Krumlovský vodácký maraton 2018 zná vítěze MČR v paddleboardingu

Již po šestnácté se sešli vodáci ze všech koutů Evropy, aby zdolali trať KVM. Mezi mnohými plavidly bylo bezmála 200 SUP – paddleboardistů, pro které byl zároveň závod mistrovstvím České republiky v říčním maratonu pod záštitou Českého svazu kanoistiky. To je oproti loňskému ročníku přírůstek opět téměř o 100 %!

I mezi juniory byl o závod zájem, když z kempu Na Pískárnách startovalo 14 mladších jezdců. Trať pro dospělé pádlery ve stoje vedla z Rožmberka do Českého Krumlova a měřila lehce přes 25 km na vodě obtížnosti WW II. Dvojku si Vltava v tomto úseku zaslouží zejména díky zvýšenému průtoku na 20 m/sec a také díky závěrečné sérii jezů, která dokáže potrápit nejednoho pádlera. Pořadatelsky dokonale zajištěný závod myslí i na tyto případy, proto na každém jezu stojí skupinka záchranářů, a tak se ani úplní začátečníci nemusí obávat, že by se jim něco stalo. Helma a vesta jsou samozřejmostí pro každého jezdce, to i pro ty nejlepší. Jak to tedy letos dopadlo?

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Po hromadném startu typu Le Mans, kdy závodníci běží přes louku s plováky i pádly v ruce, je nutné naskočit co nejrychleji do proudu Vltavy, zvolit nejrychlejší stopu, nezpomalovat se moc povinným přeběhem kolem občerstvení Na Pískarně, zdolat šest jezů a protnout co nejdříve cílovou čáru u pivovaru v Krumlově.

Letošním vítězem se stal na plováku STARBOARD v čase 1:56:23 odchovanec SK Vltava ČK Martin Novák, druhý byl s odstupem 13 sec Tomáš Vaněček (STARBOARD, BUDE SPORT ČB) a v cíli mu na záda dýchal Tomáš Grošup (INDIANA, PADDLEBAORDSHOP.cz).

Nejrychlejší nafukovací plovák dovezl do cíle Jan Vazač (TAMBO, 4S) a nejrychlejším juniorem byl v cíli Kristián Šmíd (TAMBO, BUDE SPORT). Díky sponzorskému daru od www.paddleboardshop.cz se může Kristián těšit z nového plováku od české značky TAMBO. To je jen dalším důkazem pro juniory, že trénovat tvrdě se vyplatí.

Mezi ženami byla nejrychlejší závodnice z Německa. V čase 2:11:54 dojela na svém plováku INFINITY Hannah Leni Krah z TSV Rotation Dresden, jen o 10 minut později dopádlovala a titulem mistrně ČR se pyšní Lucie Fialová (NSP), třetí a zároveň první nafukovací plovák mezi ženami Kateřina Kuchyňková (Kiboko) a druhou vice-mistrní ČR se stala Lenka Tůmová (TAMBO, KVS Praha).

Krumlovský vodácký maraton / F: Martina Barnetova

Závod na megaboardech ovládl šestičlenný team BUDE SPORT na plováku TAMBO MEGA s kapitánem Janem Šestákem v čase 2:17:36.

Stupně vítězů žákovského maratonu si pro sebe urvali 1. Oliver Šmíd, 2. Vít Šedivý a 3. Jan Šesták, nejrychlejší juniorkou byla Anna Hyková.

Ceny byly rozdány, fotografií jsou plné weby, a tak můžeme již jen zavzpomínat na tradiční večírek v pivovaru, kde až do rána hrála kapela Akia b.a. a těšit se na další ročník, který nás čeká opět v říjnu v Krumlově.