Češky vyhrály závod světového poháru v raftingu R4 v Číně, muži vybojovali stříbro

Češky vyhrály závod světového poháru v raftingu R4 v Číně, muži vybojovali stříbro

Závodu světového poháru v raftingu a zároveň předmistrovského závodu IRF Pre-Worlds R4 – čtyřčlenných raftových týmů v čínském Ziyuan, se zúčastnilo pět českých posádek. Závod se konal 21. – 26. 7. 2019 v provincii Guang Xi na krásné a divoké řece Wu Pai.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Češi se prosadili hned v úvodní disciplíně šampionátu, ve sprintu. Reprezentační posádka žen, CZE 1 – TR Omega, posádka úřadujících Mistryň světa R4 z Argentiny 2018 (Michaela Kratochvílová, Zuzana Valtrová, Lenka Vandasová a Anna Kašparová), nestačila ve sprintu pouze na soupeřky z Ruska a vybojovala druhé místo.

Muži, CZE1 – TR Hiko, ze stejného prostějovského oddílu (Aleš Daněk, Jan Havlíček, Adam Svoboda, Jakub Vrzáň a Ondřej Rolenc) zůstala ve sprintu o pouhé čtyři setiny sekundy pod stupni vítězů, skončili těsně čtvrtí.

Open Women TR Hodonin - seniorky, sprint / F: International Rafting Federation
Open Women TR Hodonin – seniorky, sprint / F: International Rafting Federation

Na programu druhého závodního dne byly technické disciplíny, slalom a kontaktní vyřazovací H2H. V dopoledním slalomu se parádně dařilo oběma českým reprezentačním posádkám. Jak ženy TR Omega, tak muži TR Hiko si mezi brankami dojeli pro stříbrnou medaili.

Odpolední disciplína H2H přinesla velké taktické souboje a napínavou podívanou. Mezi muži se do finálových jízd probojovaly obě české mužské posádky, CZE1 – TR Hiko i CZE2 – Raft Klub Hodonín. Muži z jižní Moravy (Vojta Chrenka, Jindřich Blanář, Michal Černý a Martin Šálek) sice v boji o zlatou medaili na soupeře z Japonska nestačili, přesto byla jejich cílová radost ze stříbrné medaile obrovská! Mužská posádka TR Hiko skončila po tvrdém souboji s Brazilci ve finále B na čtvrtém místě.

Open Men TR Hiko v závodě H2H / F: International Rafting Federation
Open Men TR Hiko v závodě H2H / F: International Rafting Federation

Díky výhře ve sjezdu vybojovaly Češky i absolutní vítězství v celkovém součtu Overall. Rusky obsadily druhé místo a závodnice z Velké Británie skončily v celkovém hodnocení bronzové.

Dramatický souboj předvedli naši muži, kteří v posledním závodě předjeli Japonce a do cíle sjezdu dorazili jako stříbrná loď těsně za Brazilci. Stříbro ze sjezdu posunulo naší mužskou reprezentační posádku CZE1 – TR Hiko na celkové druhé místo za vítězné Brazilce. Japonci skončili v celkovém hodnocení třetí.

Světový pohár v raftingu R4 Čína 2019 / F: International Rafting Federation
Světový pohár v raftingu R4 Čína 2019 / F: International Rafting Federation

Česká výprava se na čínském šampionátu perfektně vyrovnala s místním horkým počasím, exotickým prostředím i nestandardním vybavením a dokázala, že i v tak obrovské konkurenci patří mezi absolutní světovou raftařskou špičku. Na řeku Wu Pai se opět podíváme příští rok, kdy se tu uskuteční Mistrovství světa R4 2020.

CZE výsledky Overall Open Women:

1. CZE 1 – TR Omega Czech Women Raft Team

7. CZE 2 – TR Hodonín Seniorky

8. CZE 3 – RK Troja ŠELMY

CZE výsledky Overall Open Men:

2. CZE 1 – TR Hiko

8. CZE 2 – Raft klub Hodonín/Czech Raft Team

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: