Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Pádler TV


Průlet nad raftařskou Trnávkou

Průlet nad raftařskou Trnávkou

O uplynulém víkendu hostil kanál Trnávka mistrovství republiky v raftingu. Podívejte se na pěkné video od Mirka Sochora natočené kompletně z dronu. Výsledky a fotky ze závodů najdete na kanoe.cz.

Jarní tání v Norsku a Švédsku

Jarní tání v Norsku a Švédsku

Český kajakář Honza Beneš strávil poslední rok v norském Trondheimu, kde v rámci programu Erasmus předstíral, že studuje. Ve skutečnosti ale nalítal spoustu kilometrů na skialpech a kole a teď, když začaly téct řeky, tak i na kajaku. Podívejte se na video z jarních řek norského regionu Sør-Trøndelag a švédského regionu Jamtland. Asi se v Norsku vyplatí zajet i trochu severněji, nemyslíte?

I na otevřené kánoi se dá jezdit říční freeride

I na otevřené kánoi se dá jezdit říční freeride

Kajakáři občas využívají k hrátkám na řece nejrůznější překážky, nejčastěji kameny. Proč by to tedy nemohli dělat vodáci na kánoích. Následující video jasně ukazuje, že když je sehraná posádka, která má bytelnou loď, dá se dělat hodně zajímavých freeride triků i s otevřenou kánoí.

Balkán je stále populárnější jarní vodácká destinace, podívejte se proč

Balkán je stále populárnější jarní vodácká destinace, podívejte se proč

Mezi populární jarní vodácké destinace patří bezesporu Korsika a alpské oblasti Piemont a Tessin. Když se ale rozhodnete vyrazit trochu dál, dá se dojet třeba na Balkán, který nabízí mnoho krásných řek, pohostinnost, příjemné počasí, nekonečné možnosti divokého kempování a nízké ceny. Podívejte se na video od kajakáře Jana Praprotnika, který právem tvrdí, že "Jet s kajakem na Balkán je nejlepší věc, kterou můžete udělat."

V poslední době navíc hrozí balkánským řekám nebezpečí stavby mnoha přehrad, tak se dá vodácký zájezd spojit s podporou prostesních akcí proti betonování.

Čeští paddleboardisté uspěli na Outdoormix Festivalu 2017

Čeští paddleboardisté uspěli na Outdoormix Festivalu 2017

5. až 8. května se uskutečnil další ročník festivalu Outdoormix, který je zaměřený na outdoorové sporty včetně vodních, kterými jsou kajak a také paddleboarding. Česká paddleboardová "repre" se letos na tento festival vypravila, aby vyzkoušela několik disciplín v náročných peřejích řeky Durance a ukázalo se, že naši patří k paddleboardové elitě. Nejvíce se dařilo Honzovi "Rotťákovi" Rottovi a Ivě Dundové, kterým cinkly i medaile, ale naztratili se ani další naši zástupci. Podívejte se na podrobné výsledky.

S.U.P. START 2017 obrazem

S.U.P. START 2017 obrazem

První paddleboardové závody letošního roku zvané S.U.P. START 2017 se opravdu vydařily. Svědčí o tom i skoro půlhodinové video, které sestříhali organizátoři z Bude Sportu.

Doubrava 2017 leteckým pohledem

Doubrava 2017 leteckým pohledem

Nad letošním Odemykáním Doubravy létal dron Petra Vencovského, který natáčel projíždějící davy vodáků v Mladoticích a samozřejmě v peřeji u Martina. Podívejte se, jak vypadá Doubrava z ptačího pohledu. Třeba se na videu i uvidíte.

Finále Českého poháru v eskymování 2017

Finále Českého poháru v eskymování 2017

Před pár dny se na YouTube objevilo video z letošního Finále Českého poháru v eskymáckých obratech. Kdo jsou letošní šampioni a jak jim to "zvedá" se podívejte v krátkém filmu od Martina Dvořáčka.

Salza na paddleboardech

Salza na paddleboardech

Začátkem dubna se česká partička jezdců okolo Tambo SUP vydala pojezdit na notoricky známou rakouskou řeku učitelku - Salzu. Na místě se přidalo ještě několik místních paddleboardsitů a tak byla výsledná skupina velmi početná. Z akce vzniklo krásné video, kterému dodávají šmrnc působivé záběry z dronu. Více o akci hledejte na paddleboardista.cz.

Jak se natáčel film Divočinou Aljašky?

Jak se natáčel film Divočinou Aljašky?

V loňském roce jsme hned několikrát psali o expedici českých dobrodruhů Fjolls na řeku Alatnu tekoucí na Aljašce. Po spoustě krásných fotek si fjollové připravili i film Divočinou Aljašky, který je ke shlédnutí na letošní Expediční kameře. Koukněte se, jak se takový krásný film natáčí, když jste uprostřed lesů a nemáte k dispozici nic jiného než energii ze slunce.