Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Kapky


35 tipů pro outdoorové aktivity v nejkrásnějších koutech švýcarské přírody. Přehledně na mapě!

35 tipů pro outdoorové aktivity v nejkrásnějších koutech švýcarské přírody. Přehledně na mapě!

Jedna z nejkrásnějších evropských zemí láká nás Čechy hlavně svou jedinečnou přírodou. Každé z 35 nádherných míst, které najdete na souhrnné mapě Švýcarska, nabízí množství sportovních aktivit: od cyklistiky, MTB, lezení na ferratách, krátkých výletů i dlouhých treků po letní lyžování, divokou vodu, běh a náročné horské výstupy.

Vávra Hradilek v časopisu Forbes

Vávra Hradilek v časopisu Forbes

V internetovém vydání magazínu Forbes se objevil rozhovor se slalomovým šampionem Vávrou Hradilkem. Řeč byla pochopitelně o byznysu, který Vávra vloni rozjel v Praze na Náplavce. Jak nápad na plovoucí Kayak Beach Bar vznikl? A s kým ho vlastně Vávra vytvořil? Vše se dozvíte z rozhovoru.

ČPV Otava zrušen

ČPV Otava zrušen

První letošní závod ČPV na Otavě, plánovaný na sobotu 22. 4. 2017 je zrušen. Pořadatel TJ Union Plzeň tuto zprávu zveřejnil na svém webu. Důvodem je nízký stav vody bez výhledu zlepšení. Oddíl se rozhodl nevyužít možnosti náhradního termínu ani přesunutí na jinou řeku a letošní ročník zrušil. Vyjádření naleznete na webových stránkách.

Hlaste se online na Krakonošovo Labíčko

Hlaste se online na Krakonošovo Labíčko

Po dvou letech opět otevře stavidla přehrada Labská ve Špindlerově mlýně a pustí vodu do jednoho z nejpopulárnějších úseků divoké vody u nás. Mimo raftových nebo sjezdových závodů se tu ale pojede i tradiční kayakcrossové klání Krakonošovo Labíčko, které hostí proslulá Vrchlabská soutěska se svým nenasytným válcem. Pokud se chcete Krakonošova Labíčka zúčastnit, tak se můžete hlásit přes webový formulář a ušetříte tak na startovném (registrace přes web stojí 450 Kč na místě 500 Kč). Podrobnosti najdete na přiloženém plakátu (pro zvětšení klikněte).

Film Špunti na vodě jde do kin

Film Špunti na vodě jde do kin

Už za pár dnů bude mít v kinech premiéru film Špunti na vodě. Jedná se o rodinnou komedii, ve které se otcové vydají na letní vodu se svými dětmi bez doprovodu drahých poloviček. Co se asi bude dít? Film režíroval Jiří Chlumský a z hereckého obsazení se můžete těšit třeba na Jiřího Langmajera, Tatianu Vilhelmovou, Pavla Lišku, Annu Polívkovou nebo Hynka Čermáka. Více informací o filmu a trailer hledejte třeba na www.fdb.cz nebo www.cervenykoberec.cz.

Stromy se nevyhnuly ani horní Doubravě

Stromy se nevyhnuly ani horní Doubravě

O víkendu nám přišlo stromové zpravodajství z horní Doubravy - úsek z Bílku. Jeden strom přes celou řeku je přibližně 200 metrů nad peřejí Koryta (Židova strouha) a je nutné ho obnést. Druhý strom je přímo v peřeji Koryta. Za větší vody asi bude možné ho přejet, ale vzhledem k obtížnosti místa je to na pečlivém zvážení každého jezdce.

Za info děkujeme Plukovníkovi.

Necelý měsíc do startu Collegas Orlice Cupu!

Necelý měsíc do startu Collegas Orlice Cupu!

Již 29.4.2017 odstartuje 4. ročník Orlice Cupu, týmového závodu ve složení běh, mtb a kajak. Kdo chce získat tričko s logem závodu, musí se registrovat a zaplatit nejpozději 10.4.2017! Více viz www.orlicecup.cz a Facebooku.

Nebezpečný strom na Divoké Desné

Nebezpečný strom na Divoké Desné

Divoká Desná je velice zajímavá říčka tekoucí v Jeseníkách. Nemívá sice vodu často, ale když ano, je to parádní a také velmi rychlé a kontinuální svezení. Pro letošní jaro je třeba dát si tady pořádný pozor, protože v korytě se usadil strom. Dle informací, které nám zaslal Marek Palisa, je strom ve spodní polovině řeky pod skálou, na kterou silně táhne proud. Pro bezpečné přenesení je dobré vystoupit pod válcem, který často žere. Kdo jezdí ví. Ostatní si dají pozor!

Práce ve Vodáckém Ráji v Praze

Práce ve Vodáckém Ráji v Praze

Vodácký a outdoorový obchod + půjčovna Vodácký Ráj v Praze nabízí na letošní léto práci.

 

Jakub Suchý hostem pořadu Obzory sportovních osobností

Jakub Suchý hostem pořadu Obzory sportovních osobností

Hostem pořadu Obzory sportovních osobností na televizi Sport5 byl ve středu 29.3. kajakář Kuba Suchý známý spíše pod pseudonymem JKB. Podívejte se na jeho povídání o pádlování na divoké vodě, vodáckých začátcích, strachu na vodě a dalších věcech.