Kayak Filmfest Rosenheim

Kayak Filmfest Rosenheim

Poslední únorový víkend se v malém bavorském městečku Rosenheim konal, již 13. ročník festivalu vodáckých filmů. Organizátorem nebyl nikdo jiný než notoricky známý Olaf Obsommer aka Big-O. Celý festival se konal v tzv. KUKO centru (kulturní a kongresové). V předsálí vybudovaly vodácké firmy zvučných jmen cikánský lágr střední až větší velikosti. Na rozdíl od předchozích ročníků, letos byly promítnuty pouze profesionální vodácké snímky a sekce amatérských filmů byla z časových důvodů zrušena. Zato se tentokrát festivalu osobně zúčastnily největší světové filmové (kajakářské) hvězdy.

Poslední únorový víkend se v malém městečku Rosenheim konal, již 13. ročník festivalu vodáckých filmů. Organizátorem nebyl nikdo jiný než notoricky známý Olaf Obsommer aka Big-O. Celý festival se konal v tzv. KUKO centru (kulturní a kongresové). V předsálí vybudovaly vodácké firmy zvučných jmen cikánský lágr střední až větší velikosti. Z hlavních byl k vidění Prijon a jeho nová creekovka Pure, Ty Warp s novým designem pádel, Stohlquist předváděl své vymazlené vesty atd.

Následující film pocházel z dílny bratří Fisherů (ano, Steve má bratra) a Andrew Pollocka. Technicky geniálně zvládnutý a velmi svérázně natočený snímek o surfování na západním pobřeží jižní Afriky. Přestože nejsem zapáleným surfařem, tento film mě nadchnul – Wild coast HEAT. Následovalo interview se samotným Stevem Fisherem, na kterém byl nejzajímavější simultánní překlad nebo spíše pokus o překlad. 

Zlatým hřebem večera byla premiéra snímku Dream Result z dílny „Rapující zlomené páteře“ a „Létajícího Čestmíra“ (Rush Sturges & Tyler Bradt).  Tenhle film asi není potřeba nijak představovat, jelikož jeho premiéru jste mohli shlédnout přímo v Praze. Pokud jste ho neviděli, mohu jen vřele doporučit, jelikož obsah odpovídá názvu beze zbytku. Jako třešničku na dortu finální song osobně odhiphopoval samotný Rush.

foto: Michi Neumann

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: