Itálie 2011

Itálie 2011

Už jsem si nějakou dobu nepočetl na stránkách HYDROwebu o divoké vodě, takže přidávám k dobru pár řádků z našeho jarního výletu po italské zemi.Vodácky i krajinově proslulý Piemont a Tessin přilákají každoročně desítky pádlerů, takže není divu, že si i naše brněnská skupinka nejoblíbenější destinaci naplánovala. Extra den volna díky Velikonocům celé akci jen nahrával, ale vodní stavy už bohužel ne.

Rosničkoví experti naší skupiny, Megadeath a Vilda trávili celé hodiny analýzou oblačností, front a vlhkosti, aby nakonec nic pozitivního nenašli. Nakonec vypadala lépe oblast západní Itálie, která je našinci relativně neznámá, a je blíž k Francii, odkud se k nám přidá náš blízký druh Kubos, toho času čerstvě přestěhovaný z Britské Kolumbie do Grenoblu. Hodlá přivést skupinku místních kajakářů, takže se těšíme na nové řeky.

Dvoukilometrový úsek do městečka Pont Martin končí přesně na veřejném tábořišti, aktuálně obsazeném kolotoči ku příležitostí místně hojně slaveného svátku pálení nevímpřesněčeho. Co znamená pravá zábava jim, samozřejmě, předvedeme až my, za vydatné pomoci kapitána, Bacardi a devastačně zhulených frantíků.

Foto: Evička Chobolová, Kubos Drnec, Srb

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: