Jaký byl TAMBO Prague SUP Race 2019

Druhý květnový víkend se konal již po čtvrté oblíbený závod TAMBO Prague SUP Race 2019. Zázemí nalezli paddleboardisté tradičně v areálu Žlutých Lázní, který sdílejí spolu s Festivalem dračích lodí, který je vůbec nejstarším závodem DL v Čechách.

Akci letos podpořila tradičně Městská část Praha 4, významný sponzor z minulých let se bohužel letos neukázal, ale to nic neměnilo na kvalitě závodu. Pořadatelské duo PADDLBOARDSHOP a Česká asociace dračích lodí neponechali nic náhodě. Přihlašování probíhalo přes internet s potvrzením a nezbytnou platbou v sobotu ráno. Každý účastník obdržel od pořadatelů balíček s drobnými dárky a občerstvení, to bylo nachystáno i v prostoru určeném pro závodníky. Mimo čokolády se pořadatelé drželi zásad zdravé stravy, a tak si závodníci mohli pochutnat na banánech, pomerančích a dalším ovoci.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

V 10:30 se přihlásil poslední závodník, v 11:00 proběhl na louce skippers meeting s popisem trati a procedury startu. START byl naplánován a skutečně proběhl v 11:30 za výstřelu ze startovní pistole. Pole závodníků proti loňsku lehce prořídlo, ale i tak se na start závodu postavilo bez mála 40 jezdců z 5 států. Mimo české elity jsme mohli potkat závodníky, ze Slovenska, Německa, Rakouska, Ruska a Velké Británie. Všem závodníkům musíme složit poklonu, že se nenechali odradit velice nepříznivou předpovědí počasí a dorazili si užít závody. Předpověď naštěstí nevyšla a tak během závodu panovalo sice chladné, příznivé počasí bez většího deště.

Trať závodu vedla do centra pod Palackého most a poté zpátky do ŽL pro kategorii HOBBY a JUNIOR. Kategorie ELITE musela ještě nad Barrandovský most kolem ostrova a zpátky.

Mezi juniory si nejlépe vedl Max Pallares s časem 50:03:08, juniorky ovládla Annalyn Gawor.

Pod hodinu se vešla i většina HOBBY, nejrychlejší muž Adam Quesnell 51:57:28 i žena Petra Vrágová.

TAMBO PRAGUE SUP RACE 2019 / F: BraunTAMBO PRAGUE SUP RACE 2019 / F: Braun

V kategorii ELITE si na svém novém prototypu s velkým náskokem dojel pro vítězství Branislav Šrámek s časem 1:02:44:58, následovaný Ondrou Petrákem a Tomášem Vaněčkem. Z žen byla nejrychlejší Kristýna Babiánková 1:12:40:60. O šest minut pomalejší Lenka Tůmová bohužel neobjela trať dle pravidel a musela být diskvalifikována, trať si nijak výrazně nezkrátila, na otočné bóji naopak, ale protestu Sonji Steineder musela závodní komise vyhovět. Právě tato reprezentantka Rakouska si dojela pro 2. místo, na třetím se umístila Dagmar Taucher.

ELITE infla kategorie našla svého vítěze v Tomáši Kolaříkovi 1:25:15:50. O divácky atraktivní sprint do cíle se postaral stříbrný Oldřich Houdek, který se zebe doslova vydoloval poslední zbytky sil aby porazil třetího Lukáše Kolaříka.

Po krátké pauze na spočtení výsledků a dešťovou přeháňku se vyhlašovali výsledky sobotního závodu. V cenách se pořadatelé opět ukázali a rozhodně nehleděli na zdravý životní styl. Vítězové v jednotlivých kategorií si tak mimo sportovního vybavení od TAMBO, STARBOARD aj., odnesli i limitované PADDLEBOARDSHOP edice karibských rumů v balení 1,75 od společnosti BARCELO a šampaňské s vinětou České asociace dračích lodí!

Rozpis na nedělní sprinty byl připraven, závodníci natěšeni, ale počasí ukázalo svoji nejtemnější tvář.

Kolem půl páté se prohnala Žlutými Lázněmi větrná smršť, která smetla desítky pořadatelských stanů na jednu hromadu a svalila dobře 30metrový topol na stánek s občerstvením. Jako zázrakem se nikomu nic vážného nestalo. Areál bohužel nebyl schopen provozu a tak byly nedělní sprinty zrušeny.

Děkujeme pořadatelům, děkujeme vám všech za závodní nasazení, sportovní výkony i toleranci k rozhodnutí nepokračovat ve sprintech a těšíme se na dalších ročnících nebo jinde u vody ahoooj…