Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Pádler TV


Shlédněte film The Canoe

Shlédněte film The Canoe

Vodáckých videí je na internetu k dispozici nepřeberné množství a každým dnem přibývají další a další. Hlavním tématem je bezesporu divoká a extrémní voda, která je divácky atraktivní. Je proto velmi dobře, že se občas objeví i filmové dílo zcela jiného ražení. Goh Iromoto natočil úžasný film, nejen díky skvělé kameře, který pojednává, jak název The Canoe napovídá, o kánoích v jejich domovské zemi, v Kanadě.

Divoká voda v Kyrgyzstánu

Divoká voda v Kyrgyzstánu

V létě roku 2016 se Matěj Koudelka a Ondra Pokorný vydali na divoké řeky v Kyrgyzstánu. Připojili se k výpravě vedené členy adidas Sickline týmu Tomassem Marnicsem a Egorem Voskoboynikovem a užili si skvělé pádlování na Velkém a Malém Narynu, Kekemerenu a dalších místních řekách. Matěj navíc o celé akci sepsal parádní text, na který se můžete těšit v letošním prvním Pádlerovi. Zatím se trochu navnaďte u videa!

Videoškola eskymáckého obratu

Videoškola eskymáckého obratu

Zimní období je pro mnoho vodáků obdobím návštěvy bazénů a tréninku eskymování. Pokud byste chtěli načerpat trochu teorie z výukových videí, pak určitě doporučujeme trilogii britského kajakářského centra Glenmore Lodge, kde pochopíte mechanizmy fungování eskymáckého obratu a třeba se naučíte i pár vychytávek, které vám pomohou při zdokonalování se. Tak zvedejte, jaro se už brzy zeptá!

S raftem v peřejích Brahmaputry

S raftem v peřejích Brahmaputry

Na podzim loňského roku se už po několikáté vydala česká expedice pod vedením Roberta Kazika z Denali Expedition týmu na peřeje řeky Brahmaputry. Pokud by někdo o této řece nic nevěděl, pak vězte, že se jedná u jeden z největších světových veletoků tekoucí z Tibetu přes severovýchodní indické státy až do Bangladéše a oceánu. Této definici odpovídá i vodnatost řeky a tedy velikost a síla peřejí. Důkazem budiž video od Kuldy.

Jak se točí vodácký film?

Jak se točí vodácký film?

Olaf Obsommer známý také jako Big-O patří ve vodáckém světě mezi hlavní tvůrce filmů a videí a zároveň je šéfem týmu adidas Sickline. Před dvěma lety se tento tým vydal do Kyrgyzstánu na řeku Sary-Jaz, kterou úspěšně splul. Na expedici samozřejmě nechyběl Olaf se svojí kamerou. Jak to vypadá, když se natáčí takový vodácký velkofilm? A kolik toho členové týmu vezou v lodích? Na to odpovídá toto video.

Míra Kodada na Rio Arazá

Míra Kodada na Rio Arazá

K řece se prodíráte skrz džungli, z řeky se prodíráte skrz džungli. Tak nějak to vypadá v Peru, kam vyrazil na zimu pádlovat český kajakář Míra Kodada. Ale stojí to za to! Podívejte se na jeho sjezd řeky Arazá.

Best of 2016 od Michala Havelky

Best of 2016 od Michala Havelky

Michal Havelka ze známé bratrské dvojice #Havelkabros připravil na konci roku sestřih toho nejlepšího, co za rok zaznamenal na svojí kameru. Dobře se bavte!

Kayak Fest Tara - první vodácký festival v Černé Hoře

Kayak Fest Tara - první vodácký festival v Černé Hoře

První ročník Kajak Fest Tara v Černé Hoře, který pořádala organizace Nature Lovers Montenegro a Camp GRAB & ANITRA Travel Agency, se vydařil. Festival se konal od 22. do 26. září v krásné nedotčené přírodě Černé Hory na břehu řeky Tary. Kromě divoké vody si účastníci mohli vyzkoušet i další outdoorové aktivity a společně se všichni pobavili při hudebních večerech. Podívejte se na sestřih toho nejlepšího v krátkém videu.

Dudh Kosi - kajakářská expedice na řeku tekoucí z Everestu

Dudh Kosi - kajakářská expedice na řeku tekoucí z Everestu

V roce 1976 podnikla skupina šesti britských kajakářů expedici na himalájskou na řeku Dudh Kosi. S laminátovými kajaky a dřevěnými pádly se rozhodli zdolat její tok, který místy dosahuje obtížnosti až WW VI. Na jejich příběh o vůli, odvaze a odhodlání se můžete podívat v dokumentu od Lea Dickinsona.

Rio Botičo 2016

Rio Botičo 2016

Rio Botičo se letos povedlo - počasí nám přálo a urodilo se i několik parádních krys. Na jednu synchronizovanou krysu tří lodí se můžete podívat v krátkém podzimním videu. A kdybyste se chtěli pobavit víc, YouTube nabízí mnoho dalších zajímavých videí.