Jaké bylo Odemykání Vltavy 2017

Jaké bylo Odemykání Vltavy 2017

Velké obavy o osud Odemykání Vltavy panovaly před startem ve štábu organizátorů akce. Předpověď byla totiž hrozivá a přihlášených účastníků bylo poskrovnu. Nakonec ale všechno dopadlo dobře.

V průběhu týdne před startem se nad akcí vznášelo mnoho otazníků, slabší jedinci a také rodiny s malými dětmi rušili kvůli špatné předpovědi v půjčovnách lodí své rezervace. Nakonec počasí ale docela vyšlo, nebyla nijak extrémní zima a pršet začalo až ve čtyři hodiny, když už byla převážná většina posádek v teple  hospůdky zlatokorunského kempu Koruna.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Počet účastníků se nakonec vyšplhal na pěkných 182 lidí na startu, ovšem s tím, že na vodu nejeli všichni, bylo mnoho přihlížejících, kteří se přišli jen pobavit na startu.

Kapela Rybníkáři

Tahákem akce byla (známá neznámá) hudebně divadelní skupina Rybníkáři, která se postarala o dobrou náladu a správnou atmosféru a na akci byla poprvé a doufejme, že ne naposled. Mnoho i místních lidí bylo překvapeno, protože se s ní seznámili až tady a vůbec netušili, cože to vlastně doma v Krumlově a v Budějovicích mají.

Odemykání Vltavy 2017

Muzikanti ve vodnickém to pořádně rozjeli a písničky od vody zněly v kempu Krumlov zhruba od deseti do dvanácti hodin. Domácí vodnický pár v přestávce mezi vystoupení muzikantů krátce po jedenácté slavnostně odemkl řeku pro letošní sezónu a pokřtil několik nových háčků.

Pak už se šlo na vodu a plulo se  k ohni do kempu U Milana pod Krumlovem.

Odemykání Vltavy 2017

Na vodě

Na trase do Zlaté Koruny proběhlo i několik koupání v řece, když se vodáci mezi sebou vzájemně snažili „dostat“ toho druhého, jinak dobrého kamaráda. Voda jedenáct stupňů a vzduch okolo deseti, takže pohoda i bez neoprenu.

Pouze na konci v Rájově měl jeden z vodáků problém s uvízlou lodí mezi kameny, ale naštěstí tam byli ostatní a už značně vyčerpanému a podchlazenému plavci pomohli i s lodí na břeh.

Odemykání Vltavy 2017

Poděkování

Nakonec ještě několik poděkování. Panu Veisovi, majiteli elektrárny děkujeme za otevření jezu ve Zlatce. V Koruně v hospůdce, kde se hodnotilo a hodovalo, byla výborná kuchyně, která přispěla k dobrému  završení akce.

Velké poděkování si zaslouží také majitel Kempu Krumlov pan Janeba, který nám areál kempu otevřel a postaral se také o naše občerstvení na startu. A ještě jeden velký dík za dopravu ráno ze Zlaté Koruny do Krumlova panu Šelepovi a jeho vodáckému autobusu.

Odemykání Vltavy 2017

Více fotografií naleznete na stránkách pořadatele www.ivltava.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: