Zahájení vodácké sezóny na Chrudimce

TJ Klub vodáků – turistů zve všechny příznivce sportu na tradiční Zahájení vodácké sezóny 2024, které se uskuteční v sobotu 13.4.2024 na známém místě v Chrudimi – Pumberkách v 10:15.

Datum
13. 4. 2024
Čas začátku
10:15:00
Typ
Turistika
Místo konání Chrudim, Pumberky
Kraj Pardubický
Organizátor KVT Pardubice
Kontakt [email protected], 608 693 786

TJ Klub vodáků – turistů zve všechny příznivce sportu na tradiční Zahájení vodácké sezóny 2024, které se uskuteční v sobotu 13. 4. 2024 na známém místě v Chrudimi – Pumberkách v 10:15

Program :

-zahájení – proslovy
-příchod Jeho veličenstva Čochtana
-křtění lodí a háčků
-odemykání řeky
-vodácká kapela – hudba, zpěv, tanec s Čochtanem
-volné splutí Chrudimky do Pardubic

Popis trati: Délka sjížděného úseku je 17 km, obtížnost ZWC tj. velmi lehká, cestou 5x přenášení. Cestou vodácké radovánky, první koupele a opékání buřtů u Žižína.

Pořadatel TJ KVT Pardubice zajistí za režijní cenu dopravu VŠEM VODÁKŮM, kteří budou se svými loděmi do 8:00 na loděnici TJ KVT Pardubice pod Vinicí.

Při otevírání Chrudimky proběhne dobrovolná akce uvědomělých vodáků na sběr naplaveného odpadu z koryta a břehů řeky Chrudimky v úseku Chrudim Pumberka – Loděnice KVT Pardubice. Cílem akce je odstranění odpadků a zkrášlení přírodního prostředí Chrudimky vodáckým národem.

Kdo nemá loď, ať jede na kole! Cílová jízda cyklistů do Chrudimi a dále sledování vodáků od jezu k jezu, od mostu k mostu. Kdo nemá kolo, ať jde pěšky! Do Chrudimi Tě dovezeme!

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: