Krumlovský vodácký maraton zná své vítěze. 17. ročník zaznamenal rekordní počet účastníků

Krumlovský vodácký maraton zná své vítěze. 17. ročník zaznamenal rekordní počet účastníků

V sobotu 11. října proběhl na jihu Čech Krumlovský vodácký maraton. Již sedmnáctý ročník tohoto závodu opět hostil rekordní počet přihlášených závodníků. Vltava jich prověřila celkem 1 450. Nejlepšího času dosáhla deblová kajakářská posádka Jakub Zavřel – Petr Mojžíšek, která dojela do cíle v čase 2:01:05.

Závod byl rozdělen na tři jednotlivé starty. Nejdelším byla tradiční trať Vyšší Brod – Český Krumlov, která měří 37 kilometrů. Skvěle rozjetý závod měla posádka z USK Praha. Jakub Zavřel s Petrem Mojžíšek nabírali během závodu slušný náskok, což se projevilo i na jejich výsledném čase. V cíli bral tento deblkajak zlato. Druhé místo obsadila posádka Adam Satke – Matyáš Zieris, která ztratila pouhých třicet osm vteřin na vítěze. Třetí místo patří loňským vítězům, Kamilu Mrůzkovi a Karlu Slepicovi.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

„Řekli jsme si, že musíme mít dobrý start a na jezu být jako první loď. Taktika se povedla a my vyjeli v čele závodu. Kvůli obtížnosti jezu, na kterém se převrátila asi polovina startovního pole, jsme zvolili jez raději přenést. Bylo to vcelku rychlé a my jsme se vyhnuli nehezkým kolizím. Nasedli jsme a vyjížděli jsme jako čtvrtá loď, tudíž jsme nenabrali nijak velkou ztrátu. Po pár minutách jsme se dostali do vedení a první pozici jsme udrželi až do cíle,“ popsala vítězná posádka.

Hromadný start je vždy opravdový masakr
Hromadný start je vždy opravdový masakr

Prvními ženami v cíli byla deblová kajakářská posádka Martina Satková s Anežkou Paloudovou. Dvojice žen dokonce obsadila celkové deváté místo, čímž se dostala před velkou většinu mužských posádek.

Výsledky závodu najdete na www.krumlovskymaraton.com

Fotografie, videa potom hledejte na facebooku @Krumlovský vodácký maraton.

„S výsledkem jsme naprosto spokojené. Využily jsme znalostí domácí trati a jez ve Vyšším Brodě jsme vzaly přes korunu a netlačily jsme se do šlajsny. Měly jsme velmi dobře rozvržené tempo a vydržely jsme až do cíle. Oproti loňskému roku se nám nerozbilo kormidlo, tudíž byl závod o něco příjemnější. Nějaké ty puchýře od pádla samozřejmě máme, ale to jsou takové ty klasické suvenýry z maratonu. Letošní ročník se opět velice vydařil, takže obrovská spokojenost.“ hodnotí Martina s Anežkou v cíli.

Kategorii K2 ženy ovládly Anežka Paloudová a Martina Satková
Kategorii K2 ženy ovládly Anežka Paloudová a Martina Satková

Jednotlivce na kajaku suverénně ovládl rakouský závodník Tim Frait, který dojel v čase 2:11:45. Obsadil celkové osmé místo a do cíle dojel se čtyř minutovým náskokem na druhého Tobiho Kroenera. Mezi ženami také zvítězila zahraniční závodnice – Italka Mathilde Rosa.

„Každý rok se sem vracím rád se svými přáteli a svou rodinou. Krumlov je místo, které se mi opravdu líbí, a závod si vždy užívám. Letošní výsledek je pro mne naprostým překvapením. Specializuji se na trať na 1000 m a na sjezdovou loď sednu jen párkrát do roka. Výhry si tudíž neskutečně cením!“ popisuje rakouský závodník Tim Frait.

Paddleboardistky Kristýna Babiánková a Iva Dundová na přeběhu
Paddleboardistky Kristýna Babiánková a Iva Dundová na přeběhu

Trať z Rožmberku měří dvacet šest kilometrů a startují zde paddleboardy, rafty a pramice. Nejrychlejším závodníkem na této trati se stal Martin Novák. Paddleboardista z Českého Krumlova obhájil loňské vítězství a s časem 1:54:52 si dojel pro zlato. Druhým se stal Tomáš Vaněček a třetí místo obsadil Ondřej Petrák. Ženskou kategorii na paddleboardu ovládla Kristýna Babiánková.  Nejrychlejší pramicí v cíli byla posádka z WC Servis, ve složení Kysela – Irian – Procházka – Hajzlerová – Lerner.

Vítězná posádka na pramici
Vítězná posádka na pramici

Třetím startovním místem byl přeběh na Pískárně, odkud je to 11 kilometrů do cíle a začíná zde „žákovský maraton“. Tento závod vyhrál olomoucký žák Matyáš Novák. Ženské vítězství mezi žačkami také míří do Olomouce, zásluhou Anny Retkové.

Největší maraton v Evropě je opět u konce. Velký dík patří organizátorům, kteří posouvají tento závod každým rokem o něco výš.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: