Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Vodácká navigace Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Pádler TV


Čertovy proudy na deblkajaku

Čertovy proudy na deblkajaku

Nedávno jsme tu měli Čertovy proudy na OC, nyní se objevilo video z Čerťáků na deblkajaku. Na čem zajímavém jste letos, nebo někdy dřív, jeli Lipno vy?

Podzimní Wellerbrücke je zase tady

Podzimní Wellerbrücke je zase tady

Rakouský Oetz se zdrojnicí Venter Ache je téměř celosezonní klasikou. Ovšem pouze na podzim, kdy klesají teploty a z ledovců už neteče tolik vody, se dají sjet i ty nejextrémnější úseky řeky, ke kterým se počítá i vyhlášené Wellerbrücke (Tyršovka), které každoročně hostí adidas Sickline. Někteří čeští pádleři už mají letos Wellerbrücke splněno, jak dokazuje video od Davida Hlaváčka.

Znáte řeky v norském regionu Sør-Trøndelag?

Znáte řeky v norském regionu Sør-Trøndelag?

Český kajakář Honza Beneš je studijně v Norsku a když si potřebuje vyčistit hlavu od školy vyráží na řeky. Nejblíž má, českým kajakářům méně známý, region Sør-Trøndelag. Podívejte se, jak tamní řeky vypadají. Možná by to v příštím roce stálo za těch pár kilometrů v autě navíc oproti klasickému Norsku, co myslíte?

Freestyle Fest 2016

Freestyle Fest 2016

Freestyle Fest je každoročně největším tuzemským svátkem freestyle kajakářů. Jinak tomu nebylo ani letos a i díky počasí se celý fest opravdu vydařil. Podívejte se, jak vše zaznamenal Štěpán Vohradský.

Prvosjezd grónské řeky Kurssuaq

Prvosjezd grónské řeky Kurssuaq

Pádlovat se dá opravdu ledaskde a hon za novými destinacemi vytlačuje vodáky do stále exotičtějších destinací. Španělská parta se v letošním létě vypravila za řekami do Grónska, které je známé spíše jako parádní destinace pro seakajakáře. Nabízí ale i zajímavou divokou vodu. Podívejte se sami ve videu od Frikrik Media a podrobnější informace o expedici najdete také na webu www.misiongroenlandia.com (ovšem pouze ve španělštině).

Míra Kodada a Pája Zástěrová na Óčku

Míra Kodada a Pája Zástěrová na Óčku

V srpnu byli hosty v pořadu Drive (pořad o netradičních a extrémních sportech) na televizní stanici Óčko extrémní kajakáři Pája Zástěrová a Míra Kodada. Řeč byla o sjíždění řek, o rozdílech mezi vodním slalomem a ježděním na řekách, ale taky třeba o pořádání Devils Extreme Race.

ČEZ Prague Riverside cross 2016

ČEZ Prague Riverside cross 2016

Již třetím rokem předcházel pražskému závodu světového poháru ve slalomu exhibiční závod nazvaný Prague Riverside cross. Pořadatelem závodu je Vávra Hradilek a mimo věhlasných jmen světového vodního slalomu se účastní i další sportovci. Letos se tak předvedli třeba judista Lukáš Krpálek nebo rychlostní kajakář Josef Dostál.

Čerťáky na OC

Čerťáky na OC

Čerťáky na kajaku, na raftu, na Matyldě, na singlu, na deblkajaku, na laminátu, to vše už tu mnohokrát bylo. Ale co třeba Čerťáky na tzv. OC neboli Open Canoe? To se vidí málokdy. Podívejte se, jak si s nástrahami Vltavy v její nejdivočejší části poradil Robert Kyselý (i na rozplavbu došlo).

Royal Gorge - legenda legend

Royal Gorge - legenda legend

Úsek kalifornské North Fork of American River nazvaný Royal Gorge, patří k největším vodáckým legendám na světě. Podívejte se, jak si sjezd během letošní vydařené kalifornské sezony užila známá partička Substantial Media House.

Film z Africa Revolutions Tour

Film z Africa Revolutions Tour

V roce 2008 podnikla početná skupina vynikajících amerických kajakářů expedici napříč Afrikou nazvanou Africa Revolutions Tour. Mezi největšími úspěchy expedice byly sjezdy horního toku Bílého Nilu, kde na každém záběru pádlem potkáte krokodýla, sjezd legendární řeky Zambezi a vytvoření několika prvosjezdů na Madagaskaru. Podívejte se na půlhodinový dokument, který o expedici vznikl.