HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Zahájení sezóny na Chrudimce

Přijďte s námi odemknout řeku Chrudimku, a zahájit tak vodáckou sezónu i v letošním roce.

Datum
10. 4. 2021
Čas začátku
10:00
Typ
Turistika
Místo konání Chrudim, Pumberky
Organizátor KVT Pardubice

TJ Klub vodáků – turistů zve všechny příznivce sportu na tradiční Zahájení vodácké sezóny 2021, které se uskuteční v sobotu 10.4.2020 na známém místě v Chrudimi – Pumberkách od 10:00.

Program:
  • zahájení – proslovy
  • příchod Jeho veličenstva Čochtana
  • křtění lodí a háčků
  • odemykání řeky
  • vodácká kapela – hudba, zpěv, tanec s Čochtanem
  • volné splutí Chrudimky do Pardubic
Popis trati:

Délka sjížděného úseku je 17 km, obtížnost ZWC (velmi lehká), cestou vás čeká pětkrát přenášení. Cestou vodácké radovánky, první koupele a opékání buřtů u Žižína.

Pořadatel TJ KVT Pardubice zajistí za režijní cenu dopravu VŠEM VODÁKŮM, kteří budou se svými loděmi do 08:00 na loděnici TJ KVT Pardubice pod Vinicí.

Při otevírání Chrudimky proběhne dobrovolná akce uvědomělých vodáků na sběr naplaveného odpadu z koryta a břehů řeky Chrudimky v úseku Chrudim Pumberka – Loděnice KVT Pardubice. Cílem akce je odstranění odpadků a zkrášlení přírodního prostředí Chrudimky vodáckým národem.

Kdo nemá loď, ať jede na kole! Cílová jízda cyklistů do Chrudimi a dále sledování vodáků od jezu k jezu, od mostu k mostu. Kdo nemá kolo, ať jde pěšky! Do Chrudimi tě dovezeme!

Kontakt: kvt.pardubice@volny.cz, 608 693 786

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: