homeSEAhome O lidech a vodě

homeSEAhome O lidech a vodě

Každý, kdo se rozhoduje vyjet na nějakou expedici nebo cestu, k tomu má různé důvody. Někdy to může být objevování nových území, to už ale v poslední době jde těžko, objevování místní fauny a flory, setkávání s lidmi, touha po nových zážitcích nebo poznání sama sebe. Pro nás a naši výpravu to bylo od každého výše uvedeného důvodu trošku. Ale už během plánování a příprav jsme zjistili, že to, co bude nejvíce utvářet charakter naší cesty, budou lidé…

Na začátku našich příprav jsme dali dotaz na britské kajakové fórum na to, kolik lidí Británii už objelo a kolik se jich letos chystá to zkusit. Rozpoutala se velká debata a objevilo se mnoho užitečných informací. Poprvé se díky tomu dal dohromady téměř úplný seznam toho kdo, kdy, v čem, jak, a jak daleko to už jel. Dále se dal dohromady seznam těch, kteří se na tuto cestu chystají letos. Současně mnoho lidí, ať už těch co to jeli, tak těch co by chtěli, nebo těch, co bydlí u moře, začalo povzbuzovat, a také nabízet pomoc v různých podobách.

Zkušenosti čtenářů

Jiří Staněk

Nazdar Milane a Natálie.
Rád bych okomentoval ještě šířeji vaší snahu o srovnávání nesrovnatelného. Rád si občas přečtu vaše články a přiznám se za sebe, že vím co děláte, vím kde pádlujete, ale na mapu jsem se nepodíval a kdyby mě někdo chtěl vyzkoušet z toho, co si z vašich článků pamatuji, propadl bych se studem – neřekl bych dvě věty.I přesto mohu se zapřísáhnout, že od doby, co jsem chytl pádlo do ruky mě z volného času nebaví snad nic jiného. Tím to není. V česku je podle mého spousta vodáků, které bude spíše zajímat co se děje na Berounce a o tom se taky budou bavit.
Mám přítele co objel Skandinávii a mám ho rád i jako dobrého seakayakáře, ale není pro mne ani tímto vyjímečný ani hrdina. Myslím si, že by to zvládla spousta ostatních. Problém není v tom a ani v penězích, problém je mít na to čas – a spoustu času. Navíc měl –li bych si vybrat jen jednu destinaci, kterou v životě objedu, nebude to Anglie. Tedy to je má osobní domněnka, proč s vámi nikdo moc o tom nediskutuje.
Pramení z toho i další vaše pozastavení a na to mám příměr takový : pokud si zajedete třeba na kole po Valašsku rádi vás tam lidé pohostí , pokud půjdete do hor a nebo pojedete na motorkách třeba do zapadlých vesnic v Rumunsku, také tam najdete příjemné a pohostinné domorodce . Ale pokud budeme toto hledat v přelidněném městě – třeba v Praze, pravděpodobně budete hledat hodně dlouho.
V jednom pravdu zcela jistě máte, a to, že u nás se pravděpodobně budeme lišit v přístupu k takzvané „sociální síti“ jako je facebook. Většina lidí u nás jej neakceptuje, nebo z něj vystoupila a převážná většina jej nebere zcela vážně, slouží jim letmo k rychlému pobavení a k vtípkům a narážkám. K tomuto jsem záměrně použil příklad – odezvu na vaši prosbu o pomoc s terminologií ve skupině seakayak.cz. Neumím anglicky a tím i tyto termíny. Tipuji předem, že se do mne zcela vážně pustíte. A já to myslel jako žertovnou odezvu na diskuzi i o mém novém kajaku.
A pokud bychom i nadále srovnávali a škatulkovali, tak mezi komunitou velkých a dobrých seakayakářů se najde také alespoň jeden velký lhář a podvodník. Nedělejme to a opravdu raději pádlujme! A vy dále pište, jste skvělí a nenechte se odradit, Jiří

Natalie

Ahoj Jiří,
My pádlujeme jen dva, ale Milan tu není, zůstal doma, asi u Facebooku.

Jiří Staněk

Omlouvám se Michalovi, byl to překlep.Jiří

Michal

Tento článek nebyl návaznost na FB.
Byl napsán nějakou dobu předtím, ale musel čekat ve frontě.

Zdejší fórum a počet reakcí pod články zde, je ukázkou toho, o čem jsme v tomto článku psali, bez ohledu na jaké jsou téma.
Je nám moc dobře jasné, že Británie je pro české kajakáře destinaci netradiční, s tím bez výhrad souhlasíme, proto se ji také snažíme v našich článcích čtenářům přiblížit.

Honza

Zdar,
nechápu proč jsou někteří lidé tak nenávistiví. To je asi mentalita Čechů … ať si ten pán, co tu píše zkusí objet Velkou Británii a nepíše tu nesmysly. Až to dokáže, pak se mu pokloním. Nejsem seakajakář, takže pana Jílka neznám, možná už předvedl něco úctyhodného, tak ať tady o tom napíše článek …

Honza

Sorry, pana Staňka.

Jirka

Ahoj, Honzo, o jaké nenávisti to píšeš? V příspěvku p. Staňka jsem si žádné nevšimnul. Příjde mě, že se jen snaží objasnit, proč je tak málo reakcí na zmíněný článek. Sám dodám, že další možnost je, že sem na hydro moc seakajakářů nekouká.

Natalie

Aha, konečně jsme si přečetla nadpis Jirkova komentáře, což mě donutilo otevřít článek. No tučná pasáž tam je, já ji ale tučně nenapsala.

Navíc myslet, psát a číst dělá každý jinak a tím vzniká nekonečný prostor.

Táňa Arťušenková

všechny vodáky, vodačky, vodníky i vodnice zdravím a obdivuji se. Ať už jedou v českých či jiných vodách. Natalii i Michalovi patří můj obdiv, protože propagují Česko i tam, kde si ho pletou s Čečenskem… Takže pomyslný klobouk dolů a všem přeji rychlé kajaky, lehká pádla a dobrý vítr do zad i směr proudu Táňa

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: