Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Pádler TV


Míra Kodada na Rio Arazá

Míra Kodada na Rio Arazá

K řece se prodíráte skrz džungli, z řeky se prodíráte skrz džungli. Tak nějak to vypadá v Peru, kam vyrazil na zimu pádlovat český kajakář Míra Kodada. Ale stojí to za to! Podívejte se na jeho sjezd řeky Arazá.

Best of 2016 od Michala Havelky

Best of 2016 od Michala Havelky

Michal Havelka ze známé bratrské dvojice #Havelkabros připravil na konci roku sestřih toho nejlepšího, co za rok zaznamenal na svojí kameru. Dobře se bavte!

Kayak Fest Tara - první vodácký festival v Černé Hoře

Kayak Fest Tara - první vodácký festival v Černé Hoře

První ročník Kajak Fest Tara v Černé Hoře, který pořádala organizace Nature Lovers Montenegro a Camp GRAB & ANITRA Travel Agency, se vydařil. Festival se konal od 22. do 26. září v krásné nedotčené přírodě Černé Hory na břehu řeky Tary. Kromě divoké vody si účastníci mohli vyzkoušet i další outdoorové aktivity a společně se všichni pobavili při hudebních večerech. Podívejte se na sestřih toho nejlepšího v krátkém videu.

Dudh Kosi - kajakářská expedice na řeku tekoucí z Everestu

Dudh Kosi - kajakářská expedice na řeku tekoucí z Everestu

V roce 1976 podnikla skupina šesti britských kajakářů expedici na himalájskou na řeku Dudh Kosi. S laminátovými kajaky a dřevěnými pádly se rozhodli zdolat její tok, který místy dosahuje obtížnosti až WW VI. Na jejich příběh o vůli, odvaze a odhodlání se můžete podívat v dokumentu od Lea Dickinsona.

Rio Botičo 2016

Rio Botičo 2016

Rio Botičo se letos povedlo - počasí nám přálo a urodilo se i několik parádních krys. Na jednu synchronizovanou krysu tří lodí se můžete podívat v krátkém podzimním videu. A kdybyste se chtěli pobavit víc, YouTube nabízí mnoho dalších zajímavých videí.

Cooperation - soutěžní video Kuby Piňose

Cooperation - soutěžní video Kuby Piňose

Jakub Piňos se v loňském roce umístil na krásném druhém místě v soutěži Short Film of the Year Awards se svým videem Sidestream a letos soutěží znovu. Svůj snímek nazvaný Cooperation tentokrtá zaměřil na ukázku toho, jak je důležitá spolupráce na divoké vodě a snaží se divákům přiblížit, co znamená voda pro něj samotného. Kubovi držíme v soutěži palce!

To nejlepší za dvě sezony od Honzy Choutky

To nejlepší za dvě sezony od Honzy Choutky

Naším aktuálně nejlepším singlířem na divokých řekách je Honza Choutka, který toho za poslední roky napádloval opravdu hodně a rozhodl se, že by si to neměl nechat jen pro sebe. Vznikl tak sestřih toho nejlepšího, co Chouťas během roku 2015 a 2016 zažil a hlavně sjel. Příjemnou zábavu.

Podzimní Jizerky ještě jednou

Podzimní Jizerky ještě jednou

Rychlý vzestup hladin řek v minulém týdnu kromě Honzy Choutky zaznamenal taky Míla Loudil a ke Kamienné stihnul dát ještě Jizeru. Mrkněte se na záznam z jeho GoPro.

Vodopády Islandu

Vodopády Islandu

Francouzská parta sdružená okolo We are Hungry Production v letošním roce navštívila Island, který je vyhlášenou turistickou destinací, ale také vyhlášenou vodáckou destinací. Zejména milovníci vodopádů a divokého moře si zde přijdou na své, protože islandské řeky jsou buď rovné nebo je na nich vodopád a islandské moře vzhledem k poloze ostrova nabízí neustálé vlnobití. Podívejte se na skvěle natočené a sestříhané video z řek severského Islandu.

Grand kaňon na nafukovacím kajaku

Grand kaňon na nafukovacím kajaku

Jednou z novinek letošní trade show Paddle Expo v německém Norimberku byl i inovovaný kajak Gumotex Safari 330. Před tím než jej Gumotex veřejně uvedl samozřejmě proběhlo důkladné testování a protože je kajak vhodný i na divokou vodu, tak se s ním testovací jezdci vypravili do Grand kaňonu na řeku Colorado na pořádné vlny. Koukněte se, jak nové "safárko" obstálo.