Čtyři listopadové dny na výstavišti budou patřit sportu, tanci a zábavě

Čtyři listopadové dny na výstavišti budou patřit sportu, tanci a zábavě

Druhý listopadový víkend (samozřejmě včetně pátku, tedy od 7. do 9. listopadu) se na výstavišti koná trojice akcí shrnutá pod společný název Festival sportu, tance a zábavy: SPORT Life (sport, začíná už 6. 11.), Dance Life Expo (tanec) a In-Joy (zábava). Souběžně s touto trojicí ještě proběhnou Theatre-tech a Caravaning Brno. Ve čtvrtek a v pátek bude navíc probíhat veletrh Gaudeamus (pomaturitní vzdělávání), i na tuto akci mají návštěvníci Festivalu sportu, tance a zábavy volný přístup.

SPORT Life, Dance Life Expo a In-Joy jsou určené nejen pro profesionály a fanoušky tance, počítačových her, hudby a streetové kultury, ale i pro širokou veřejnost. Zajímavé budou zejména páteční večer, sobotní odpoledne a večer, které nabídkou mnoho programů pro širokou veřejnost.

SPORT Life pro kondici a hubnutí
Letošní veletrh SPORT Life (už od čtvrtka 6. listopadu) nabídne spoustu aktivit pro zlepšení kondice, nárůst svalové hmoty a zbavení se tuku. Můžete se přijít inspirovat nebo je rovnou vyzkoušet. V tomto případě je potřeba se ve většině případů registrovat předem.

Pro zlepšení kondice a úbytek kilogramů určitě stojí za to vyzkoušet H.E.A.T. – cvičení založené na chůzi na přístroji Maxerrunner, CrossFit – cvičení zaměřené na zlepšení kondice, zvětšení objemu svalů a jejich vyrýsování nebo Universalmanii – spočívá v kombinaci běhu, kliků a dřepů.

Testování elektrokol – Na veletrhu SPORT Life si budete moci na dráze v pavilonu otestovat elektrokola a rozmyslet si, jestli se zařadíte mezi početnou komunitu majitelů nebo aspoň občasných uživatelů, kteří využijí možnosti si elektrokolo půjčit.

Běhy na výstavištiSPORT Life Run je určen ženám a mužům, kterým nabídneme zajímavou trať napříč výstavištěm, a to přes haly i volné plochy. Zaručena je především jedinečná atmosféra skupinové akce a sportovního veletrhu. Maminy Run je určen maminkám a dětem, jejichž úkolem je překonat pětikilometrovou trať klidně i s kočárkem, v pokročilém stádiu těhotenství nebo sama.

Možnosti vyzkoušení neobvyklých sportů – na výstavišti se mimo jiné můžete seznámit s novými sporty, ke kterým se běžně nelze dostat – skimboarding, headis, slackline, unicurling nebo lanové centrum.

Pro děti je připravena in-line školička, skákací hrad, hlídací koutek. Na výstavišti se budou odehrávat také závody v různých disciplínách – například Český pohár v boulderingu, ukázky – sebeobrana, potápění, sálová cyklistika a další.

Tanec je vynikající aerobní trénink i atraktivní podívaná
Náplní Dance Life Expo je jak odborný program pro tanečníky – především soutěže a workshopy, tak program pro všechny, kteří se chtějí pobavit, něco si vyzkoušet nebo se jenom podívat. V sobotu ve 13:30 jsou všichni zváni na pokus o překonání tanečního rekordu s Richardem Genzerem, ať už jako diváci, nebo aktivní tanečníci – stačí se naučit velmi jednoduchou choreografii. Nácvik na tanec s Geňou (bez osobní přítomnosti Geni, s projekcí a účastí lektora) si mohou užít i děti v pátek dopoledne na akci Mini Geňa workshop. V neděli dopoledne čeká na návštěvníky výstaviště podobná aktivita – megaworkshop tanečního stylu dance hall s Rodrigem Dibakoro. Na obou těchto akcích jde především o zábavu, která je v Brně dost unikátní. V sobotu večer můžete přijít na Polemotions 2014 – úchvatnou podívanou z disciplíny na pomezí silové akrobacie, tance a gymnastiky (pavilon B) nebo jedinečný večer s názvem Gala představení baletních souborů, na němž vystoupí baletní soubory všech velkých kamenných divadel v ČR (pavilon E). Po skončení těchto představení mohou návštěvníci pokračovat v zábavě na Cubana párty věnované latinskoamerickým rytmům v přízemí pavilonu E. Všechny tyto akce je možné navštívit pouze za cenu vstupenky na výstaviště.

Kdykoliv v sobotu a v neděli je možné zajít do pavilonu C, kde bude o víkendu probíhat Dance Life Expo Marathon – soutěž tanečních skupin. Energií nabitým vystoupením můžete libovolně dlouho přihlížet jako diváci.

Hudba, PC hry, street art, street sport
In-Joy je rozdělen do tří oblastí:

Street city – pro veřejnost jde především o atraktivní podívanou, kde je možné naživo vidět, jak vzniká graffiti, jak tvoří rapeři, co trénují street sportovci a tanečníci. Berte ho jako – společně s Evropa 2 stage – jako velký klub s programem pro páteční a sobotní večer.

Microsoft arena – bude zajímavým nahlédnutím do PC gamingu. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet špičkové herní stroje, soutěžit nebo fandit při soupeření výkonnostních hráčů. Hrát se bude také na herních konzolích Xbox, vyzkoušíte si technologické hračičky na zábavu i do školy, podíváte se na pracoviště budoucnosti a získáte tipy na úspěšnou kariéru.

Evropa 2 stage – pro veřejnost určitě nejzajímavější destinace, zejména pro páteční večer. O půl šesté zde začíná soutěž začínajících kapel a interpretů In-Joy Talent Contest, kde si návštěvníci užijí vystoupení osmi finalistů, jejich hodnocení porotou a následně euforické vítězství. Bezprostředně po soutěži pokračuje párty s Veronou, Royal Elements a dalšími účinkujícími.

Všemi částmi In-Joy budou prorůstat In-Joy games, ve kterých můžete každý den vyhrát zajímavé ceny – počítáme s tablety a dalšími cenami z této oblasti.

Program na Evropa 2 stage trvá od pátku do neděle. Do pavilonu B je možné kdykoliv zajít, poslouchat hudbu, podívat se na tanec nebo jiné vystoupení. Podrobný program je na webu in-joy.cz.

Všechny programy kromě tanečních workshopů jsou návštěvníkům výstaviště volně přístupné. V pátek a v sobotu je možné bavit se až do skončení párty.

Organizované školní skupiny mají v pátek po odevzdání seznamu vstup zdarma.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: