Aktivita klíšťat je téměř na vrcholu (PR)

Aktivita klíšťat je téměř na vrcholu (PR)

Sezóna klíšťat již naplno začala a jejích aktivita je téměř na maximu. Dokazují to průzkumy a statistiky, které vytváří Český hydrometeorologický ústav. S aktivitou klíšťat stoupá i riziko nakažení [url=https://www.ockovacicentrum.cz/cz/klistova-encefalitida newwindow]klíšťovou encefalitidou[/url] nebo boreliózou.

Sezóna klíšťat již naplno začala a jejích aktivita je téměř na maximu. Dokazují to průzkumy a statistiky, které vytváří Český hydrometeorologický ústav. S aktivitou klíšťat stoupá i riziko nakažení klíšťovou encefalitidou nebo boreliózou.

Aktuální předpověď aktivity klíšťat naleznete na stránkách ČHMÚ.

Odborníci se shodují, že případů klíšťové encefalitidy bude letos více než loni. Důvodem toho je delší a mírnější zima. Tuto skutečnost lze pozorovat i na výše uvedených statistikách z ČHMÚ.

Nemoc v Evropě

Česká republika je původní území, odkud se tato nemoc rozšířila i do dalších krajin Evropy. K výraznému rozšíření klíšťové encefalitidy došlo po druhé světové válce nejdříve v zemích střední Evropy, v Rakousku, Československu a jižním Německu. V dalších letech byla postižena téměř celá Evropa. Proč k tomu došlo, není známo. Původce středoevropské klíšťové meningoencefalitidy byl izolován v r. 1948 z oblasti Berounska, Strakonicka a Vyškovska.

Klíšťata můžete najít už i v městských parcích, sportovištích, v příměstské zeleni, v zelených pásech u domů, parkovišť apod., nebo vyšších nadmořských výškách, než tomu bylo dříve. I více jak 600 m. n. m.

OČKOVAT PROTI KLÍŠŤOVÉ ENCEFALITIDĚ SE MŮŽETE I NYNÍ

Vzhledem k vysokému standardu dodržování správného teplotního řetězce pro uchovávání vakcín, které není žádným způsobem přerušeno, od dodavatele až k její aplikaci Vám doporučujeme využít očkování v ordinacích, kde se vakcíny takto uchovávají – ZOBRAZIT SEZNAM CENTER.

AKCE A PŘÍSPĚVKY POJIŠŤOVEN

I letos většina pojišťoven přispívá na toto očkování. Přehled o výši příspěvku jednotlivých pojišťoven naleznete zde.

[i]PR: Článek je placenou inzercí firmy [redir=http://www.ockovacicentrum.cz newwindow]Avenier[/redir] a jeho obsah nevyjadřuje názor HYDROredakce. Text neprošel redakční ani jazykovou úpravou.[/i]

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: