HIKO Devils Extreme Race 2019 se vydařily na jedničku!

HIKO Devils Extreme Race 2019 se vydařily na jedničku!

Kdo ještě neslyšel o legendárním závodě a kajakářském festivalu Devils Extreme Race, jako by nebyl. A kdo nepřijel a nezažil na vlastní kůži (a loď) letošní ročník, ten může celý rok až do příštího srpna truchlit, protože přišel o vodáckou akci roku.

13. ročník patřil rozhodně k těm nejvydařenějším. Kromě třídenního pádlování, závodů a Helltrain vlaku si návštěvníci užili také turnaj v páce, tombolu a dvoudenní živé koncerty!

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Devils Extreme Race znamená víkend plný pádlování na nejkrásnějším úseku řeky VltavyČertových proudech, skvělých kapel a jiné zábavy jako například stále oblíbenějšího turnaje v páce. A v neposlední řadě samozřejmě také závodů, které jsou rok od roku kvalitnější, s prize money i parádními hodnotnými cenami, letos od značek Hiko, Water Element a Represent. Také legendární Helltrain se organizátorům podařil zařídit i letos a jezdil s rekordní frekvencí každou půl hodinu.

Samotný závod byl letos nadupaný těmi nejkvalitnějšími závodníky. Na startu byla kromě Čechů řada zástupců nejrůznějších států z celého světa. Celkové pořadí se určilo součtem výsledků všech tří závodů – Kvalifikace, Water Element Kayak Crossu a dlouhého závodu neboli Dam-To-Dam. Součet tří závodů nejvíce nahrál Stefanovi Hengstovi, druhým jezdcem Devils 2019 se stal Pavel Andrassy a jako třetí skončil Gregor Becke. V holkách se prize money rozdaly mezi vítěznou Pavlínou Zástěrovou, druhou Dominikou Adamcovou a třetí Franziskou Biechler. Celkem si nejrychlejší kajakáři a kajakářky tohoto víkendu rozdělili 1 000 euro, které do závodu věnovala firma ZET kayaks.

Devils Extreme Race 2019

Jako každý rok se pořadatelé vynasnažili, aby si během Devils víkendu přišel na své každý. Nabitý závodní den, prize money a bohatá tombola pro závodníky a pořádná party a koncerty pro ty, kdo se do Loučovic jezdí především pobavit. Během víkendu se o zábavu postaraly kapely Ocho Rios, The Chancers, The Closing Date a Lovesong Orchestra, která se zhostila koncertu mezi lidmi přímo v hlavním stanu. Opět také proběhl turnaj v páce, vítězové dostali ceny od firmy Hiko. Letos organizátoři byli štědří a po několikaleté pauze do programu znovu zařadili tombolu pro závodníky, kde byla jako hlavní cena úplně nová loď od firmy EXO Kayaks.

foto: Jan Homolka (www.janhomolka.cz)

Zkušenosti čtenářů

Twin

Parádní fotky 🙂

Marťas

Jsou ještě někde další fotogalerie? Kolem řeky je vždy spousta fotografů…pochlubte se!
Bude oficiál video z letošních Čerťáků?

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: