Kajakářská pádla Profiplast Reke a Ziwa

Kajakářská pádla Profiplast Reke a Ziwa

Profiplast pro letošní sezonu radikálně změnil řadu pádel Relax, která jsou určená pro začínající vodáky, méně náročné jezdce a pro půjčovny.

Dodává: Profiplast,
www.profiplast.cz
Testoval: Ondra Müller a kol.

■ Materiál: Termoplast – polypropylen
■ Určení: Reke – divoká voda, Ziwa – turistika
■ Délky: Reke 190 – 220 cm, Ziwa 210 – 230 cm
■ Hmotnost: Reke ( dural, 200 cm) – 1056 g, Ziwa (dural, 210 cm) – 986 g
■ Plocha listu: Reke 657 cm2, Ziwa 584 cm2
■ Infocena: Reke od 790,- Kč, Ziwa od 790,- Kč

Pádla Profiplast Reke a ZiwaPádla Profiplast Reke a Ziwa

Z kajakářských pádel nabízí výrobce v této řadě dva modely (dva různé listy). Pádlo Ziwa je určené pro vodní turistiku, především na klidnou vodu, Reke pro vody divočejší. Pádla se vyrábějí ze stejného materiálu a liší se tvarem a velikostí listu.

U obou na první pohled zaujme netradiční, ostře řezaný tvar listu, a zejména výrazné žebro. To slouží hlavně ke zpevnění listu a díky němu je list v podélném směru tuhý i při použití měkčího, nezpevněného plastu. V příčném směru je pak pádlo poměrně ohebné, což platí především pro širší list „divokovodního“ Reke.

Pádla Profiplast Reke a Ziwa, žebroPádla Profiplast Reke a Ziwa, žerď

Pádla jsou dodávána na duralové nebo sklolaminátové žerdi. My jsme měli k vyzkoušení duralovou žerď, která se nám pro pádlo této kategorie zdá praktičtější. U duralové žerdě nabízí výrobce jednodílné, dvoudílné a třídílné provedení, u sklolaminátové jedno- a dvoudílné. Pádla se standardně dodávají s úhlem 45 stupňů, v délkách odstupňovaných po deseti centimetrech.

Obě pádla mělo možnost vyzkoušet několik kajakářů, od začátečníků po pokročilé pádlery. Jezdci se shodli v názoru, že oba modely odpovídají určení výrobce a budou vhodné především pro nenáročné rekreační uživatele, kteří ocení zejména relativně nízkou hmotnost a příznivou pořizovací cenu. Pádla tak představují zajímavou alternativu především pro půjčovny vodáckého vybavení.

Pádla Profiplast Reke a Ziwa

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: