Jaké bylo pražské kolo Českého poháru v eskymování

V neděli 19. února 2017 uspořádala TJ Kotva Braník v bazénu Sokola Královské Vinohrady v Praze, za podpory Dronte, krajské kolo Českého poháru v eskymování pro Prahu. Jak soutěž probíhala?

Soutěžilo se jako vždy ve dvou disciplínách – na eskymovánání na čas a na počet. V eskymování na čas závodník přejíždí bazén tam a zpět a při obou přejezdech musí udělat 3 eskymáky. Při eskymování na počet je cílem co největší počet eskymáků dokončených v časovém limitu 30 sekund.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

V kategoriích s více než čtyřmi závodníky se konaly finálové rozjížďky podle výsledků kvalifikace. První tři v každé kategorii postupili do finále, které se konalo v neděli 26. března 2017 v Brně. Ačkoli jsme pozvánky na závod rozesílali opakovaně na všechny pražské oddíly, soutěže se zúčastnili pouze vodáci z TJ Bohemians Praha, Kotvy Braník a Dronte.

Český pohár v eskymování pro Prahu 2017

I přes malou účast pouhých 20 závodníků byly obsazeny všechny vypsané závodní kategorie. Vzhledem k účasti tradiční kanoistické velmoci Bohemky byly nejtěžší boje svedeny v kategorii C1, kde ve finálových rozjížďkách potvrdil své vítězství Tomáš Matějka z Bohemky. Nejvíce eskymáků za půl minuty natočil Vojta Neumann z Kotvy Braník na kajaku. Celkové výsledky naleznete na webu TJ Kotvy Braník.

I přes poměrně malou účast byla atmosféra závodu pohodová, a v závěru velice bouřlivá, neboť bojovná nálada závodníků i diváků se naplno projevila právě ve finálové rozjížďce singlířů.

Je škoda, že počet závodníků v ostatních kategoriích finálové jízdy neumožnil. Snad bude příští ročník obsazenější. Zpestřením byla účast kanupolistů z Kotvy, kteří velmi čiperně zvedají s míčem v ruce, ale eskymování s pádlem je pro ně dost nezvyklé. Přesto šli do závodu srdnatě, bojovali a dokázali obsadit i medailová místa.

První tři závodníci v každé kategorii obdrželi hodnotné věcné ceny od sponzorů, kterými byly firmy Hiko, HG sport a Vodák sport. Závodníkům patří gratulace a sponzorům velký dík za podporu akce.