HYDRO 1/09 znovuobjevený Balkán

HYDRO 1/09 znovuobjevený Balkán

Tak si představte, kamarádi, že za půl roku bude HYDROmagazínu už šest a půl roku. To to letí co? A k vám do schránek a do prodejen letí první letošní číslo. Třicáté sedmé v pořadí. Když odečtete od čísla třicet sedm počet písmen názvu vašeho oblíbeného časopisu, tak tolik mi je právě let a… říkáte si že mi hrabe? To máte úplnou pravdu. Už potřebuju zase pádlovat. Naštěstí je tady to nové číslo, jak jsem říkal. HYDRO 1/09. Pojďme se tedy na něj podívat.Tématem letošní jedničky je Balkánský poloostrov. Vodácky velmi přitažlivá destinace, poslední dobou znovuobjevovaná nejen českými pádlisty. Já osobně Balkán miluju.
Začal jsem na něj před lety jezdit i jako průvodce pro vodáckou CK a rád tam trávívám i jara s kámošema, kajakářema na divokých vodách. Proto jsem si taky dovolil napsat pár řádek postřehů v úvodním článku Dobro došli!

Následující stránky patří Jugoslávským extrabuřtům. Je to takové malé kolečko po nejproslulejších řekách Balkánského poloostrova. Miniprůvodce po řekách, které byste na Balkáně měli určitě navštívit. Napsal jsem ho opět já a to je záruka vskutku kvalitního a přínosného čtení.

V srdci Albánie nás hlubokým a úzkým kaňonem řeky Osum provede svým mistrným vyprávěním Šťovík a v Albánii zůstaneme ještě pár dní také se Stefanem Mathejou. Albánie neznámá a divoká je první díl o putování partičky rakouských kajakářů. Myslím že z jejich pohledu vyzní Albánie ještě krapet exotičněji než pro nás, kteří jsme na nějaký ten chaos a nepořádek zvyklí z Čech.

Pádlování po Balkánském poloostrově pokračuje výletem do Bulharska. Se Slonem a jeho partou splujeme zdrojnice a řeku Iskar, Jugovskou i Čepinskou řeku, Čaju, Ardu a zapaříme i na Bulharské svatbě. Téma znovuobjeveného Balkánu zakončí v tomto čísle Gándhí se svou výpravou za výtečnou bosenskou kávou, která se zvrtne ve splutí dobře ukryté řeky Ugar.

S naším pravidelným dopisovatelem Chorošem se vydáme, tentokrát trochu netradičně, hledat tu pravou vodáckou divočinu. A aby to hledání stálo opravdu za to, neprozradíme vám – ani nenaznačíme, kam že se to vlastně vydáme. Na své si v jedničce přijdou samozřejmě i seakajakáři, na které jsme nezapomněli v Honzově vyprávění o Moři uprostřed hor, z výletu na norské Lofoty s místním průvodcem Per-Thore Hansenem. Komu by náhodou byla na severu zima, ohřeje se na Sardinii. Ne ani tak na slunci jak bychom na Sardinii očekávali, ale díky starému krabovi, který zde partičce Ivany Jakubkové pěkně zatopil.

No a to není všechno kamarádi, protože to jsme teprve lehce za polovinou nového Hydra. Na extrémisty si pochystal lahůdku Jarda „Vilda“ Vozáb z pádlování pod sopkami Chile. Zavzpomínáme na Karla Dolečka a v rubrice retro splujeme Svratku – Vír, podíváme se co nás čeká za akce a jaký to bylo na těch minulých. Připomeneme si hlavní freestylovou událost minulého roku – WorldCup 2008. Bulvárek přinese spoustu zaručených drbů a Kapek a rozjede anketu o HYDROnadílku 2009. Průvodci nás provedou po Labi, Černé Desné, Lomničáku a na Bitches Rapids. Otestovali jsme pro vás taky dvě luxusní pádýlka, Wolferine od TNP a Sho-gun firmy Werner. No a nezapomněl jsem ani na Los Pádlos a recenzi vyvoněnýho dývýdýčka This is the Sea 4. Pořád málo? Dobrá, sami jste si o to řekli. Uprostřed Hydra na vás čeká vložený plakát s kalendářem a termínovkou na rok 2009.
Přeju příjemnou zábavku.

Fantomas

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: