HYDRO 6/08 – divoké řeky Francie

HYDRO 6/08 – divoké řeky Francie

Nejčerstvější letošní lahůdka se jmenuje HYDRO 6/08 – divoké řeky Francie. Do velkého hrnce nasypeme oblázky, kamenné bloky i celé skalní masivy. Zalijeme čistou vodou a pořádně promícháme. Dále přidáme hluboké kaňony a pořádný kus centrálního masivu. Zasypeme levandulí a nakrájeným sýrem, hodně podlijeme červeným vínem a dochutíme kapkou pastisu. Postupně zahříváme na prudkém slunci. Jako přílohu můžeme zvolit hladinu některého ze světových moří.

Nejčerstvější letošní lahůdka se jmenuje HYDRO 6/08 – divoké řeky Francie. Do velkého hrnce nasypeme oblázky, kamenné bloky i celé skalní masivy. Zalijeme čistou vodou a pořádně promícháme.Dále přidáme hluboké kaňony a pořádný kus centrálního masivu. Zasypeme levandulí a nakrájeným sýrem, hodně podlijeme červeným vínem a dochutíme kapkou pastisu. Postupně zahříváme na prudkém slunci.Jako přílohu můžeme zvolit hladinu některého ze světových moří. Chladnější severskou s příchutí Lofotských ostrovů nebo norského pobřeží. Pro velké jedlíky se doporučuje pikantnější Tasmanovo moře. Vše nakonec ozdobíme bohatou oblohou a podáváme přímo do schránky a nebo do vodáckých prodejen.

Hned potom, co si smlsnete na pravidelném HYDRObulváru vám naservíruje zkušený šéfkuchař Rosťák první Francouské delikatesy. Říčky jako Guisane, Durance, Gyronde a další patří mezi vybrané pokrmy, které nabízejí Francouzské Alpy. Vybere si každý podle chuti. Můžete přikusovat čerstvou bagetku.

HYDRO 6/08 - divoké řeky Francie

Další vybraná směs trochu ostřejší chuti je hned na následujících stránkách. Kuchař Břeh nám nabízí k ochutnávce francouzskou krásku Ubaye a její divoké setry. Břehovo vyprávění o masáži ve válci na řece Grand Riou de la Blanche výborně ladí s míchaným salátem z čerstvé čekanky s bohatou zálivkou.

HYDRO 6/08 - divoké řeky Francie

Kulinářské zážitky z Francie pokračují zákuskem z kaňonu řeky Verdon, který na vlastní oči připravil Tomáš Hamouz. Moučník není úplně sladký, jak by se mohlo na první pohled zdát a než ho dojíte připraví vám nejednu horkou chvilku. Napínavé. Na odlehčení a vytrávení doporučuji Vojtovu skleničku červeného s nádechem Jižní Francie. Najdete ji na dalších stránkách a můžete si vybrat hned z několika osvědčených značek Centrálního masivu. Doubs, Bouble, Allier, Clamouse jsou přesně ty lehké drinky, které potřebuje váš žaludek před konzumací dalších pochutin.

HYDRO 6/08 - divoké řeky Francie

Za mořskými plody se vydejme do Norska. Ondra Nikl pro vás uvařil rozhovor s Lumírem Drápalem, který jako první Čech obeplul západní pobřeží. Na cestě strávil 93 dní a urazil pěkných 2690 km a zkonzumoval přes 50 kg potravin.

HYDRO 6/08 - divoké řeky Francie

Něco kalorického určitě najdeme v článku Na divokém západě. Jan „Zajíc“ Lásko v Kalifornii hodně smažil a mezi ty nejostřejší gurmánské specialitky, na které je Zajíc odborník, zařadil takové věhlasné libůstky jako jsou Cherry Creek, Little White Salmon a další vypečený mňamky.

HYDRO 6/08 - divoké řeky Francie

Tradiční Rakouský pokrm servíruje Jakub „Čuro“ Němec. Jak znám Čura, nechybí v něm spousta špeku, a tak se můžete pěkně promastit velkou porcí reportu ze závodu Adidas Sick Line – Extreme Kayak Worlds. Spláchněte tuplákem kvasnicového piva.

HYDRO 6/08 - divoké řeky Francie

Pořádnou a těžko stravitelnou porci mořské vody umíchal Justin Jones. Ten se minulý rok 13. listopadu vydal na transoceánském deblkajaku přes Tasmanovo moře z australského Forestu do novozélandského New Plymouthu. Z plánovaných 2200 km ujeli 3318 km a na moři strávili 62 dní. Článek spořádáte na posezení.

HYDRO 6/08 - divoké řeky Francie

No a to samozřejmě není všechno holenkové. Kdo chce ještě pořádnej nášup, jistě si ho v novém Hydru najde. Nechybějí pravidelné rubriky, další díl kroniky AKC. Sám HYDROšéfkuchař Honz přivezl z letošní výstavy Kanumesse spoustu novinek. Jen tak na zobání k televizi, ideální. Los Pádlosí team se tentokrát vydal za netradičním seakajakingem a přináší i úplně vorecenzovaný DVD Source. No ale vy už jste jistě lační po HYDRU a tak vás nebudu dýl zdržovat. Hybaj pro HYDRO 6/08 a dobrou chuť.

HYDRO 6/08 - divoké řeky Francie

Až se všech těch laskomin pořádně dosyta nadlábnete, vzpomeňte také na své lačnící kamarády, na to, že se blíží Vánoce a že je tedy čas být trochu štědří. Právě ted je totiž ta pravá chvíle někomu udělat velkou radost a zasytit jeho pádlovací apetit dalším HYDROročníkem. A že po jídle by se člověk neměl příliš namáhat, HYDRO Vám to všechno náramně usnadnilo. Stačí pár kliknutí a máte zařízené vánoční dárky pro celou velkou vodáckou rodinu. Co třeba takhle někomu darovat epesní Warmpeace HYDROpulovr z Polartec PowerStretch? Nebo snad radši originální HYDROtričko, či Kayak Session s DVD? Je to jen na Vás.

Veselé HYDROvánoce!

Zkušenosti čtenářů

Tom

Stalo se to celý kousek od Jiřího z Poděbrad (akorát na rozhraní se starym Žižkovem). Ukradli to z domu … máme tam takovou komoru, do který se jim podařilo dostat a šlohli to co bylo nejvíc na ráně. Stalo se to asi kolem čtvrtý odpoledne – servírka z pizzerie, která má okno akorat na náš vchod, viděla jak nějaký dva kluci (prej se psem) vychází z našeho vchodu se žlutou lodí.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: