HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Sázavský Sambamaraton

Přijeďte si zazávodit v přátelském závodě tradičního Sázavského Sambamaratonu na plastových kanoích C2.

Datum
18. 9. 2021
Čas začátku
9:00
Typ
Maraton
Místo konání Zlenice – Pikovice
Kraj Středočeský
Organizátor Půjčovna lodí Samba
Kontakt info@pujcovna-lodi.cz; 604904737

Startovat můžete v kategoriích C2 MIX, ŽENY, MUŽI. Letošní novinkou je PŮLMARATON pro rodiče/dědečky/tetičky, zkrátka dospělé s dětmi! Připravena pro ně bude 19 km trasa, kterou určitě hravě zvládne každá posádka.

Sázavský Samba Maraton je přátelský vodácký závod dvojic, který se jede na dvoumístnýchplastových kánoích. Koná se každoročně a je-li příznivý vodní stav, mívá trať cíl v Pikovicích. Spolu s krátkým rozjezdem proti proudu a meziběhem na Zbořený Kostelec trasa měří většinou klasických maratonských 42 195 metrů. Náročnost závodu je nastavena tak, aby ho zvládl téměř každý.

Závodí se ve třech kategoriích: Muži, Ženy a Mix, ve kterých se určuje pořadí. Nejlepší posádky získají věcné ceny od sponzorů závodu. Krom toho všichni, kteří se účastní závodu a dojedou v časovém limitu vyhlášeném pro konkrétní ročník, jsou zařazeni do slosování o hlavní cenu závodu – novou plastovou kánoi Samba od firmy Železný.

Samba Maraton je přátelskou, nikoli profesionální vodáckou akcí, kterou každoročně pořádá Půjčovna lodí Samba a CK Povoda. Pro představu o akci mrkněte na stručné a jednoduché shrnutí.

Po vyhlášení vítězů a slosování o novou kanoi Samba s námi můžete večer posedět a zavzpomínat na předchozí ročníky Sambamaartonu.

Startovné: 200 Kč

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: