Mistrovství Evropy v raftingu 2023 se vrací do České republiky

Mistrovství Evropy v raftingu 2023 se vrací do České republiky

Mistrovství Evropy v raftingu se po 11 letech vrací do srdce vodáckého sportu, do České republiky na řeku Vltavu. Svátek evropského raftingu proběhne od 21. do 27. srpna 2023 na umělé slalomové dráze v Českém Vrbném a na divokých Čertových proudech pod Lipnem.

Po nuceném odložení Mistrovství Evropy v roce 2020 z covidových důvodů se letos konečně evropského šampionátu dočkáme! Raftový šampionát se uskuteční v obou závodních kategoriích R4 a R6, čtyř a šestičlenných týmů. O tituly Mistrů a Mistryň Evropy 2023 budou bojovat závodníci od nejmladších juniorů po zkušené Masters.

Foto: Vašek Kolář
Foto: Vašek Kolář
Foto: Vašek Kolář
Foto: Vašek Kolář

Po úvodních tréninkových dnech zahájí mistrovství atraktivní závody ve sprintu, H2H a ve slalomu, které proběhnou v areálu umělé slalomové dráhy v Českém Vrbném u Českých Budějovic.

Na závěrečný sjezd se závodníci přesunou o 80 km proti proudu Vltavy pod Lipenskou přehradu na nádhernou a velmi divokou trať známou jako Čertovy proudy. Přes tuto nejdivočejší část řeky povede trať hlavních kategorií. Juniorské a veteránské posádky poměří své síly níže po proudu řeky z Vyššího Brodu.

„Předpokládáme účast kompletní evropské špičky a jelikož se jedná o závod otevřený, věříme, že tato nezapomenutelná divoká trať přes Čertovy proudy přiláká i mnohé světové posádky. Ty se mohou závodu zúčastnit, avšak body do celkového hodnocení se započítají jen evropským týmům.“ říká Libor Polák, prezident Svazu vodáků České republiky.

Českou republiku budou na Mistrovství Evropy 2023 na domácí půdě reprezentovat vždy dvě nejlepší posádky v každé kategorii.

Foto: Vašek Kolář
Foto: Vašek Kolář

Na Lipně se přesně před 20 lety, v roce 2003, konalo Mistrovství světa v raftingu, kterému Češi tenkrát dominovali. Naši závodníci budou chtít jistě znovu dokázat, že právem patří k evropské a světové špičce závodního raftingu. Držme jim palce a přijeďme fandit na konci prázdnin na Lipno!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: