Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz Vodácká navigace TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Pádler TV


Jířa Prskavec má olympijský bronz

Jířa Prskavec má olympijský bronz

Kajakář Jiří Prskavec byl favoritem na medaili už před olympiádou. Semifinále proběhlo hladce a finále bylo nervy drásajícím soubojem, ve kterém mohl brát medaili skoro každý závodník a který nakonec Jířa pěkně zdramatizoval jedním šťouchem. V tu chvíli určitě ztuhla krev v žilách všem, kdo jízdu viděli. Jak je ale Jířovým zvykem, pořádně "to odjistil" a i s dvouvteřinovu penalizací dopádloval pro bronzovou medaili. Nebýt štouchu byl to suveréně nejlepší čas dne. Za celou redakci Pádlera Jířovi gratulujeme a vy se podívejte, jaké video mu připravili v Olympijském parku na Lipně.

Vávra Hradilek reportérem v Riu

Vávra Hradilek reportérem v Riu

Vávra Hradilek se jen těsně nedostal na hry do Ria coby závodník a tak je na místě alespoň jako reportér a komentátor vodního slalomu. Podívejte se na vtipné reportáže, které Vávra v Riu natáčí :-)

Na seakajaku v zemi ledu

Na seakajaku v zemi ledu

Dopřejte si v horkých letních dnech trochu schlazení. Alespoň prostřednictvím filmu, který dal dohoromady Jaroslav Čundrle z české seakajakářské výpravy do Grónska v roce 2013.

Playboating je od slova play

Playboating je od slova play

Moc pěkné video z freestylového řádění několika kamarádů sestříhal před pár dny francouzský kajakář Mat Dumoulin. Ne nadarmo je slovo playboating odvozeno od slova play!

Gruzie v podání týmu ZET

Gruzie v podání týmu ZET

Ruský kajakář Egor Voskoboynikov pozval na letošní jaro členy českého ZET kayaks týmu na pádlování do Gruzie. Jezdilo se vše od strmých creeků až po opravdu vodnaté řeky a v týmu nechyběl Honza Kolář se svým dronem. Některé záběry ve videu Honzovi opravdu vyšly.

Proplavaný sifon na Soče

Proplavaný sifon na Soče

Sifony jsou zlým snem všech vodáků. Jak to vypadá, když už se stane a jeden takový sifon si proplavete? Na vlastní kůži to zažil (a natočil) Michał Glinka na Soče v červnu letošního roku. Buďte na řekách opatrní!

Červencové Tyrolsko

Červencové Tyrolsko

Na YouTube kanálu Dana Prince se včera objevilo nové video. Je z pádlování v Tyrolsku, kde Dan s partičkou strávil několik červencových dnů. Znáte potoky jako Ahrnbach? Pak se ve videu asi i poučíte.

Pat Keller čelí peřejím se zavázanýma očima

Pat Keller čelí peřejím se zavázanýma očima

Kajakářská legenda — Steve Fisher se ponořuje do tajů pádlování z pohledu takřka psychologického a v krátkém videu ukazuje, jak se Pat Keller vypořádává se svými "démony" a stává se tak člověkem, žijícím podle svých vlastních představ. Prohlédněte si působivé video a zamylete se nad svými vlastními "démony".

Na seakajaku okolo patagonských ledovců

Na seakajaku okolo patagonských ledovců

Expedice tří seakajakářů, kteří se vydali podél západního pobřeží Patagonie. Celkem upádlovali 800 km za 33 dní a v bludišti fjordů viděli například ledovce končící přimo v moři. Podívejte se na video od Erin Bastian, která to vše skvěle zdokumentovala.

Jak se jezdí legendy - Fantasy Falls

Jak se jezdí legendy - Fantasy Falls

Matěj Holub, Kuba Suchý a Palo Andrassy letos vyrazili do Kalifornie a byla to skvělá volba. Poté, co díky jevu El Niño nasněžila spousta sněhu, mělo vodu snad vše na co si hoši vzpomněli. Nyní se podívejte na první video (stříhal Matěj Holub) z jejich putování a sice po řece Mokulemne, jejíž severní větev je známá pod názvem Fantasy Falls.