Jak se obléct s partou na vodu?

Jak se obléct s partou na vodu?

Chystáte se s partou na vodu? Poradíme, čím se vybavit, aby každý poznal, že patříte k sobě. Takové vodácké tričko s potiskem je nejen dobrý vtip, ale i pěkná vzpomínka. V článku najdete i další tipy na vychytávky a vybavení.

Vodácké tričko s potiskem, aby vás všichni poznali

Vodácké tričko by mělo být pohodlné a mělo by se vám v něm dobře pádlovat. Takže raději nic, co je vám příliš malé a škrtí vás to. My jsme si oblíbili obyčejnou bavlnu. Tento přírodní materiál je příjemný na dotyk a rychle schne. Protože na vodě se každý, chce nechce, sem tam namočí. Navíc je lehká, takže nijak nepřekáží při plavání.

Nebuďte nudní a dejte všem okolo vědět, že k sobě patříte. Vodácká trička s potiskem jsou takový evergreen. Pro celou partu pořiďte stejný motiv a o zábavu bude postaráno. Navíc, až se v kempu rozutečete nebo poztrácíte, o to snadnější bude se zase najít. Tričko na vodu pro celou skupinu pořídíte s veselými obrázky i nápisy – třeba se jménem řeky, kterou budete sjíždět. Nakonec to pro vás bude i takový pěkný upomínkový předmět.

Trička si s sebou vezměte alespoň dvě, abyste se mohli v případě nouze převléct do suchého. A jestli budete potřebovat i třetí na spaní, to už je věc vkusu. Když se náhodou otočíte, triko se vždy může přehodit přes příď lodi, aby pěkně proschlo. Protože tričko s potiskem vaší party by mělo vidět co nejvíce lidí! Na sjezdu Moravice jsme se sehranými potisky udělali minulý rok velkou parádu.

Na léto jsou nejlepší rychleschnoucí kraťasy

Lehké pánské nebo dámské šortky, které rychle schnou, to je to pravé na letní sjíždění vody s parťáky. Ideálně nějaké z prodyšného polyesteru, které jsou pohodlné a měkké. Někdo jezdí jenom v plavkách, ovšem když se trochu ochladí, není nad to vzít si kraťasy. Ty se nakonec budou hodit i v kempu.

Další možností jsou kraťasy z neoprenu. Pokud navíc mají protiskluzový zátěr v sedací části, bude se vám lépe sedět a minimalizujete klouzání. Je to ale trochu vyšší investice, a tak jestli nejezdíte tak často, s obyčejnými kraťasy z rychleschnoucího materiálu si vystačíte.

Boty do vody, které nezradí

Pokud chcete investovat, pořiďte si neoprenové vodácké boty. Ty jsou nejen uzavřené, ale také dostatečně pevné a s výztuží. Na vodu jsou nejpraktičtější. Otevřené boty úplně zavrhněte, žabky jsou snad nejhorší možná věc. To samé platí o sandálech, když s nimi šlapete v bahně nebo po kamenech, koledujete si o úraz. Sandály si raději nechte až na odpočinek do kempu.

Na vodu nakonec můžete vyrazit i v klasických teniskách. Jen si dejte pozor na to, aby to nebyla nějaká těžká bagančata, která by vás v případě překlopení táhla ke dnu. Tenisky ať jsou raději šněrovací, a nikoliv nazouvací slip-ony. Ať vám na té noze vydrží, když se zaboříte do bahna.

Bunda nebo pláštěnka ve sladěných barvách

A co když v kempu zaprší? Vytáhněte bundy nebo pláštěnky ve stejných barvách. Když už bude vaše parta mít stejná trika, tak by bylo škoda, kdybyste kvůli dešti stejnokroj rozbili. Pláštěnka vyjde na pár stovek a na internetu jsou k dostání ve všelijakých barvách a velikostech. Tak proč do toho nejít?

Co se týče bundy, tak na vodu jsou ideální materiály, které nepromoknou. V létě ale nebývají tolik potřeba, jelikož je teplo. Před deštěm spolehlivě ochrání již zmíněná pláštěnka. Jestli ale chcete mít i tak jistotu, tak postačí lehčí větrovka nebo softshellka.

Nezapomeňte zařídit barely nebo nepromokavé lodní vaky

Osobní věci, ale třeba i jídlo a všechno občerstvení, které s partou potřebujete, uložte do plastových barelů nebo nepromokavých lodních vaků. Není nic horšího než přijít o osobní doklady nebo lahev drahé whiskey, když se náhodou otočíte pod jezem. U plastových barelů si pohlídejte, že dobře těsní. Nepromokavé lodní vaky mají tu výhodu, že se dají využít i jako batoh.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: