Jiří Prskavec vybojoval na Australian Open stříbro!

Úspěch slavili v neděli 18. 2. naši vodní slalomáři. V australském Penrithu vybojoval stříbro kajakář Jiří Prskavec. Na první příčce se umístil místní kajakář Lucien Delfour a na třetím místě, tři desetiny za Prskavcem, skončil Francouz Boris Neveu. V elitní desítce se umístil i současný mistr světa Ondřej Tunka. Finále těsně uteklo Luboši Hilgertovi, který skončil na jedenáctém místě.

V sobotu 17. 2. se Kateřina Kudějová probojovala do finále a skončila na čtvrtém místě. Amálka Hilgertová brala bronz v kategorii do 23 let. Matyáš Lhota se z českých kanoistů umístil nejvýše.

V Austrálii zazářili také junioři. Do finálové desítky se probojovala singlkanoistka Gabriela Satková. Skončila na vynikajícím pátém místě a zároveň brala zlato v juniorské kategorii. Zlato získal kanoista Jan Bárta a stříbro Tomáš Zima.

Jiří Prskavec na stupních vítězů / F: kanoe.czJiří Prskavec na stupních vítězů / F: kanoe.cz