Mistrovství ČR v paddle-boardingu na divoké vodě 2013

Mistrovství ČR v paddle-boardingu na divoké vodě 2013

O uplynulém víkendu se ve Vodáckém areálu Lídy Polesné v Českém Vrbném konalo vůbec první Mistrovství ČR v tomto, u nás poměrně novém, sportu. Závodilo se celkem ve třech disciplínách, ve slalomu, sprintu a v boardcrossu. Akci pořádal českobudějovický RIVER Paddleboarding pod záštitou České Paddle-Boardové Asociace. Šampionátu se zúčastnilo celkem 15 odvážných závodníků, které doplnila jedna žena.

Vše odstartovalo v 10:00 závodem ve slalomu. Na závodníky čekalo celkem deset branek, za dotek inkasovali dvě trestné sekundy, za neprojetí branky padesát sekund. Každý závodník absolvoval dvě kola, přičemž lepší jízda ze dvou se počítala do výsledků. Nejlépe slalomovou trať projel domácí českobudějovický závodník Tomáš Vaněček s třinácti sekundovým náskokem před Davidem Stolínem z Trutnova. Třetí místo obsadili se shodným časem členové pražského klubu Jan Rott a Jakub Zíma.

Cup. Společným podnikem pro závodníky z divoké i klidné vody bude mistrovský závod v říčním maratonu, který se uskuteční 12. října v rámci Krumlovského vodáckého maratonu 2013.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: