Český pohár vodáků ÚHLAVA 2009

Český pohár vodáků ÚHLAVA 2009

Nýrsko hostilo Vodáky 22. ročník Českého poháru vodáků Úhlava se konal v sobotu 12. září na trati od přehrady nad Nýrskem k mostu v Úborsku. Na této atraktivní trati uspořádala TJ ČSAD Plzeň závod, na jehož start se postavilo více jak 300 závodníků v sedmi kategoriích. Na závodníky čekalo po trati 22 branek.

Časně ráno začala finální příprava našich členů TJ ČSAD Plzeň oddíl vodní turistiky na závod pod nýrskou přehradou a již od 8:45 jsme přijímali na prezenci první registrace do závodu. Jelikož jsme stihli domluvit vlídné počasí, objevilo se na prezenci opravdu hodně účastníků. Díky Povodí Vltavy byl zajištěn navýšený průtok. Nic nebránilo tomu, aby hned po výkladu trati a losování atraktivních cen od partnerských firem, se do koryta řeky vydala přesně v 11:10 hod první loď.

V cíli na závodníky čekalo občerstvení ve formě klobásek, chleba a limonády. Každý závodník obdržel tyto dobroty zdarma. Podle ohlasů byl závod velice pěkný a sklidil od většiny účastníků pochvalu za členitost a nápaditost postavené tratě a i za cílové zázemí. Příští rok se závod vrátí do svého tradičního termínu na první sobotu v září, odkud byl letos posunut z důvodů různých úprav v řečištích jiných řek a v rámci spolupráce oddílů ČSK VT.

Výsledky si můžete vyžádat i přímo na [email]js*****@fi*****.eu[/email].

Děkujeme všem partnerům a sponzorům Českého poháru vodáků včetně Českého svazu kanoistiky sekce Vodní turistiky a Povodí Vltavy za pomoc a podporu při organizaci tohoto závodnického klání, které je započítáváno mezi 9 závodů poháru.

Za pořádající oddíl vodní turistiky při TJ ČSAD Plzeň

Jan Špilar – ředitel závodu

text a foto: Jan Špilar

Zkušenosti čtenářů

Ešus

Díky pořadatelům , bylo to príma. Slušně postavené branky, pohodová voda, a hlavně výsledky v podstatě druhý den. Je vidět, že to jde. Ahoj na Hameráku.
Ešus

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: