ZDRSEM vodák: kurz první pomoci

Vydáváte se s pádlem tam, kde nemusí být zdravotnická péče vždy “okamžitě” dostupná? Jste připraveni řešit nehody a události, které mohou nastat na vodě i na břehu? Ať už je vaše voda sladká nebo slaná, síla záběru není to jediné, co vám a vašim kamarádům může zachránit krk.  Co Vás čeká: Kurz vodácké první pomoci […]

Datum
25. 10. 2022
Datum (do)
30. 10. 2022
Typ
Kurzy
Místo konání Znojmo
Kraj Jihomoravský
Organizátor Zdrsem
Kontakt dita.podhadska@zdrsem.cz

Vydáváte se s pádlem tam, kde nemusí být zdravotnická péče vždy “okamžitě” dostupná? Jste připraveni řešit nehody a události, které mohou nastat na vodě i na břehu? Ať už je vaše voda sladká nebo slaná, síla záběru není to jediné, co vám a vašim kamarádům může zachránit krk. 

Co Vás čeká:

Kurz vodácké první pomoci v délce 5,5 dne vás naučí, jak reagovat na zraněni, nemoce, podchlazení nebo třeba tonutí. Základem zkušenosti jsou praktické nácviky a simulace. Situace maximálně přizpůsobujeme prostředí kolem vody. Část simulací absolvujete ve vlastním kompletním vodáckém vybavení. 

V průběhu kurzu se můžete těšit na větší záchrannou akci i řešení menších událostí, které mohou nastat při jednodenních pádlovacích výletech. 

Bez problémů si sestavíte lékárničku na jakoukoli akci i dokážete myslet na na rizika spojená s cestou na vodu. Vyzkoušíte si řešení zdravotnických událostí při nedostupnosti profesionální pomoci a naučíte se přemýšlet v tomto kontextu. Naprosto se soustředíme na zdravotnickou stránku problému, takže silně doporučujeme, aby se zájemce sebevědomě dokázal pohybovat na tekoucí vodě obtížnosti WWII a znal s tím spojenou technickou záchranu. 

Pro koho je kurz určený:

 • aktivní vodáky všeho druhu, kteří zvládají tekoucí vodu WWII
 • vyznavače seakayakových výprav 
 • instruktory i průvodce cestovních kanceláří

Akreditaci Zdravotník zotavovacích akcí (ZZA) je možné získat při splnění všech zákonných podmínek a po absolvování doškolovacího kurzu. Doškolovací kurz probíhá v Praze, rozsah 1 den, cena 1500 Kč. Doškolovací kurz je určen pouze absolventům kurzu VODÁK či HORAL. Samotný kurz Vodák není (naštěstí) nijak akreditován, takže jeho náplň navrhují místo úředníků zkušení profesionálové v konkrétním prostředí. 

Cena kurzu: 

Cena kurzu je 5.500 Kč a zahrnuje: 

 • skripta s prostorem pro poznámky
 • spotřební zdravotnický materiál pro simulace a praktické nácviky
 • nácvikový zdravotnický materiál – resuscitační figuríny, AED …
 • vodácké vybavení pro nácviky (házečky, pádla, špricdeky…)
 • lektorský tým včetně vodáckého specialisty
 • pronájem školících prostor
 • teplé nápoje po celou dobu kurzu (káva, čaj)

Ubytování a stravování v rámci kurzu

V rámci kurzu je možné využít ubytování na Vodárně ve Znojmě, kde bude kurz probíhat. Cena ubytování 150 Kč/osoba/noc. Ubytování ve vlastním spacáku.

Stravování je řešeno individuálně nebo se na místě domluvíme společném stravování.

Časový harmonogram:

 • úterý: 18:00 – 21:00
 • středa – sobota: 9:00 – 22:00
 • neděle: 9:00 – 15:00

Průběh kurzu:

V průběhu kurzu Vás čeká program v místnosti i venku (venku budeme za každého počasí). Na kurz si vezměte raději starší oblečení, ve kterém můžete sedět nebo ležet na zemi. Pauzy do programu zařazujeme tak, abyste měli stále dostatek energie na náročný program. V poledne Vás čeká 90 min na oběd (stihnete i siestičku) a večer 60 minut na večeři.

Další informace: budete-li mít ke kurzu jakékoliv dotazy neváhejte se obrátit na garantku kurzu Ditu Podhadskou (dita.podhadska@zdrsem.cz)

Další informace: chcete kurz na míru (pro uzavřenou skupinu max 18 účastníků) nebo máte jakékoli dotazy ke kurzu neváhejte se obrátit na garantku kurzu Ditu Podhadskou (dita.podhadska@zdrsem.cz)

Zkušenosti minulých účastníků si můžete přečíst zde:

KURZ VODÁK PILOT – termín 25.-30.10.2022

Podzimní termín kurzu Vodák je pilotním kurzem obnoveného kurzu. Co to znamená? Kurz je částečně testovacím kurzem, který je možné absolvovat za nižší cenu než bude cena běžného kurzu.Cena pilotního kurzu Vodák – 5 500 Kč

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: