HYDRO 2/08 Rafting

HYDRO 2/08 Rafting

Mám trochu obavy, kamarádi, aby vám letošní druhé Hydro nenapáchalo nějaké škody. Aby vám třeba nevytrhlo schránku ze zdi nebo abyste si neudělali něco se zády až si ho ponesete domů z vašeho vodáckého obchodu. Tohle číslo, co se k vám totiž právě teď blíží je sakra tlustý a o celých 28 stran těžší. Hlavním tématem je tentokrát rafting a to nejen komerční a závodní, ale hlavně expediční. Nechybí ale ani seakajak, turistika, divoká voda nebo freestyle..

Mám trochu obavy, kamarádi, aby vám letošní druhé Hydro nenapáchalo nějaké škody. Aby vám třeba nevytrhlo schránku ze zdi nebo abyste si neudělali něco se zády až si ho ponesete domů z vašeho vodáckého obchodu. Tohle číslo, co se k vám totiž právě teď blíží je sakra tlustý a o celých 28 stran těžší. Hlavním tématem je tentokrát rafting a to nejen komerční a závodní, ale hlavně expediční. Nechybí ale ani seakajak, turistika, divoká voda nebo freestyle, k tomu všemu super fotky a hromady užitečných informací. Prostě všechno na co jste si už v Hydru zvykli, akorát čím dál tím víc a houšť.

Do tématu dvojky nás uvede Petr Panenka, parádním čtyřstránkovým článkem ze zimního splutí Grand Canyonu Colorado. Na tohle super počteníčko doplněné famózními fotečkami, hned tak nezapomenete. Za to bych dal do ohně ruku majora Powella.

HYDRO 2/08 Rafting

Do srdce etiopské divočiny nás po vodě zavede Honza „Zajíc“ Lásko. Strhující napínavé vyprávění o prvosjezdu řeky Dyntcha, který se změnil v boj o holé životy přelouskáte jedním dechem. Doporučuji připravit si ke čtení sklenku vody, protože vám nad článkem asi krapet vyschne.

HYDRO 2/08 Rafting

Se zájemci o IRF licence se v poslední dobou roztrhl pytel. O mezinárodní federaci raftingu IRF, která byla původně založena v úmyslu sjednotit různé úrovně a akce závodění na raftech a která v současné době nejen zastřešuje mistrovství světa a kontinentální šampionáty, ale také vypracovala a spravuje systém vzdělávání guidů a průvodců v rekreačním raftingu, nám popovídal Robert Kazík. Robert je nejen veliký vodák a IRF Assessor, ale také milovník expedičního raftingu. O pár vychytávek se s námi proto podělí i ve článku Expediční Rafting.

HYDRO 2/08 Rafting

Na co se rozhodně můžete těšit je pohodovej rozhovor s výborným človíčkem, kajakářem, raftguidem a cestovatelem Tomášem „Guli“ Srostlíkem.

HYDRO 2/08 Rafting

Po Tureckých řekách Aksu a Harsit nás povozí Jan „Šťovík“ Šťovíček a povypráví o zážitcích, které při pádlování s partičkou prožili.

HYDRO 2/08 Rafting

Přesně v polovině dvojky na vás mezi pravidelnými průvodci po řekách čeká všitá příloha o vodáckém vybavení. Na osmadvaceti stranách jsme pochystali macatou nálož užitečných informací. V úvodu vás určitě zaujme rozhovor s Martinem „Hákem“ Strakou a Zdeňkem „Rybou“ Rybnikářem o největším evropském výrobci nafukovacích lodí Gumotex. Ryba pak jistě potěší bonusem v podobě návodu na opravy nafukovaček. Jak si vybrat nejen nafukovačku ale třeba i turistickou loď, kajak na divokou vodu, pádlo nebo vestu vám na dalších stránkách poradí Honz a navíc vás zahrne propracovanými tabulkami s přehledy výrobců, výrobků a jejich vlastností, infocen a dalšími neocenitelnými fakty. Těšte se i na Novinky pro rok 2008 i oblíbenou HYDROnadílku.

HYDRO 2/08 Rafting

O seakajakářskou vložku se tentokrát postaral Jiří „Choroš“ Hron. Vezme nás projížďku po západním pobřeží Korsiky. Tentokrát z Calvi do Porta, kolem největších ostrovních skvostů kterými jsou národní park Scandola nebo písečné pláže Galérie.

HYDRO 2/08 Rafting

David Kozelský se v pravidelné rubrice „Jak na to“ pošťoural v tématu, který se týká docela hodně vodáků a který jsme zatím tak trochu zanedbávali. Ve článku Kontaktní čočky na vodě, by mnozí mohli najít užitečné informace, které jim do budoucna zostří pohled na vodu a zpříjemní oblíbený koníček.

HYDRO 2/08 Rafting

Na své si přijdou i milovníci adrenalinových kousků. Krátký report z mistrovství světa ve snowkajakingu je doplněný rozhovorem s mladičkou kráskou a vicemistryní v této soutěži Zuzkou Trnkovou. Honza „Zajíc“ Lásko nás ještě jednou rozseká tentokrát krátkou zprávou ze svého již xtého pobytu v ráji divokých řek na Novém Zélandu.

HYDRO 2/08 Rafting

A to není samozřejmě všechno holenkové. To byla jen maličká ochutnávka toho co na vás v Hydru 2/08 čeká. Nechybějí pravidelné rubriky v podobě „drbárny“ HYDRObulváru, prostředek časopisu zdobí pravidelná dávka čtyř průvodců, tentokrát z rakouské říčky Lech, rumunské Aries, moravské Bystřičky a dvou playspotů v centru města Graz. Čeká na vás i řádka zajímavých HYDROtipů, za všechny jmenujme třeba Pepíčkův zimní seakajaking na Slapech nebo Hujerovo splutí Úhlavy. Cnawr si pro vás připravil instruktážní dvoustránku, na které vám Kopeček s Čurerm předvedou a vysvětlí základní vlnové triky a samozřejmě nepřijdete ani o novou Los Pádlosí expedici s názvem Expedition Through the Town. A protože vás máme rádi přikládáme zde, jako bonus video z této povedené akce. Takže si ho rychle smrákněte a šup do trafiky, HYDRO 2/08 už je na cestě!

text: Fantomas

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: