HYDRO 3/13 – Vodáctví počesku

HYDRO 3/13 – Vodáctví počesku

Tak jsme se dočkali. Léto je snad konečně tady s celou svojí parádou. Jeho příchod sice poskvrnily veliké povodně, které potrápily snad celé Čechy a bohužel pro nás vodáky přinesly i několik „vodáckých“ obětí, ale snad už se vše v dobré obrátilo a všichni můžeme vyrazit na své oblíbené letní řeky.

Začínáme HYDROgalerií, kterou jsme sestavili z fotografií Vítka Ludvíka. Předního českého fotografa adrenalinových sportů. Galerie se jmenuje Zaostřeno na Norsko, protože fotografie Vítek loni v létě pořídil právě tam. O stranu dál naleznete tradiční HYDRObulvár a kapky. Bulvár se věnuje povodním a nehodám, které se při nich staly, ale přečtete si i další zajímavosti z vodáckého světa a z dění kolem něj.

A pak už hurá mezi české vodáky. Na úvod Snížák shrnuje situaci a popisuje jací mi češi vlastně ve vodáckém světě jsme a čím jsme tak specifičtí a exotičtí. Nutno podotknout, že toho není málo. Kromě rekreantů patři mezi české vodáky i mnoho závodníků na světové úrovni. Proto je dalších několik stran nazvaných Závoďáci věnováno právě našim závodníkům a reprezentantům napříč vodáckým světem. David Knebel, Michael Odvárko, Snížák, Standa Hájek a Klimbera představují úspěchy našich vodáků – sportovců na mezinárodní scéně a je čím se chlubit.

Krade jako Čech aneb panoptikum vodácké kriminality, i to je jedna z charakteristik nás Čechů a vodácký svět není výjimkou. Jan „Šťovík“ Šťovíček se do problematiky vodácké kriminality ponořil a dospěl k zajímavým závěrům. Více si přečtěte v HYDRU. Na závěr HYDROtématu nám pak ještě Břeh ukáže, že seakajakovat se dá i bez sea (tedy moře) a že je to dobře možné na spoustě míst v naší vlasti. Jeho výprava na Zvíkov a do jeho okolí je toho jasným důkazem.

HYDROpředplatné
Zaujalo vás toto vydání HYDROmagazínu? Chcete mít každé číslo k přečtení v pohodlí domova? Pak není nic jednoduššího než si HYDROmagazín předplatit.

HYDROpředplatné stojí pouhých 330 Kč za rok a za tuto cenu získáte: 4 vydání magazínu HYDRO, 1 vydání přílohy HYDROspeciál, možnost zúčastnit se bohaté [redir=/clanek/838-hydronadilka-2013/ newwindow]HYDROnadílky[/redir] a mnoho dalšího…

Podrobné informace o přeplatném naleznete [redir=/predplatne/ newwindow]ZDE[/redir].

Po průvodcích nás CK Kudrna pozve na balkánskou řeku Taru. Vojta Jančar nabízí jako letní víkendovou alternativu meandry a tunel na řece Ploučnici a Jiří „Choroš“ Hron nás pozve na letní maraton do Skandinávie. Konkrétně do oblasti švédského Dalslandu. Dobrodruh Standa Chládek protentokrát opustil svůj oblíbený mořský kajak a vydal se na pomezí Mexika a Guatemaly na Río Usumacinta, kde sjížděl s kamarády divokou vodnatou řeku a navíc pátral po chrámech starých Mayů.

O Vavřinci už řeč byla, ale na loňském ročníku Vavřince jste mohli potkat Ondru Müllera s kamarády na packraftech a o tomto zážitku jsme nemohli nenapsat. Myslím si, že po přečtení článku Vavřinec trochu jinak budete chtít packraft zkusit také. V českých hájích ještě zůstaneme, Franta Prokeš nás totiž vezme na Punkvu, známou moravskou říčku, které se propadá do podzemí a vytváří mnoho zajímavých jevů.

S lodí lze doletět třeba do Turecka, do oblasti Antálie, která není jen oblíbenou destinací plážových válečů, ale skýtá i možnost sjíždění divokých řek. O jarní vodácké výpravě nám napsal Martin Kádrle a je jasné, že oblast má potenciál. Bohužel se zde plánují stavby přehrad, takže voda v korytech asi dlouho nevydrží. Dále je pro vás připravena nová rubrika, ve které se v několika dalších HYDRECH budeme zabývat bezpečností na vodě. Celý seriál si vzal na starost Matěj Sottner a v úvodní kapitole se zabývá plaváním. Určitě užitečné čtení, které snad nikdy nebude nutné převést do ostré praxe. Po záchraně následují tradiční pozvánky na akce a zprávy z uplynulých akcí, které připravila Věrka Kučerová a pak už se blížíme do finiše.

Doufám, že se vám letošní třetí HYDRO bude líbit. Za celou redakci vám přeju klidné léto strávené ideálně na vodě a po létě se těšte na další HYDRO. Už ho pro vás chystáme. AHOJ!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: