Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Pádler TV


Otevřené kanoe na divoké vodě ve Skotsku

Otevřené kanoe na divoké vodě ve Skotsku

Když se u nás řekne otevřená kanoe, každý si asi vybaví laminátovou, dnes už spíš plastovou, loď pro dvě až tři osoby vhodnou ke splouvání poměrně klidných řek. Když se řekne otevřená kanoe v zahraničí, vybaví si dost lidí vyvakovanou kánoi pro jednu osobu, na které se dají šoupnout i pěkně divoké řeky. Ukazuje to například tohle video ze Skotska. Pánové by se na našem Týnec - Pikovice asi hodně nudili.

Několik záběrů z ECA Junior Slalom Cup

Několik záběrů z ECA Junior Slalom Cup

Ve dnech 5. a 6. srpna se na kanále v Českém Vrbném uskutečnil závod juniorů ve vodním slalomu ECA Junior Slalom Cup. Byl u toho Michal Havelka, který natočil a sestříhal krátké video.

Letní řeky Rakouska - okolí Iselu a Brandenberger Ache

Letní řeky Rakouska - okolí Iselu a Brandenberger Ache

Rakousko je vděčnou destinací po celou sezonu. V létě se jezdí většinou na toky tekoucí z ledovců, ale když se poštěstí, tak se dají po deštích chytit i jarní řeky. Dan Princ s partou kamarádů jeli ledovcový Isel a potoky v jeho okolí - Defereggenbach a Reinbach a právě díky dešťům chytili vodu na vyhlášené Brandenberger Ache.

MČR v paddleboardingu 2017

MČR v paddleboardingu 2017

Součátí akce White Water Happy Days, která se uskutečnila o víkendu 16. a 17. července bylo i Mistrovství České republiky v paddleboardingu. Podívejte se na krátké video ze závodu a podrobnosti hledejte na Paddleboardista.cz.

Krátké Norsko od #HavelkaBros

Krátké Norsko od #HavelkaBros

Konec června a červenec jsou tradiční termíny, kdy se vyráží na vodu do Norska, takže můžeme brzy očekávat spousty aktuálních videí z této destinace. První vlaštovku nám do redakce poslal Michal Havelka, který sestříhal pár záběrů ze svého GoPro. Taky jste letos byli pádlovat v Norsku?

Into Twin Galaxies - pádlování v Grónsku

Into Twin Galaxies - pádlování v Grónsku

Ben Stookesberry, Erik Boomer a Sarah McNair-Landry. Tři lidé, kteří byli v minulosti vyhlášeni dobrodruhy roku v anketě National Geographic. Tři lidé, kteří se rozhodli skloubit polární a kajakářskou expedici. Tři lidé, kteří dokázali urazit za pomoci draků a lyží skoro 1000 kilometrů přes Grónsko, aby spluli řeku, která má vodu jen pár dnů v roce, jinak je zamrzlá nebo rozvodněná až moc. Podívejte se, na jejich neuvěřitelné dobrodružství.

Průlet nad raftařskou Trnávkou

Průlet nad raftařskou Trnávkou

O uplynulém víkendu hostil kanál Trnávka mistrovství republiky v raftingu. Podívejte se na pěkné video od Mirka Sochora natočené kompletně z dronu. Výsledky a fotky ze závodů najdete na kanoe.cz.

Jarní tání v Norsku a Švédsku

Jarní tání v Norsku a Švédsku

Český kajakář Honza Beneš strávil poslední rok v norském Trondheimu, kde v rámci programu Erasmus předstíral, že studuje. Ve skutečnosti ale nalítal spoustu kilometrů na skialpech a kole a teď, když začaly téct řeky, tak i na kajaku. Podívejte se na video z jarních řek norského regionu Sør-Trøndelag a švédského regionu Jamtland. Asi se v Norsku vyplatí zajet i trochu severněji, nemyslíte?

I na otevřené kánoi se dá jezdit říční freeride

I na otevřené kánoi se dá jezdit říční freeride

Kajakáři občas využívají k hrátkám na řece nejrůznější překážky, nejčastěji kameny. Proč by to tedy nemohli dělat vodáci na kánoích. Následující video jasně ukazuje, že když je sehraná posádka, která má bytelnou loď, dá se dělat hodně zajímavých freeride triků i s otevřenou kánoí.

Balkán je stále populárnější jarní vodácká destinace, podívejte se proč

Balkán je stále populárnější jarní vodácká destinace, podívejte se proč

Mezi populární jarní vodácké destinace patří bezesporu Korsika a alpské oblasti Piemont a Tessin. Když se ale rozhodnete vyrazit trochu dál, dá se dojet třeba na Balkán, který nabízí mnoho krásných řek, pohostinnost, příjemné počasí, nekonečné možnosti divokého kempování a nízké ceny. Podívejte se na video od kajakáře Jana Praprotnika, který právem tvrdí, že "Jet s kajakem na Balkán je nejlepší věc, kterou můžete udělat."

V poslední době navíc hrozí balkánským řekám nebezpečí stavby mnoha přehrad, tak se dá vodácký zájezd spojit s podporou prostesních akcí proti betonování.