HYDRO 4/08

HYDRO 4/08

Zatímco vy, kamarádi, určitě někde cestujete a pádlujete, letošní letní HYDRO zůstává pěkně doma. „Doma“ znamená v tomto případě u nás v Evropě. Nepoletíme tedy nikam za vodáckou exotikou, ale podíváme se jen o kousek dál „za humna“ než posledně. Naši autoři pro vás vybrali a popsali několik zajímavých destinací, které určitě stojí za to navštívit. Podíváme se do Alp, především na řeku Salzu a její okolí, ale vypravíme se třeba až do Norska, do Británie nebo za teplem do Řecka…

Zatímco vy, kamarádi, určitě někde cestujete a pádlujete, letošní letní HYDRO zůstává pěkně doma. „Doma“ znamená v tomto případě u nás v Evropě. Nepoletíme tedy nikam za vodáckou exotikou, ale podíváme se jen o kousek dál „za humna“ než posledně. Naši autoři pro vás vybrali a popsali několik zajímavých destinací, které určitě stojí za to navštívit.

Úvodní články potěší nejvíc milovníky alpských řek. Navštívíme totiž společně řeky severního alpského oblouku, které našince přitahují nejen svou krásou,ale především snadnou dostupností. Cascada Nord, jak si je pojmenovala partička Outdoorového Clubu, nabízí krásný týden na nepříliš náročné alpské divoké vodě, kterou vás provede Honza „Šťovík“ Šťovíček. Dostanete-li chuť taky vyzkoušet „klasické“ rakouské řeky Tiroler Ache, Saalach, Salzach, Steyr nebo Salzu, přečtěte aktuální praktické informace, které přináší hned první článek HYDRA 4/08.

HYDRO  4/08

Každý jsme nějak začínali. Ne každý měl ale to štěstí, učit se pádlovat na nádherné Štýrské Salze tak, jako Jens Klatt. Ten na své začátky zavzpomínal, když se letos na jaře, po letech, na Salzu znovu vrátil. Že si i extrémní kajakář může na Salze dosyta užít vám bude vyprávět v článku o Štýrské „Amazonce“. K tomu ale nezapomněl přidat řadu praktických tipů na zajímavé lahůdky v blízkém okolí Salzy, jimiž si můžete svůj výlet do zeleného srdce Rakouska příjemně zpestřit. Kdo si chce Salzu opravdu užít a vychutnat si vše co může tahle „řeka učitelka“ nabídnout, prostě musí mít s sebou tohle nové letní HYDRO.

HYDRO  4/08

V Alpách zůstaneme i v dalším článku, jen se přesuneme ještě o kousek dál na severozápad. Jaro v bavorských Alpách pro vás pěkně popsal Josef „Hajnej“ Soukup. V jeho vyprávění se dozvíte vše důležité o řekách Leitzach, Mangfall, Ammer a Königseeache.

Na jednu z freestylových a surfařských legend, britské Bitches, vás pozvou naši slovenští kamarádi z Adidas kayak teamu Nina Halašová a Peter Csonka. A protože jejich vyprávění o dokonalém freestylovém tripu doprovází parádní fotky Jense Klatta, jakmile dočtete, začnete taky balit bágly a sledovat příliv.

HYDRO  4/08

Slavnou biblí všech divokých vodáků, knihou NORWAY, The Whitewater Guide od Jense Klatta a Olafa Obsommera se nechal inspirovat už kde kdo. Jak to dopadne, když se podle takového průvodce vypravíte na Sumelvi, řeku, kterou autoři ani nejeli vám bude vyprávět Ivana Jakubková a její přátelé.

A když u budeme v Norsku, vydáme se taky na moře. Norské pobřeží nabízí seakajkářům nesčetné možnosti vyžití a prozkoumávání nových oblastí. Jedním z určitě zajímavých míst je souostroví Vega, zapsané do seznamu kulturního dědictví UNESCO. Několik tipů na pádlování a dovolenou v jeho okolí najdete v článku Veget à la Vega.

HYDRO  4/08

Další lahůdkou pro náročné seakajakáře jsou řecké Kykladské ostrovy. Na ně se vypravil Petr Novotný a budete-li ho chtít následovat, inspiraci pro vaši výpravu najdete v jeho článku.

HYDROprůvodci tentokrát popisují turistické řeky Rika (na Ukrajině) a Drawa (v Polsku). O zajímavých divokých řekách Ilz (Bavorsko) a Vésubie (Provence) se dozvíte vše potřebné v dalších dvou HYDROprůvodcovských vystřihovacích kartičkách.

O závodech dračích lodí na brněnské přehradě a o pořadatelství mistrovství světa dračích lodí v příštím roce informují Dragon News. Reportáž z Teva Extreme Outdoor Games 2008 napsal a nafotil Matěj Sottner. O jednom ze svých posledních čertovsky extrémních kousků na čertovsky strmé soutěsce Devil‘s Slide na řece Sorbě, kterou letos sjel nebývalý počet extrémních pádlistů, vypráví Honza „Zajíc“ Lásko.

HYDRO  4/08

Stanďoch s Prďochem se rozhodli připravit skvělý, podrobný a nepřekonatelný průvodce po fenoménu zvaném Čertovy proudy. Jak si usmyslili, tak se taky stalo a tak vás už nyní může HYDRO pozvat, naladit, ale hlavně dobře informovat k tradičnímu vyvrcholení české divokovodní sezony na Lipně.

Nejenže vás, jako vždy, pozveme na vodácké akce konané v příštích dvou měsících a informujeme o těch zajímavých, které nedávno proběhly. Tentokrát také zavzpomínáme na jeden, kdysi tradiční a dnes už skoro zapomenutý distanční závod. Pojďte s námi a s Vladimírem „Břehem“ Fořtem zalistovat kronikou X. oddílu V.V.S. a zavzpomínat na velkolepý a náročný kanoistický závod z Českých Budějovic do Prahy.

HYDRO  4/08

Na jaře jsme měli plné ruce práce s testováním zajímavých novinek na trhu. A tak nové HYDRO přináší tentokrát hned čtyři krátké HYDROtesty. Seznámíme vás s kajakem Liquidlogic Remix, kajakářským pádlem TNP Whitewater typ 725.0, vodáckou helmou Bern Watts a obojživelnými vodáckými botami Teva Arenal.

Jakub „Čuro“ Němec se tentokrát v HYDRU objevuje nejen jako vynikající pádlista, ale také jako autor. Při svém novinářském debutu vyzpovídal velkou kajakářskou legendu – Olliho Graua. O čem si spolu tyhle dvě vodácké osobnosti povídaly si přečtěte na stránkách HYDRA 4/08.

HYDRO  4/08

Závěr Vodáckého magazínu patří, jako vždy, stabilním rubrikám. Na dvojstránce CNAWR se ohlédneme za nejzajímavějšími jarními freestylovými závody u nás i v zahraničí. Inzertní Servis vám poskytne aktuální kontakty na vodácké prodejce a provozovatele služeb no a v Los Pádlos se spolu s HYDREM stanete svědky náročného průzkumu jezů na Sázavě.

Takže buďte in – čtěte HYDRO a pádlujte. Pokud ještě náhodou svůj výtisk HYDRA nemáte zajištěný, můžete si jej koupit nebo rovnou předplatit.

Zkušenosti čtenářů

muska

tak at už ta obleva přijde.. ale kdyz sem tam byl v lete tak tam bylo asi 6spadlejch stromů:-(

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: