HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Čistění Berounky

Čištění Berounky se letos uskuteční již po šestnácté. V letošním roce se Berounka bude čistit ve dvou termínech, a to 17. a 24. dubna.

Datum
24. 4. 2021
Datum (do)
25. 4. 2021
Čas začátku
12:00
Typ
Čištění řek
Místo konání Zvíkovec – Zbečno
Kraj Plzeňský
Organizátor MAS Rakovnicko
Kontakt medunova@mas-rakovnicko.cz; 734 213 672

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Termín 17.4.2021 byl s ohledem na vývoj pandemie zrušen! Termín 24. 4. 2021 zůstává a budeme čistit oba břehy najednou!

Pokud to situace okolo pandemie COVID-19 umožní, letos se v čistění Berounky pustíme do celého úseku od Zvíkovce až po Zbečno. Navíc letos nevyrazíme k řece jen jednou, ale rovnou dvakrát.

S ohledem na celkovou pandemickou situaci, která nás již rok sužuje, jsme se rozhodli přistoupit k zásadním organizačním úpravám, díky kterým nejen omezíme osobní kontakty, ale zároveň zvládneme celý dlouhý úsek:

 • 24.4.2021 se budou čistit OBA BŘEHY úseku Zvíkovec – Zbečno
 • startovat nebudeme hromadně na Zvíkovci, jak jsme byli zvyklí, ale na etapy, a to z pěti různých stanovišť
  • 1. stanoviště: ZVÍKOVEC (Kemp u Varských) – Skryje
  • 2. stanoviště: SKRYJE (Veřejné tábořiště Ahoj) – Branov
  • 3. stanoviště: BRANOV (přívoz) – Roztoky
  • 4. stanoviště: ROZTOKY (Hospoda U Jezzu) – Děče
  • 5. stanoviště: DĚČE (brod) – Zbečno

Ani z jednotlivých stanovišť se nebude vyrážet najednou, ale postupně, s desetiminutovými rozestupy mezi jednotlivými loděmi. Počet lodí na jednotlivých stanovištích byl stanoven podle celkové délky úseku a jeho náročnosti.

Nově je zřazeno i čištění po souši. Kdo se nechce pouštět na vodu, může se nahlásit jako „pěší“. Na zvoleném stanovišti si bude moct v určený čas vyzvednout pytle a rukavice.

Každý bude čistit jen ten úsek, na který se v přihlášce nahlásí, cílem je během akce co nejvíce zamezit shlukování lidí

Na každém stanovišti budou zástupci organizátorů, kteří všem dobrovolníkům předají veškeré důležité informace, lodě, pytle, ochranné pomůcky, ale také svačinu, pití a naše tradiční vodácké TRIČKO.

Posunuli jsme termín přihlašování až do 20.4.2021 !!!

V letošním roce není umožněna hromadná doprava, je tedy potřeba dopravit se na start a zajistit si odvoz z cílového stanoviště.

Zde najdete odkaz na přihlášenírezervaci času. Pokud by okolnosti přeci jen akci neumožňovaly, všechni přihlášení budou včas informoání.

Bližší informace se dozvíte na webových stránkách wwmedunova@mas-rakovnicko.czw.mas-rakovnicko.cz a na facebooku Místní akční skupina Rakovnicko.

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: