vezměte prosím sebou dolů na chatu aspoň jeden klacek , ať můžeme udělat ten táborák..předem díky.Pivo a nějaká ta kořalka k ohni je zakoupena, takže tahat nic nemusíte. Stejně tak je domluvená kýta nebo grilovaná kuřata, které nám v hospodě ohřejí (platím já :-) ) Takže brusle nechte doma, vezměte lodě a v pátek nebo v sobotu ráno se na vás těším..AHÓÓÓJ

Nabídka práce v půjčovně JOKOTA

Nabídka práce v půjčovně JOKOTA

Půjčovna JOKOTA shání mezi své vodácké instruktory nové tváře pro příležitostné zajištění vodáckých zájezdů. Jedná se o zájezdy různé délky na řekách v ČR. Dále hledáme správce naší pobočky v Kácově a řidiče pro řeku Sázavu nejlépe v jedné osobě. Preferujeme dlouhodobější spolupráci, ale není podmínkou. Více informací naleznete na webu.

Spolek Posejdon zve na výstavu Vodácké fotokoláže

Spolek Posejdon zve na výstavu Vodácké fotokoláže

Vodácký spolek POSEJDON organizuje besedu o projektu Slezské Benátky a veřejnou výstavu Vodácké fotokoláže o své dvanáctileté činnosti. Akce se koná ve čtvrtek 9.2.2017 od 16,00 hodin v knihovně Dolní Lutyně. Nejvíce fotokoláží je z vodáckých akcí na Odře, Olši a Ostravici. Více informací naleznete na stránkách spolku.

CVOK team hledá nové posily

CVOK team hledá nové posily

Jsi vodák a dobrej kluk, kamarád a pohodář? Máš rád přírodu, řeky, cestování, kempování a chceš to všechno ukázat i jiným lidem. Předat jim svoje vodácké znalosti a zkušenosti, nabídnout jim svoje přátelství a stát se součástí jejich skvělých zážitků? Pak hledáme právě tebe.

Výrobce pádel TNP má nové webové stránky

Výrobce pádel TNP má nové webové stránky

Česká firma TNP si ke svému letošnímu 25. výročí od založení nadělila nové webové stránky. Jsou ve čtyřech jazycích: češtině, angličtině, němčině a ruštině a kromě rozsáhlé nabídky pádel tu najdete informace např. o tom, jak se pádla TNP vyrábí či jak vybrat jejich ideální délku.

Registrace na Trnava X Race 2017 je spuštěna

Registrace na Trnava X Race 2017 je spuštěna

Zapište si do diáře termín 26.5. - 28.5.2017! O tomto víkendu se totiž uskuteční letošní ročník Mistrovství České republiky v extrémním pádlování na divoké vodě ZET Trnava X Race 2017. Registrace na letošní ročník extrémního závodu Trnava X Race je spuštěna, zapsat se můžete tradičně do hlavní kategorie Kayakcross a Kutlici race. Novinky potom sledujte na Facebooku.

Česká výprava ve stylu voyagers v ČT

Česká výprava ve stylu voyagers v ČT

V roce 2014 absolvoval expediční tým Roberta Kazika výpravu směřující z Bristké Kolumbie na Aljašku tradiční cestou, tedy po řekách Hackett, Shesley a Taku. Výprava proběhla ve stylu původních voyagers, tedy bez použití moderní techniky. Dokument, který odvysílala Česká televize režíroval Ladislav Moulis.

Zemřel Toni Prijon

Zemřel Toni Prijon

Dne 29.12.2016 zemřel ve věku 87 let Toni Prijon starší, zakladatel legendární vodácké značky stejného jména. Mimo toho, že vybudoval a vyvíjel celosvětově úspěnu vodáckou značku, byl také velikým vodákem, mistrem světa z roku 1959, čestným občanem slovinského Bovce a držitelem ceny za ekonomii města Rosenheim v roce 2006. Zpráva o úmrtí se objevila na facebookovém profilu společnosti Prijon GmbH.