180 Day Trips II. – do Norska a na sever

180 Day Trips II. – do Norska a na sever

Dobrodruh a nadšený mořský kajakář Petr Mejdží Major stále pokračuje na své dlouhé cestě! Naposledy jsem o něm psal tady na [url=http://www.hydromagazin.cz/clanek/897-vyprava-180-day-trips-v-plnem-proudu/ newwindow]HYDROwebu[/url] v době, kdy se blížil k pobřeží Švédska. Od května do srpna 2013 ovšem notně popojel! Před pár dny totiž překročil polární kruh a jede neohroženě dál.

Švédsko Mejdží přejel zhruba za 14 dní. Po cestě si stěžoval na drobnosti jako mělké vody a silný protivítr. Nicméně skutečná seakajakářská zábava mu začala teprve v Norsku, kam dopádloval na začátku června.

K tomu měl Mejdží pech na počasí. Shrnuto do jedné věty: „S výjimkou pár dní jsem měl buď vítr v ksichtu, nebo bouři v zádech.“ Naštěstí jede na vlastnoručně postavené lodi, pojmenované C-Gator. Je navržena tak, aby jela co nejrychleji a hlavně se podle Mejdžího slov výborně chová ve vlnách, takže si jízdu i přes nepřízeň počasí moc pochvaluje.

„Výhled moc příjemný nebyl. Z východu celkem slušné vlnění (swell) a z jihozápadu vlny (waves). Silný vítr s tím vším naráží do kolmých útesů a pak se to všechno vrací zpět. To namixuje pěknou polízanici. Seshora to vypadá nic moc, ale už vím na co koukat. Moc se mi to nelíbilo a ten den byl NO GO!“ Nakonec naštěstí tenhle nebezpečný mys objel trochu severněji kanálem, který kdysi používali i Vikingové.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: