Na čem jezdíme …

Na čem jezdíme …

Před časem jsme v HYDRu uveřejnili anketu “[url=http://www.hydromagazin.cz:80/clanek/338-na-cem-jezdite-na-vodu-a-proc/]Na čem jezdíte na vodu a proč?[/url]”. V anketě hlasovalo asi 300 vodáků, což je o hodně míň, než kolik si jich článek přečetlo. Samotné hlasování byl ale jen doplněk, čekal jsem, že popíšete důvody své volby. Něco se objevilo v diskusi, kdo by chtěl něco napsat i teď, ať využije prostoru pod tímto článkem. Nyní anketu doplním o několik poznatků, týkajících se lodí a také odkazy do HYDROškoly, kde uvádím například pár rad pro kanoisty, trpící klečením.

Mistrovská ukázka tuningu laminátek

Zkušenosti čtenářů

žralok
J.J.

Zraloku tohle uz koliduje s placenou reklamou…

žralok

Když ty lodě až na 2 vyjímky prodané kamarádů za náklady nedělám na prodej , ale pro nezkrotnou touhu každou loď přeříznout .

Vladimír Hejtmánek

Při vší úctě ke Žralokovi, zkrácená deblovka s bustou Františka Palackého na přídi je z lodní tvorby dua Pešák & Hejtmánek. Byla dokončena tuto neděli a je to lehká, obratná a konstrukčně pevná zkrácená laminátka na potoky a kvaky. Na vodě se s ní budete potkávat příští rok.

Lubor

Vladimíre, to je fotka zařazená za část o tunerství jako ilustrační, není tam nic o tom, že by Žralok stavěl zavřené deblovky. Fotku jsem tam dal proto, že je to zatím nejlepší případ tunění, jaký jsem kdy viděl, spíš než tunění to je už zcela nová konstrukce. LP

Vladimír Hejtmánek

O.K., Lubore, já plně rozumím. Ber to jako výraz žárlivosti na Žraloka. Až uskutečníme a odfabulujeme půlku plaveb, které máme v úmyslu, tak to přejde … Mimochodem, ten Tvůj projekt, to je docela zajímavá kanoistická systematila, o které by se diskutovalo, hoj, ale člověk má ty samoregulační špérky …

kmochacek

Pominu-li sběratelskou ( u Žraloka spíš zkracovací) vášeň, případně extrémy a pod., netřeba mít více lodí…

Mám rád univerzální věci, mám tedy jednu loď, z které lze v případě potřeby jednoduše udělat debla na letní turistiku nebo – až se ještě trochu kéňa vyjezdí :-))) – speciál na Čerťáky.
Že to není nejvhodnější ani pro jednu variantu a musí se v obou případech pořádně máknout? No a co? Právě proto mě to asi láká…

Že zde neexistuje web o tuningu lodí je pravda, ale jsou zde vůbec lidi, kteří by ho užili? Pár desítek vodáků, na víc to nevidím… teda zatím, třeba se to zlepší

Lubor

Ahojte,
nejlepším doplňkem tohoto článku je diskuse zde:
http://www.hydromagazin.cz:80/forum/vlakno/8398-kajak-riot-vs-py/
Ukazuje jeden z přístupů, zmiňovaných v článku, dotažený k absolutní dokonalosti. Tedy alespoň některými diskutujícími 🙂 L.

kmochacek

Lubore, kde lze diskutovat o tvé Hydroškole? Aby to nebylo rozházený po všech webech…

Lubor

Dobrá otázka! Snažil jsem se nainstalovat si na server kanoe.cz jako součást školy fórum, jenže z technických důvodů to nejde. Standa Ježek, který se o provoz stránek zcela nezištně stará, chystá novou verzi celého webu, kde diskutovat půjde, ale nevím, kdy se to podaří realizovat.
Abych umožnil aspoň něco, udělal jsem na Facebooku (který jinak moc nemusím, ale doba je taková 🙂 group page Ano pro Canoe, tam se dá diskutovat taky. Jestli by za tohoto stavu nebylo nejlepší použít diskusi ne pod tímto, ale pod článkem http://www.hydromagazin.cz:80/clanek/331-hydroskola-kanoe/ , co myslíš, co navrhuješ?

žralok

Tam mě nikdy nenajdeš

kmochacek

na tfujbůku nejsem a asi nebudu, pod článkem zas není hierarchie a pokud bude článků víc, bude to zas na několika místech

Lubor

BTW, ten článek s obsahem a odkazy na všechno je jen jeden. Ale mně je to celkem jedno, klidně to napiš třeba do Hydrofóra. Zatím diskuzi přímo u školy nainstalovanou nemám a momentálně nemám čas ji dělat, kde jinde má vzniknout, to nechci nikomu přikazovat.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: