Freestyle světový pohár 2014 – Salt

Freestyle světový pohár 2014 – Salt

V neděli ráno 29.6. se přesouváme do Španělského města Salt, kde se koná 2. závod světového poháru. Při příjezdu na playspot nás vítají vlajky všech států, které se závodů účastní a na první pohled se válec zdá být dobrý. V pondělí již máme národní tréninky a k tomu jsou ještě každý den 2 otevřené tréninky pro všechny národnosti. Snad tedy dostatečně potrénujeme na samotný závod.

V úterý nás čekala večerní opening ceremony v místním divadle, kde proběhly proslovy místních papalášů následovány společnou fotkou a poté nás již venku před divadlem čekali místní bubeníci a taneční skupina. Po menším vystoupení přímo před divadlem nás 2 skupiny bubeníků doprovodily na společnou večeři do sportovního centra. Cesta byla zhruba 2 km dlouhá a průvod byl pojat po Španělsku – spoustu hluku z bubnů, hromada rachejtlí, ohně a spoustu lidí.

Bartosz Czauderna z Polska

Další den již začínal závod a to tentokrát kvalifikacemi K1M. Mě osobně jízdy nevyšli podle představ a skončil jsem na 33. místě. Bartosz Czauderna z Polska a i Peter Csonka ze Slovenska, který se připojil k naší skupině, postoupili do čtvrtfinále. Ve čtvrtek se odjeli kvalifikace všech ostatních kategorii a Lukáš Červinka těsně z 5. místa proklouzl přímo do finále. V pátek odpoledne byly na řadě čtvrtfinále kategorie K1M, kde se bylo opravdu na co dívat. Bodová hranice pro semifinále byla na neuvěřitelných 1750 bodech, což znamená, že musíte 2x po sobě odjet téměř všechny triky a nebo dostat spoustu huge a clean bonusů. Peter si však bezproblémově z 2. místa pohlídal postup do semifinále. Bartosz i přes hodně povedené jízdy končí na pěkném 13. místě, bohužel mu k postupu chyběl 1 trik, který provedl až po signálu 45 vteřin, tedy konce jízdy.

Ondra Křivánek - Entry Move

Sobotní den je pěkně nabitý, jelikož se jedou semifinále a finále všech kategorii. K vidění jsou opravdu dobré jízdy a to nejen v mužské či ženské kategorii, ale i v kategoriích juniorských. Peter opět jistí postup do finále a tak se máme večer na co těšit. Odpoledne začínají finále kategorií OC1 a pak již postupně následují všechny další. Ve finále C1 Lukáš dlouho sedí na 2. pozici, ale bohužel poslední jízdou ostatních paddlerů je odsunut opět až na 4. pozici. Jako poslední finále se jede kategorie K1M, kde se pořadí míchá nahoru a dolů každou jízdou. Vyhrát zde může opravdu každý. Peter před 3. jízdou byl na 4. místě, ale jeho poslední jízda byla nabitá a všechny triky perfektně provedené. Poslední trik byl začnut akorát se signálem ukončení jízdy a tak bylo na hlavním rozhodčí zda tento trik uzná, jako začnutý v čase či ne a zda tedy Peter vyhraje a nebo zůstane na 4. místě. Rozhodčí však rozhodli, že trik byl začnut po signálu a tak se konal pouze bramborový výlov, který je i tak skvělým výsledkem. Vítězem se tedy stal Dane Jackson.

Peter Csonka

Pozdě večer nás už čeká jen večeře, řádná párty na uzavření dalšího World Cupu a brzy ráno přesun o dalších 300 km. Tentokrát do španělských hor poblíž Andory, kde se koná finální závod světového poháru.

Celkové výsledky www.facebook.com/pages/2014-ICF-Freestyle-World-Cup-Series.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: