Podzimní splutí Malše

Zveme všechny milovníky a příznivce podzimních říček na tradiční podzimní splutí jihočeské řeky Malše.

Datum
9. 9. 2023
Čas začátku
10:00:00
Typ
Turistika
Místo konání VN Římov - Doubleby
Kraj Jihočeský
Organizátor RK Týn, z.s.

Každoroční podzimní splutí Malše má už dlouhou tradici. V 90. letech jsme na Malši pořádali závody ve splutí, které dále pokračovaly sprinty a slalomem na Vrbenském kanále.

V řece je pravidelně zajištěn dostatečný průtok vody odpuštěním Římovské přehrady. Každoročně je nasmlouváno 15 kubíků podobu tří hodin vypouštění.

V posledních ročnících se akce koná jako splutí rodičů s dětmi. Tradičně se vyplouvá od jezu v Římově, sraz v 10:00. Děti, které se na startu zaregistrují a vyzvednou startovní číslo, jsou za odevzdání tohoto čísla v Doudlebech u mostu odměněny sušenkou.

Většina posádek končí po 10 kilometrech v Plavu na jezu. Výkonnější posádky pokračují s druhou desítkou kilometrů do Českých Budějovic. V Českých Budějovicích se dá skončit u Velkého jezu nebo o kilometr dál u Maleho jezu.

!!! Splutí šlajsny na Hamru na vlastní nebezpečí !!!

!!! POZOR na nebezpečnou lávku !!! – obecní úředníci tomu říkají „suchý brod“. Od podzimu 2016 jsou na drobu nainstalovány česle. Brod je před obcí Doudleby – cca 450 metrů za soutokem se Stropnicí (ř. Km 16,1). Na levém břehu je v řečišti nasypaná kamenná drť, kde se nechá „suchý brod“ bezpečně přenést.

Možnost zapůjčení vodáckého materiálu v půjčovně RK Týn nebo v půjčovně Vydra.

Email: in**@rk****.cz

Telefon: 725027917, 724569591

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: