Kajak Prijon Curve 2.5

Kajak Prijon Curve 2.5

V loňském roce jsme pro vás testovali zábavný riverrunner Curve 3.0 od Prijonu, ze kterého jsme byli absolutně nadšení, a kterému v roce letošním přibyl menší kolega s názvem Curve 2.5. Loď testoval Číva, tak se pojďte podívat jak byl spokojený.

Dodává: HG sport,
www.hgsport.cz
Testoval: Číva

■ Délka: 258 cm
■ Šířka: 66 cm
■ Hmotnost: 19 kg
■ Výtlak: 250 l
■ Velikost límce: 86×51 cm
■ Doporučená váha jezdce: 60-85 kg
■ Infocena: 27 500 Kč

V letošním roce k riverrunneru Curve 3.0 přibyl menší bratříček stejného názvu s označením 2.5.

Prijon Curve 2.5Ploché dno a ostrá hrana

Stejně jako u předchozího modelu je hlavní doménou lodi točivost a ovladatelnost. Loď se opravdu výborně točí a díky výrazné hraně doslova řeže zatáčky. Není problém při agresivním způsobu vjíždění do vracáku Curve položit úplně kolmo na hladinu a vykrojit oblouk. Curve je pro takovýto styl jízdy jako dělaná a vyloženě k němu vyzývá.

SezeníPohodlné opěrky nohou

Na druhou stranu tento styl jěždění rozhodně není podmínku proto, aby jste si loď užili. V rychlosti nikoho nepřekvapí a ani neurazí. Stále platí, že boofování je velmi snadné, i zásluhou méně objemné zádi. K pořádnému boofu často stačí jeden záběr. Výrobce udává váhu jezdce od 60 do 85 kg, tento údaj bych možná poopravil a horní hranici snížil na 80 kg (ověřeno praxí).

Uchycení nožních opěrekPevná madla

Co se týče použití, myslím, že se jedná o ideální loď pro sportovně založené začátečníky a zkušenější kajakáři si na Curve 2.5 budou vyloženě užívat. Díky svému designu vás kajak od začátku bude nutit dělat správně náklony, nezaklánět se a klást důraz na vedení lodě koleny.

Prijon Curve 2.5 v akci

Vnitřní výbavu tvoří standardní Prijon polstrovaná sedačka a boční opěrky, vše je označeno názvem PRO. Stehenní opěrky jsou plastové, dají se nastavit do několika pozic, a přestože mám poněkud větší stehna, tak mi byly pohodlné. Zádová opěrka je zjednodušená, dotahuje se na přezku a musí být nastavené předtím, než si do lodě sednete. Na druhou stranu – drží jako přibitá. Oproti modelu 3.0 je nově zrcadlo uchycené standardním způsobem na kovových pásech s vyvrtanými otvory s utažením na matku, tak jak je to běžně používané u jiných modelů. Ještě bych vyzdvihnul váhu lodi, která je pod magickou hranicí 19kg!

Hrana řeže zatáčky i při surfování

Pokud bych jel na řeku, kde si chci užít den plný legrace, vezmu si Curve a vím, že se mi to vyplní až do posledního rozhraní těsně nad vysedačkou.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: