HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz KnihyNaHory.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Honza Lásko

Články autora

Zajícova (ú)spěšná norská mise

Zajícova (ú)spěšná norská mise

Letos jsem absolvoval Norsko tak trochu jako jízdu v rychlíku. Pouhých osm dní mělo stačit na sjetí několika řek kolem města Otta a absolvování Sjoa River Festivalu. V pondělí odpoledne jsem sednul na letadlo směr Oslo a večer jsem již trénoval na závodní trati na úseku Amot.

Honza Lásko vyhrál Teva Steep Creek Champs

Letos se konal jubilejní desátý ročník Teva Mountain Games v Coloradu. Tato akce probíhá tradičně v lyžařském středisku Vail a je to největší sportovní outdoorová akce v Americe. Soutěží se v osmi outdoorových sportech a v 23 různých disciplínách, jako extrémní kajaking, biking, bouldering, SUP, běh a další. Na pět dní se městečku Vail zdvojnásobí počet obyvatel a atmosféra je tu opravdu úžasná. [i]Aktualizace: připojeno video[/i]

Sjoa River festival 2009

Sjoa River festival 2009

Na nejpopulárnější řece Norska se každoročně v půlce července odehrává 13. ročník Sjoa river festivalu. Celý týden je připraven program pro širokou vodáckou veřejnost v podobě různých kajakových kurzů, testy záchrany, různé koncerty a párty, kde pak celý týden vrcholí dvěma závody na dolním úseku řeky Sjoa a na slajdech řeky Store Ula.

Skútrem přes vodopády

Skútrem přes vodopády

Léto na Novém Zélandu vykročilo pomalým tempem ke svému konci a je čas na nové neokoukané akce. Jednu z nich jsme uskutečnili před několika dny. Po té, co kluci mluvili o tom, jak by bylo super vyzkoušet vodní skútr na řece (mluvilo se o tom už asi přes rok) padlo rozhodnutí, že tedy ano a slova přešli k činům.