Mistrovství Evropy v raftingu se po 10 letech vrací do České republiky!

Mistrovství Evropy v raftingu se po 10 letech vrací do České republiky!

Letošní vrcholná akce závodního raftingu, Mistrovství Evropy čtyř a šestičlenných týmů se uskuteční na konci prázdnin v České republice! V roce 2003 se na Vltavě pod Lipnem konalo Mistrovství světa, v roce 2012 pak Mistrovství Evropy v raftingu. Letos přivítají osvědčené kultovní vodácké terény na Vltavě opět ty nejlepší evropské raftaře.

Mistrovství Evropy v raftingu 2023 seuskuteční 21.-27.srpna na umělé slalomové dráze v Českých Budějovicích a na horní Vltavě pod Lipnem. Závodit se bude ve dvou disciplínách R4 a R6 (čtyř a šestičlenných posádek) napříč věkovými kategoriemi od juniorů až po ty nejzkušenější „Masters“ závodníky.

„Původně jsme plánovali uspořádat evropský šampionát již v roce 2020, naše plány nám ale bohužel zhatila pandemie. Jsme moc rádi, že se po těžkém období pro kolektivní sporty můžeme k myšlence opět vrátit a srdečně pozvat závodníky i diváky na konci léta na jih Čech. Přijeďte podpořit české reprezentanty na domácí půdě!“ zve Libor Polák, předseda Svazu vodáků České republiky (SVoČR).

První část šampionátu, tedy úvodní disciplíny Sprint, Slalom a kontaktní vyřazovací „Head To Head“ se odehrají na umělé slalomové dráze v Českých Budějovicích, kde bude i zázemí celého mistrovství. Na Vltavu pod Lipnem se závodníci přesunou až v pátek 25. srpna a budou zde soutěžit pouze v závěrečné disciplíně Sjezd.

Závodní sjezdovou tratí pro část kategorií (juniorské kategorie R4 i R6, R4 ženy a R4 ženy Masters) bude Vltava pod přehradou Lipno II. z Vyššího Brodu.

Nejobsazenější kategorie Mužů (Open i Masters) R4 a všechny „dospělé“ kategorie R6 absolvují svůj hlavní závod v sobotu 26. srpna na krásné, ale velmi náročné trati z Loučovic přes obávané Čertovy proudy. Trať závodu vede přes dlouhá kamenitá pole, velké stupně a průskoky, známé jako „Okno“, „Škvíra“ nebo „Schody“. Obtížnost vodního terénu zde dosahuje až nejvyššího sjízdného stupně vodácké klasifikace WW V. Jde o jednu z, ne-li tu vůbec nejtěžší závodní trať, v Evropě.

Celkové vyhlášení všech kategorií proběhne v sobotu večer 26. srpna zpět v Českých Budějovicích, ve vodáckém areálu Lídy Polesné.

Čeští raftaři patří dlouhodobě mezi světovou špičku, mohou se pyšnit mnoha tituly mistrů světa i Evropy a nespočtem stříbrných a bronzových medailí ze světových závodů. Na domácí půdě budou chtít jistě na dosavadní úspěchy navázat a představit se domácím fanouškům v tom nejlepším světle.

Držme jim palce!

Užitečné odkazy

Oficiální web Mistrovství Evropy v raftingu R4 a R6 2023
Podrobný harmonogram Mistrovství Evropy v raftingu R4 a R6 2023
Fotogalerie SVoČR
Facebook SVoČR

Stručný program ME v raftingu 2023:

  • 21. – 22. 8. Příjezd, registrace, trénink České Vrbné, Vyšší Brod
  • 23. 8. Závod SPRINT a H2H, České Vrbné
  • 24. 8. Závod SLALOM, České Vrbné
  • 25. 8. Závod SJEZD, Vyšší Brod, Trénink SJEZD, Čertovy proudy
  • 26. 8. Závod SJEZD, Čertovy proudy. Slavnostní vyhlášení vítězů + zakončení šampionátu, České Vrbné.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: