Další smutná ze Soči

Další smutná ze Soči

Slovinská Soča je známá jako řeka určená vodákům všech dovednostních stupňů. Od úplných začátečníků a výletníků až po opravdové specialisty. I taková řeka umí pořádně zahrozit a nyní to předvedla v jednom ze svých lehčích úseků. 28.3. se totiž na Slovinských webovkách bleskově šířila smutná zpráva o smrti Německého kajakáře.

Krátce po poledni 28.3.2011 se čtyři Němci vydali na úsek Otona – Kobarid. Vodní stav byl spíše nižší, okolo 16 kubíků. Jejich pádlování ale skončilo tragicky hned v první peřeji. Jedenatřicetiletý kajakář vyplaval v začátku peřeje a zaplaval do sifonu, do kterého část vody z peřeje odtéká (v loňském roce se o něm hodně psalo, ačkoliv je tam již dlouhá léta).

Odkaz na původní článek: www.24ur.com

Zkušenosti čtenářů

M. Dušek

Ahojte.
Matej ma absolutnu pravdu. Niekedy tragicke udalosti vedu k upovedomeniu si toho, ze predsa len tie sporty sa vykonavaju v nebeznom prostredi a ked si to, alebo toho situacia vyberie, je nekompromisna. Verte, pocitil som to sam a hodne ma to zmenilo. Je teda teraz na nas vsetkych aby sme si to uvedomili. Smtrt toho mladeho kajakara, bola zbytocná, no nakopla mnoho dalsich, aby sa vzdelavali a zdokonalovali v bezpecnostnych technikach. A to moze zamenat zachranu mnohych mladych zivotov a tych co chcu svoje sny zit. Cest jeho pamiatke.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: