homeSEAhome – na cestě do Brightonu

homeSEAhome – na cestě do Brightonu

Naše cesta kolem Británie začala v neděli prvního dubna. Dát dohromady celou expedici a k tomu chodit do práce a ještě se stěhovat z bytu se ukázalo jako velmi náročné na čas i energii. V práci jsme skončili v pátek, byt předali v sobotu, mezitím si sbalili lodě, večer se zúčastnili rozlučkové párty, a v neděli v doprovodu několika přátel vyrazili.

Proč to píšu? Protože teprve dnes mám pocit, že konečně odpočívám. Na začátku cesty jsme si s Michalem říkali, že poplujeme pomalu, že se nebudem snažit o žádné velké vzdálenosti a pomalu se do všeho dostaneme. Nakonec bylo všechno jinak, ale to asi každý zná.

Třetí den jsme konečně chtěli na moře, už nás klidné vody Temže nudily, tak jsme jeli až za první „roh“. Celkem jich bude šest, těch hlavních. Další trasa už byla jasná, Dover. Nakonec jsme jej dosáhli až o den později neboť vytoužené moře bylo trošku houpavé. Navíc, vítr fouká z boku a náš postup to o něco zpomalilo.

Čekal nás „druhý“ jihovýchodní roh, Dungeness Point. To je zvláštní místo, jsou zde dvě jaderné elektrerárny, jedna funkční, jedna nefunkční, několik majáků, pracujících a nepracujících a spousta chat, domů a lodí zdánlivě náhodně rozházených po výběžku. A kolem toho všeho mraky rybářů. Roh jsme objeli, zajásali, že teď už jedeme na zapád a těšili se kam až doplujeme.

text a foto: Natálie a Michal Maděrovi

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: