Čeští kajakáři na čele s Jiřím Prskavcem obsadili pódium závodu ICF World Ranking Race v Praze – Troji

Kompletní česká reprezentace vodních slalomářů, vrcholné sportovní výkony, bohatý program, otevřená relax a foodtrucková zóna. V uplynulém víkendu proběhl první ze dvou letošních vrcholných mezinárodních akcí ve vodním slalomu v Praze – Troji.

Světoví závodníci se přesunuli na druhý ročník ICF World Ranking Race 2019 na oblíbenou umělou slalomovou trať v Troji, která bude také na začátku září (5. – 9. září 2019) hostit finále Světového poháru ve vodním slalomu, v rámci kterého se bude pořádat i mistrovství světa v extrémním slalom krosu.

Po velmi úspěšném prvním ročníku se do pražské Troje vrátil ICF World Ranking Race. Mezinárodní závod nejvyšší úrovně se konal 3. a 4. srpna 2019. Počet lodí startujících za stát nebyl omezen, a tak si v Troji mohl zazávodit prakticky každý.

Vloni si vítězství mezi kajakářkami dokázala vybojovat Štěpánka Hilgertová, mezi muži Vít Přindiš a na singlkanoe Tomáš Heger a Luuka Jonesová.

Ukázat, že vodní slalom je sport, který opravdu baví – to byl jeden z hlavních cílů ředitele organizačního výboru Lukáše Přindu a jeho spolupracovníka Ludvíka Medřického. „Nečekali jsme tak obrovský zájem ze strany mezinárodních federací. Francie měla více než 100 závodníků a celkový počet startujících se blížil k 600,“ popsal Přinda přípravy závodu. „Startovala kompletní česká i slovenská reprezentace ve vodním slalomu.

Novinkou byla otevřená relax a foodzóna. „Díky foodtruckům to v Troji nemusel být jen sportovní, ale i gastronomický zážitek – od burgeru přes donuty až po italské prosecco. A samozřejmě kavárna a koncerty,“ dodal Medřický.

Štěpánka Hilgertová / F: Jan Homolka

Skvělá závodní atmosféra, plné tribuny a slunečné počasí odměnilo takřka 600 účastníků. Současné hvězdy vodního slalomu i legendy tohoto sportu se o víkendu utkaly o pódiová umístění i body v seriálu.

Čtyři kajakáři z České republiky bojovali o pódium ve finále v naší královské disciplíně, kde chtěl prvenství z loňského podniku obhájit Vít Přindiš. Ten s jedním šťouchem předvedl čas 94,12, což nakonec stačilo na skvělé třetí místo.

Jízdu, jako z jiné galaxie předvedl na domácí trati Jiří Prskavec. S čistou jízdou a časem 88,91 v neděli nenašel přemožitele. Za ním, jen o 1,81 vteřiny mistr světa z roku 2017 Ondřej Tunka. Další Čech, Ondřej Cvikl, pak na pátém místě.

Tereza Fišerová / F: Jan Homolka

V kategorii C1 ženy měla Česká republika čtyřnásobné finálové zastoupení, ale svoji dominanci s náskokem 6,66 vteřiny ukázala mnohonásobná medailistka z mezinárodních akcí Tereza Fišerová. Svěřenkyně Lukáše Kubričana dosáhla jediná čas pod 110 vteřin – 109,13 s. Martina Satková a Kateřina Havlíčková si připsaly páté a šesté místo, Jana Matulková osmé.

Ta jízda byla skvělá, čistá a po delší době jsem měla pocit, že jsem zajela to, co jsem chtěla. Jakoby jsem prolomila takovou smůlu na trati, alespoň v to doufám. Atmosféra byla super, ale byla jsem dost unavená, protože jdeme všichni z plného tréninku. Holt, svět se blíží,“ popsala Fišerová.

ICF World Ranking Race 2019 / F: Jan Homolka

Ze silné pětice kajakářek, kde nechyběla ani mistryně Evropy Amálie Hilgertová, se ve finále nejlépe vedlo třetí Barboře Valíkové. Vítězství v Troji pro francouzskou slalomářku Lafontovou, bronz pro Novozélanďanku Luuku Jonesovou.

Více o WRR na sociálních sítích Canoe Slalom Prague a #czechcanoe.

Výsledky LIVE: live.results.cz/schedule.php?event=201841wrr

Oficiální stránka: vodackyareal.cz/wrr